Sretni broj 13

U nedjelju je u organizaciji OK Brežice u istoimenom slovenskom gradu, a u sklopu slovenskog državnog prvenstva održano i PH u MIX štafeti. OKB je nastupio samo sa jednom ekipom u najjačoj MŽ21 kategoriji i u jakoj konkurenciji osvojio naslov prvaka Hrvatske, a ukupno i treće mjesto!

Kako je vrijeme prije starta bilo varljivo i kišovito, dosta se diskutiralo o odabiru prikladne obuće, a Robi je srećom nakon kraće krize shvatio da je ipak ponio ‘opremu’ za zagrijavanje 🙂 . Da bi stvar bila bolja, tek na pola puta do trka mi je Robi rekao da je trka ujedno i naše PH. Hrkljuš. Srećom, Petra je bila tu da me skulira na vrijeme 🙂

Iako su staze za naše prilike bile relativno dugačke, zbog ravnog terena i dinamičnih staza odvijala se prava drama. Organizator je odradio vrhunski posao, i skoro nije bilo dvije identične staze, te se tražila maksimalna koncentracija tokom cijele trke. Puno grananja jamčilo je dinamiku i neizvjesnost do samog kraja. Prvu izmjenu sam otrčao uz minimalne greške i Tonki predao oko 30 sekundi prednosti pred Kapelom. Olga i ona su vodile pravu bitku tokom cijele trke, i Robiju je ostalo svega 1 sekunda prednosti u zadnjoj izmjeni, koju je za Kapelu trčao Špiro. Srećom, Robi nas je poštedio kidanja živaca i na prolaznoj kontroli je imao dovoljno prednosti da rutinski privede posao kraju i klubu donese još jedan naslov prvaka 🙂 .

A zašto sretan broj 13? Pa jer je to (naravno) bio broj naše štafete 🙂

Trčao, pisao i skupio fotke: Vedran

Dječji tjedan 2018.

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

ORIJENTACIJSKA UTRKA

ZA DJEČJIM PRAVIMA

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu Grada Bjelovara, u petak, 5. listopada 2018. u centralnom parku Bjelovar (oko Paviljona) održana je orijentacijska utrka “Za dječjim pravima”, povodom Dječjeg tjedna 2018.

U parku je bilo postavljeno 30 kontrolnih točaka (KT) s orijentacijskim zastavicama i uređajem za registraciju pronalaska, a na svakoj KT bilo je ispisano po jedno dječje pravo iz Konvencije o pravima djeteta.

Na startu su natjecatelji dobili orijentacijsku kartu s ucrtanim položajima kontrolnih točaka i karton na koji su evidentirali pronalazak. Svi natjecatelji su pronašli svih 30 kontrolnih točaka s dječjim pravima!

Po dolasku na cilj, natjecatelji su dobili zlatnu medalju, slatki dar našeg donatora “Koestlin” Bjelovar, letak s dječjim pravima i letak s uputama za buduće orijentacijske utrke, a karta s današnjeg natjecanja im je ostala za uspomenu.

U organizaciji utrke sudjelovali su: Sanja Vranješević i Vjeruška Štivić iz Društva Naša djeca Bjelovar te Milan Radočaj, Željko Belaj, Željko Bukvić i Seida Obarčanin Bukvić iz Orijentacijskog kluba Bjelovar.

Organizatori posebno zahvaljuju Dječjem vrtiću Pinokio Bjelovar i odgojiteljicama Matei Samodol i Matei Sobolović koje su se potrudile da djeci ova utrka bude događaj za pamćenje, kao i novinarki Sanji Klinac koja je svojim fotoaparatom zabilježila najvažnije detalje ovog događaja.

Fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić objavljene su na klupskom web portalu.

Izvještaj u PDF obliku možete preuzeti ovdje.

SUDJELOVALI SU:


