O-Berek 2019.

Zadnji dan školske godine u Osnovnoj školi Berek počeo je jutarnjom orijentacijskom utrkom za učenike viših razreda O-Berek 2019. Djevojčice i dječaci natjecali su se u četiri kategorije – M12, Ž12, M14 i Ž14 na školskoj karti u mjerilu 1:5000, na stazama koje je osmislio i postavio Željko Belaj.

Nastupilo je 35 učenica i učenika koji su za svoj trud nagrađeni slatkim darom našeg sponzora, dok je troje najboljih po kategorijama dobilo i O-Berek 2019 medalje.

  • Ž12

Rezultati:

Kategorija M12:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Šoštarić Tin 5.
2. Pelengić Saša 6.
3 Mirt Patrik 5.
Kategorija Ž12:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Crkvenac Ema 5.
2. Modrić Petra 6.
3 Lončarić Antonija 6.
Kategorija M14:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Šalković Stjepan 8.
2. Legac Tomislav 7.
3 Modrić Luka 8.
Kategorija Ž14:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Jantolek Ana 8.
2. Strabić Silvija 8.
3 Herceg Matea 8.

Prijave natjecatelja te obrada rezultata rađeni su primjenom OEvent programa pa rezultate i prolazna vremena možete vidjeti na OrienteeringOnline servisu gdje ćete primjetiti da je zadnji dan škole utjecao na koncentraciju, ali ne i na raspoloženje natjecatelja što potvrđuju i fotografije koje su snimile profesorice Ana Ćuk i Kornelija Živko te naš tajnik Željko Belaj, a možete ih pogledati u galeriji.

OKB u OŠ Veliko Trojstvo

U sklopu tradicionalnih “Vladinih sportskih igaraOrijentacijski klub Bjelovar je u suradnji s Osnovnom školom Veliko Trojstvo organizirao školsko orijentacijsko natjecanje za učenike viših razreda. Nekoliko fotografija koje je snimila ravnateljica Sanja Vranješević možete pogledati u galeriji, a rezultate natjecatelja koji su uspješno pronašli sve kontrolne točke u nastavku.

  • OŠ VT Ž12

Rezultati:

Kategorija M12:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Pleško Lovro 6.b 04:59
2 Zagorec Gabriel 6.b 05:43
3 Stanišić Patrik 6.a 06:05
4 Plazek Patrik 6.a 06:36
5 Kovačević Vanja 5.b 07:25
6 Delić Luka 6.b 07:30
7 Tomić Arijan 6.a 08:02
8 Budemac Šandor 5.b 08:30
9 Kovačević Petar 6.a 08:48
10 Mostovljanec Marko 5.b 09:15
11 Keres Leon 6.b 09:28
12 Vunderlih Marko 5.b 09:49
13 Konjušić Josip 6.a 09:52
14 Petrović Robert 5.a 10:41
15 Keres Luka 5.a 11:09
16 Palej Bruno 5.a 11:31
16 Pehlivan Arda 5.a 11:31
18 Bevandić Patrick 5.a 12:06
19 Luketić Dorijan 5.a 12:33
20 Majcen Leo 5.b 15:32
Kategorija Ž12:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Birač Sara 6.b 04:54
2 Filipan Adela 6.a 05:18
3 Birač Vita 6.a 05:26
4 Pehlivan Asli 6.a 06:15
5 Birač Pia 6.a 06:23
6 Radonić Klara 5.a 06:57
7 Markan Lana 6.b 07:01
8 Pišti Tea 5.a 07:23
9 Hampovčan Valerija 6.b 07:30
10 Matijević Valentina 5.b 08:43
11 Kovačić Tia 5.a 08:47
12 Faltak Maja 5.a 12:11
13 Trstenjak Lucija 5.a 13:36
14 Kovač Adriana 5.b 14:09
15 Bačak Ivančica 5.b 15:05
16 Mamić Ines 5.b 15:18
17 Miloš Marija Paula 5.b 15:28
18 Bujan Tara 5.b 16:57
19 Pogledić Anja 5.a 18:30
20 Utješinović Nataša 5.b 23:08
Kategorija M14:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Mišir Jakov Zvonimir 8.a 07:03
2 Lacko Antonio 8.b 08:18
3 Đuranić Ivan 8.b 08:52
4 Horvat Šimun 7.b 12:59
5 Baron Robert 8.a 14:12
5 Šimunović Filip 8.a 14:12
7 Osmak Marko 8.a 15:21
8 Bazmenjak Tomislav 7.b 16:49
9 Slobodnjak Tibor 7.b 17:27
Kategorija Ž14:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Severović Patricija 8.a 08:54
2 Konjušić Michel 8.b 09:50
3 Bregovac Klara 8.a 11:56
4 Mamić Ema 7.b 12:14
5 Pribolšan Lucija 8.b 12:26
6 Begović Hanna 8.b 12:50
7 Bazić Tina 7.b 13:07
7 Pišti Maja 8.a 13:07
9 Keres Sara 8.b 13:22
10 Grgurić Ana 8.a 13:34
11 Domitrović Maja 8.b 14:01
12 Lovrić Anamarija 8.b 14:26
13 Majdandžić Antonela 8.a 15:36
14 Križić Nela 8.a 16:31
15 Antolović Sara 8.a 17:29

