Pisanicom do Uskrsa – izvještaj i rezultati

DJEČJA ORIJENTACIJSKA UTRKA

PISANICOM DO USKRSA

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu (in spe) Grada Bjelovara, u subotu, 31. ožujka 2018. u parku oko Paviljona održana je dječja orijentacijska utrka “Pisanicom do Uskrsa”.

Unatoč jakoj kiši, na startu u 12 sati okupilo se je 13-ero djece u pratnji roditelja i sedmero natjecatelja koji su nastupili samostalno. Start je bio pojedinačni s vremenskim razmakom, a postignuti su sljedeći rezultati:

   Rb Ime i prezime                   Rezultat

KATEGORIJA A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba: 

   1. Ganesh Tkalčević (2. o.š.)       6:24
   2. Marko Pađan (vrtić)              7:47
   3. Klara Končar (3. o.š.)           7:54
   4. Rafael Zeman (4. o.š.)           7:59
   5. Karlo Zeman (3. o.š.)            9:10
   6. Kristina Draušnik (ind.)         9:16
   7. Anja Vranješević (vrtić)         9:21
   7. Lucija Hajoš (4. o.š.)           9:21
   9. Arijan Marohnić (4. o.š.)        9:53
  10. Tin Marohnić (vrtić)             9:54
  11. Korana Zeman (vrtić)            10:39
  12. Jakov Bijelić (ind.)            12:20
  13. Petar Draušnik (ind.)           15:39

KATEGORIJA B) djevojčice i dječaci bez pratnje: 

   1. Adam Anadolac (ind.)             6:27
   2. Lorena Bursać (3. o.š.)          6:29
   3. Anamarija Tušak (3. o.š.)        6:48
   4. Toni Karniš (3. o.š.)            7:23
   5. Ines Tomanek (ind.)              9:18
   6. Filip Anadolac (ind.)           12:56
   7. Petra Tušak (3. o.š.)            6:31 (-1 KT)
  

U parku je bilo postavljeno 15 kontrolnih točaka sa slikama različitih pisanica koje je trebalo obići bilo kojim redosljedom u što kraćem vremenu. Položaji KT bili su ucrtani na orijentacijskoj karti pripremljenoj za ovu priliku, a za mjerenje vremena korišten je sustav “Sport-Ident”.

Svi natjecatelji prošli su stazu, a za nagradu su dobili zlatnu medalju i prigodni dar.

U 13 sati održano je proglašenje najboljih u kategoriji B. Troje najboljih nagrađeno je medaljama i prigodnim darovima.

Organizator zahvaljuje bjelovarskim školama, vrtićima i medijima koji su animirali djecu da sudjeluju u ovom natjecanju.

U pripremi i provedbi natjecanja sudjelovali su članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar Milan Radočaj, Željko Oršolić, Slobodan Sokolović, Alida Sokolović, Vedran Bijelić, Petra Plevnik, Ivan Draušnik i Željko Belaj, predsjednica Društva “Naša djeca” Bjelovar Sanja Vranješević, učitelji TZK iz 2. osnovne škole Bjelovar Vladimir Štefun i Robert Milčić te Željko Bukvić i Seida Obarčanin Bukvić, koja je fotografirala cijeli događaj.

Slike su objavljene u galeriji, a izvještaj u PDF formatu možete preuzeti ovdje.