	1	Anušić, Emily			DV Pinokio
	2	Bakić, Jakob			DV Pinokio
	3	Bedeković, Gabrijela	        2. o.š./6.b
	4	Bogati, Leon			DV Pinokio
	5	Butorac, Sven			DV Pinokio
	6	Cone, Elizabeth			1. o.š./2.b
	7	Cone, Gwendolyn			1. o.š./3.c
	8	Gogić, Luka			2. o.š./7.b
	9	Gojković, Damjan		DV Pinokio
	10	Golec, Lucija			2. o.š./6.b
	11	Jakovljević, Igor		DV Pinokio
	12	Jukić, Petra			DV Pinokio
	13	Klinac, Irina			2. o.š./4.c
	14	Kokoruš, Stela			1. o.š./2.b
	15	Komljenović, Vito		DV Pinokio
	16	Lončarević, Marko		DV Pinokio
	17	Lukinić, Fran			DV Pinokio
	18	Manjkas, Lea			2. o.š./4.b
	19	Markovinović, Šimun		DV Pinokio
	20	Matić, Lovro			DV Pinokio
	21	Pikelja, Naomi			DV Pinokio
	22	Požgaj, Nina			2. o.š./6.c
	23	Račan, Dorotea			DV Pinokio
	24	Radelić, Marcelo		TUŠ/3.f
	25	Špehar, Marko			2. o.š./1.a
	26	Štefović, Lana			DV Pinokio
	27	Tanić, Dora			DV Pinokio
	28	Tepavac, Nino			DV Pinokio
	29	Utješinović, Martina		DV Pinokio

14. Bjelovar Open – rezultati

Na ovogodišnjem 14. Bjelovar Openu prijavljeno je 155 natjecatelja, nastupilo ih je 138 od kojih je 128 ostvarilo plasman. Pobjednici u najjačim seniorskim kategorijama su Matija Razum, OK Japetić i Tena Sakar Vukić, OK Maksimir dok su medalje za OK Bjelovar osvojili Antonija Orlić, bronca u Ž21A i Željko Belaj, zlato u M65.

Fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić pogledajte u našoj o-galeriji, analizu prolaznih vremena potražite na WinSplits-u, a rezultate pogledajte u nastavku.

14. Bjelovar Open ned 30.9.2018. 18:32
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Club                             Time 

M21A  (11)           5.3 km  160 m   15 C    

    1 Razum Matija               JAP OK Japetic                  40:43 
    2 Horvat Lobel               MAK OK Maksimir                 43:24 
    3 Varnica Tomislav           VIH OK Vihor                    51:48 
    4 Filetin Luka               KAP OK Kapela                   52:00 
    5 Pleše Danko                Ind Individuals/No club         52:20 
    6 Ivković Luka               SOV OK Sova                     54:16 
    7 Čapeta Davor               KAP OK Kapela                   54:52 
    8 Gadžić Dražen              KAP OK Kapela                   56:42 
    9 Peh Krunoslav              KAP OK Kapela                   58:05 

      Kaldi Vedran               KAP OK Kapela                     dns 
      Muhtic Sinisa              BJE OK Bjelovar                   dns 

W21A  (7)            3.9 km  100 m   14 C    

    1 Sakar Vukić Tena           MAK OK Maksimir                 35:34 
    2 Pavić Mirja                JAP OK Japetic                  39:16 
    3 Orlić Antonija             BJE OK Bjelovar                 45:58 
    4 Jandrečić Nola             JAP OK Japetic                1:05:41 
    5 Prpić Paula                VIH OK Vihor                  1:21:51 
    6 Sipina Halper Monika Marti JEL OK Jelen                  1:41:23 

      Vukmanovic Vinka           KAP OK Kapela                     dns 

M65  (4)             2.3 km  90 m   8 C      

    1 Belaj Željko               BJE OK Bjelovar                 32:48 
    2 Mesić Ivica                VIH OK Vihor                    39:30 
    3 Turkalj Milan              MER OK Ivan Merz                45:01 
    4 Čepelak Radovan            MAK OK Maksimir                 59:24 

M55  (8)             2.5 km  85 m   10 C     

    1 Štambuk Dario              MER OK Ivan Merz                30:12 
    2 Lovrec Nenad               VIH OK Vihor                    30:21 
    3 Horvat Saša                MAK OK Maksimir                 43:57 
    4 Jelić Mladen               KAP OK Kapela                   44:12 
    5 Matijašić Josip            VIH OK Vihor                    48:06 
    6 Lukačić Ivo                Ind Individuals/No club         48:20 
    7 Boban Mile                 MER OK Ivan Merz              1:07:14 

      Raškaj Darko               KAP OK Kapela                     dns 

M45  (10)            3.0 km  90 m   11 C     

    1 Gobec Damir                VIH OK Vihor                    31:47 
    2 Merunka Darko              MAK OK Maksimir                 32:12 
    3 Penić Ivan Ivo             KAP OK Kapela                   37:03 
    4 Tutić Dražen               VIH OK Vihor                    40:22 
    5 Vukelić Bojan              MAK OK Maksimir                 41:36 
    6 Dasović Hrvoje             KAP OK Kapela                   42:03 
    7 Strmečki Petar             MAK OK Maksimir                 44:47 
    8 Špoljar Krešo              KAP OK Kapela                   50:18 
    9 Pavlin Domagoj             VIH OK Vihor                  1:02:28 