Ukupne rezultate u PDF obliku možete preuzeti ovdje.

Tour de Borik – II. OŠ

II. OŠ Bjelovar

ORIJENTACIJSKA UTRKA

Tour de Borik – bistrim koracima

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

Dana 15. lipnja 2018. godine održana je dječja orijentacijska utrka pod nazivom „Tour de Borik – bistrim koracima“. Utrka je bila namijenjena učenicima trećih razreda 2. Osnovne škole Bjelovar.

U traženju 12 kontrolnih točaka sa slikama poznatih životinja natjecalo se je 55 učenika i učenica, a u pripremi i provedbi sudjelovale su učiteljice Jasminka Pribanić Nađ, Tihana Marincel i Tamara Trnski te članovi OK Bjelovar Milan Radočaj i Željko Belaj.

Utrka je održana u sklopu projekta „Dječje orijentacijske utrke“ kojeg Orijentacijski klub Bjelovar provodi u partnerstvu s Društvom „Naša djeca“ Bjelovar uz potporu Grada Bjelovara.

Svi natjecatelji nagrađeni su zlatnim medaljama i čokoladicama „Životinjsko carstvo“, a orijentacijske karte parka Borik ostale su im za uspomenu.

Postignuti su sljedeći rezultati:

Kategorija: 3. razred dječaci

RANG PREZIME, IME RAZRED mm:ss NAPOMENA
1 BANIĆ, VITO 3.b 10:12
2 RADUJKOVIĆ, NIKOLA 3.b 12:12
3 NAĐ, DORIJAN  3.a 12:15
4 ŽAREC , IVOR 3.b 12:16
5 KRIŽANEC, MATEJ 3.c 12:18
6 BUJAN, JAKOV  3.a 12:20
7 JAVUREK, VIKTOR 3.b 12:30
8 LULIĆ, JAKOV  3.a 12:47
9 SUČIĆ, MIHAEL 3.b 13:28
10 MIHAJLOVIĆ-POLJAN, MISLAV 3.c 13:44
11 BIŠKUP, DINO 3.a 13:49
12 PETROVIĆ, ALJOŠA 3.c 14:48
13 CERJAN, MARKO 3.c 14:58
14 MLADENOVSKI, PATRIK 3.c 16:24
15 ŠANTEKOVIĆ, PETAR 3.c 17:48
16 DVORAČEK, KARLO  3.a 17:55
17 GOLIĆ, ROKO 3.b 18:50
18 HAVRAN, PAVEL  3.a 20:23
19 HORVATEK, BOŽIDAR 3.b 20:24
20 MARTINOVIĆ ČOP, MATA 3.a 21:18
21 VALENTAK, KARLO 3.b 22:57
22 VRHOVSKI, TIN  3.a 10:24 -1 KT
23 DOKMANOVIĆ, DORIJAN 3.a 11:07 -1 KT
24 MATUŠ, OSKAR 3.b 13:21 -1 KT
25 BAJSIĆ, DANIJEL  3.a 13:25 -1 KT
26 POČUČA PERNIĆ, VANJA  3.a 14:08 -1 KT
27 DORA, MARKO 3.a 20:12 -4 KT
28 KORUNČEV, VANJA 3.c 25:13 -7 KT
Kategorija: 3. razred djevojčice

RANG PREZIME, IME RAZRED REZULTAT NAPOMENA
1 VRANAR, ANA 3.c 9:20
2 DED, LORA 3.b 12:11
3 BARUŠKIN, REA 3.c 14:15
4 KOVAČEVIĆ, DEA 3.b 14:32
5 OPAČIĆ, KATJA  3.a 14:34
6 PARILAC, LUCIJA 3.c 14:34
7 GVOJIĆ, JOVANA 3.c 14:43
8 MARUŠIĆ, MATEA  3.a 14:47
9 GERIĆ, PAOLA 3.b 15:36
10 KRTANJEK, LEONA  3.a 15:58
11 ĆURIĆ, NERA 3.c 16:00
12 CRNKOVIĆ, EMA 3.c 17:23
13 POFUK, ELENA 3.b 17:33
14 JUKIĆ, NIKA 3.c 18:10
15 JUKIĆ, LUCIJA 3.c 18:33
16 KLINAC,IRINA 3.c 19:50
17 KUZMEK, LARA 3.b 20:11
18 VESELI, PETRA 3.b 21:01
19 TULIĆ, DOROTEA 3.b 21:37
20 KRIŽOVAN, HANA  3.a 22:12
21 KOŽIĆ, MIŠA  3.a 22:46
22 ILEKOVIĆ, SARA  3.a 23:47
23 PRVONOŽAC, VITA  3.a 11:35 -1 KT
24 ĆURIĆ, IVA  3.a 11:43 -1 KT
25 BARTULOVIĆ, ANJA 3.b 15:16 -1 KT
26 MANJKAS, LEA 3.b 19:08 -1 KT
27 TRNSKI, KATIJANA  3.a 27:33 -3 KT

Fotografije koje je snimila Tihana Marincel pogledajte u našoj o-galeriji.

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

WOD @ OŠ Berek


DAN OSNOVNE ŠKOLE BEREK I SVJETSKI ORIJENTACIJSKI DAN

PRVENSTVO U ORIJENTACIJSKOM TRČANJU

Berek, 28. svibnja 2018.

Orijentacijski klub Bjelovar i Osnovna škola Berek povodom Dana škole i Svjetskog orijentacijskog dana organizirali su u ponedjeljak 28. svibnja 2018. Prvenstvo OŠ Berek u orijentacijskom trčanju.

Učenici i učenice natjecali su se u osam kategorija i postigli sljedeće rezultate:

KATEGORIJA: 1. i 2. razred dječaci (580 m/7 KT):

      RANG	PREZIME, IME		RAZRED	        REZULTAT
	1	Marković Leo		1.		6:37
	2	Relić Sergej		2.		6:43
	3	Relić Leon		2.		11:04
		Buban Martin		1.		NEPOTPUNO
		Drenovac Leon		1.		NEPOTPUNO
		Jambrušić Luka		1.		NEPOTPUNO
		Jurišić Jurica		2.		NEPOTPUNO
		Makovica Martin		2.		NEPOTPUNO
		Poropatić Leonardo	2.		NEPOTPUNO
		Razum Patrik		2.		NEPOTPUNO
		Mirt Gabrijel		2.		NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 1. i 2. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Hamin Lorena		2.	4:49
	2	Grdan Nina		1.	5:14
	3	Lončarić Valerija	2.	5:23
	4	Modrić Anamarija	2.	5:41
	5	Lukinić Lana		1.	5:44
		Patrlja Lorena 		1.	NEPOTPUNO
		Puček Antonela		1.	NEPOTPUNO
		Vujić Jelena		1.	NEPOTPUNO
		Puček Ana		2.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred dječaci (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šoštarić Tin		4.	3:46
	2	Jantolek Jan 		4.	4:05
	3	Mirt Patrik		4.	4:20
	4	Beriša Alen		4.	4:57
	5	Beriša Samir		4.	5:52
		Buban Mato		3.	NEPOTPUNO
		Ereš Danijel 		3.	NEPOTPUNO
		Kovačević Zoran		3.	NEPOTPUNO
		Nikič Ivan		3.	NEPOTPUNO
		Poropatić Valentino	3.	NEPOTPUNO
		Presečan Mihael		3.	NEPOTPUNO
		Razum Andrej		3.	NEPOTPUNO
		Herceg Marko		4.	NEPOTPUNO
		Beriša David		3.	NIJE STARTAO
		Strabić Silvio		3.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jurišić Ana 		4.	4:27
	2	Nikić Katarina		4.	4:36
	3	Crkvenac Ema		4.	5:11
	4	Šikić Lana		3.	5:53
	5	Mirt Patricia		4.	8:14
	6	Križan Ema		4.	8:42
		Makovica Lucija 	3.	NEPOTPUNO
		Novak Marija		3.	NEPOTPUNO
		Fištrović Marija	4.	NEPOTPUNO
		Grdić Ivana 		4.	NEPOTPUNO
		Razum Nikolina		4.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Bakač Leo		6.	20:47
	2	Makovica Luka		5.	25:18
	3	Jurišić Borna		6.	25:43
	4	Legac Tomislav		6.	26:12
	5	Kovačević Jasmin	6.	27:39
	6	Modrić Andrija		5.	28:06
		Pelengić Saša		5.	NEPOTPUNO
		Novak Mihael		6.	NEPOTPUNO
		Međimorec Luka		6.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jambrušić Lorena	6.	25:06
	2	Oršoš Lana		6.	25:08
	3	Krištofac Emina		5.	27:38
	4	Herceg Matea		5.	28:23
	5	Lončarić Antonija	5.	30:11
	6	Minković Matea		6.	32:24
	7	Sedlić Eva Mia		5.	44:46
		Vosmek Lorena		6.	NEPOTPUNO
		Modrić Petra		5.	NIJE STARTALA
KATEGORIJA: 7. i 8. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šalković Stjepan 	7.	20:45
	2	Markač Luka 		8.	22:55
		Pelengić Stefan		7.	NEPOTPUNO
		Modrić Ivan		8.	NEPOTPUNO
		Stubičan Karlo		8.	NEPOTPUNO
		Modrić Luka		7.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 7. i 8. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Razum Magdalena		7.	15:50
	2	Razum Ana		7.	15:59
	3	Novak Žaklina		8.	18:16
	4	Jantolek Ana 		7.	24:24
	5	Modrić Antonela		7.	27:43
	6	Razum Željkica		8.	28:21
	7	Trgovac Dorotea		8.	29:29
	8	Gogić Katarina 		8.	30:20
	9	Crkvenac Lucija 	7.	30:32
	10	Lukač Maja		8.	30:50
	11	Modrić Vlatka		7.	30:54
	12	Beriša Samanta 		7.	31:18
		Sedlić Ema		7.	NEPOTPUNO
		Strabić Silvija		7.	NIJE STARTALA
Fotografije s proglašenja koje je snimio Davor Herceg pogledajte u našoj o-galeriji.

Održano prvenstvo OŠ Nova Rača u orijentacijskom trčanju

Na inicijativu nastavnice TZK Monike Vargić, dana 29. svibnja 2017. u sklopu proslave Dana osnovne škole Nova Rača održano je prvenstvo Škole u orijentacijskom trčanju za učenike i učenice viših razreda.

Medalja M5_6Natjecatelji su bili podijeljeni u 4 kategorije: 5. i 6. razred dječaci, 5. i 6. razred djevojčice, 7. i 8. razred dječaci te 7. i 8. razred djevojčice. Nastupilo je ukupno 107 natjecatelja kojima je ovo bio prvi susret s orijentacijskim sportom.
Za tu prigodu nacrtana je školska orijentacijska karta parka u Novoj Rači i mjerilu 1:1000 i razmješteno 10 kontrolnih točaka opremljenih Sport-ident stanicama. Duljina staze bila je 800 metara za sve kategorije, a bodovanje je izvršeno tako da je prvoplasirani u kategoriji dobio onoliko bodova koliko je natjecatelja startalo u toj kategoriji, drugoplasirani 1 bod manje itd..

Nakon kratkih uputa, natjecatelji su startali svakih 30 sekundi. Po dolasku na cilj, svaki je dobio ispis svojeg rezultata, a zatim je sudjelovao u kvizu u kojem je mogao „zaraditi“ dodatnih 10 bodova.

Na kraju natjecanja ravnatelj Dario Jaušić podijelio je najboljima medalje i priznanja:

Rang Prezime i ime Razred Vrijeme Bodovi-O Bodovi kviz Ukupno
Kategorija: M5/6
1. Keser Patrik 6.b 6:40 27 10 37
2. Čavar Matej 5.b 7:23 26 10 36
3. Starčević Ivan 5.a 5:39 28 5 33
Kategorija: Ž5/6
1. Žabjačan Iva 6.a 7:38 31 10 41
2. Crnojević Ema 6.a 7:46 30 10 40
3. Ćurković Vanesa 6.b 7:57 28 10 38
Kategorija: M7/8
1. Klarić Luka 8.a 4:32 34 10 44
2. Majurec Filip 8.a 4:39 33 10 43
3. Potić Nenad 8.a 4:44 32 10 42
Kategorija: Ž7/8
1. Novak Ilijana 7.a 5:17 33 10 43
2. Tominac Magdalena 8.a 5:43 32 10 42
3. Žabjačan Matea 8.a 6:37 31 10 41

U provedbi natjecanja sudjelovali su članovi OK Bjelovar Željko Belaj (start i obrada rezultata) i Branko Vidović (cilj) te učiteljica TZK Monika Vargić (start). Fotografije koje je snimila Daria Kos možete pogledati u galeriji.

Školska orijentacijska karta povodom Dana OŠ Nova Rača