      Vukmanović Mladen          KAP OK Kapela                     dns 

M35  (18)            4.6 km  135 m   13 C    

    1 Delić Petar                MAK OK Maksimir                 33:46 
    2 Salopek Tihomir            RIS OK Ris Delnice              35:56 
    3 Ocvirk Edi                 JAP OK Japetic                  38:04 
    4 Kaniški Tomislav           MAK OK Maksimir                 41:14 
    5 Budi Franjo                JAP OK Japetic                  42:33 
    5 Vodopija Goran             KAP OK Kapela                   42:33 
    7 Pongrac Branimir           JAP OK Japetic                  42:59 
    8 Orehoci Robert             BJE OK Bjelovar                 44:11 
    9 Canjuga Krunoslav          VAR Orijentacijski klub Varaž   48:36 
   10 Van De Riet Gerrit         MAK OK Maksimir                 49:41 
   11 Koščak Željko              MEĐ OK Medjimurje               56:54 
   12 Fabijanić Daniel           JEL OK Jelen                    59:07 
   13 Novosel Zdravko            JEL OK Jelen                    59:36 
   14 Meštrović Tomislav         KAP OK Kapela                 1:00:44 
   15 Šantić Domagoj             BJE OK Bjelovar               1:01:20 
   16 Vuk Tomislav               VIH OK Vihor                  1:08:37 

      Spasić Vladimir            KAP OK Kapela                      mp 
      Miljković Damir            VIH OK Vihor                      dns 

M21B  (6)            3.2 km  115 m   12 C    

    1 Jelić Ivor                 KAP OK Kapela                   44:18 
    2 Turkalj Marijan            VIH OK Vihor                    48:33 
    3 Predanić Stipe             RKNT RK Nikola Tesla Bjelovar 1:10:48 

      Bublić Ivan                KAP OK Kapela                      mp 
      Pajić Viktor               GO2 GO2 Bjelovar                   ot 
      Delimar Domagoj            KAP OK Kapela                     dns 

M20  (7)             4.0 km  120 m   13 C    

    1 Kukec Jura                 VIH OK Vihor                    39:43 
    2 Gobec Jan                  VIH OK Vihor                    40:57 
    3 Cvetković Filip            JAP OK Japetic                  43:58 
    4 Verović Kristijan          JAP OK Japetic                1:03:33 

      Kodba Tin                  VIH OK Vihor                      dns 
      Kodba Vid                  VIH OK Vihor                      dns 
      Štambuk Andro Vladimir     MER OK Ivan Merz                  dns 

M16  (3)             2.5 km  90 m   10 C     

    1 Salopek Tihon              RIS OK Ris Delnice              20:18 
    2 Kocijan Luka               VAR Orijentacijski klub Varaž   32:45 
    3 Krajnović Luka             VIH OK Vihor                    42:47 

M14  (2)             1.9 km  60 m   8 C      

      Pavić Viktor               VIH OK Vihor                       ot 
      Kuzmanić Borna             JAP OK Japetic                    dns 

M12  (6)             1.6 km  50 m   8 C      

    1 Vukelić Juraj              MAK OK Maksimir                 22:18 
    2 Strmečki Vibor             MAK OK Maksimir                 28:01 
    3 Meštrović Martin           KAP OK Kapela                   28:29 
    4 Smital Mika                VIH OK Vihor                    30:05 
    5 Boban Jakov                MER OK Ivan Merz                51:26 

      Milković Patrick           JAP OK Japetic                     mp 

W45  (18)            2.5 km  85 m   10 C     

    1 Gobec Ivana                VIH OK Vihor                    31:13 
    2 Nikolić Bojana             VIH OK Vihor                    37:23 
    3 Ebenspanger Emilija        KAP OK Kapela                   39:29 
    4 Kraintz Evelyn             MAK OK Maksimir                 43:24 
    5 Vuk Srebrenka              KAP OK Kapela                   47:16 
    6 Cvitković Maja             VIH OK Vihor                    49:49 
    7 Fabek Branka               JAP OK Japetic                  51:41 
    8 Lovrec Darinka             VIH OK Vihor                    57:50 
    9 Čuljak Gross Mladenka      KAP OK Kapela                   59:57 
   10 Vendler Čepelak Željka     MAK OK Maksimir               1:00:11 
   11 Pavić Ana-Marija           VIH OK Vihor                  1:01:10 
   12 Penc Sanja                 VIH OK Vihor                  1:06:50 
   13 Boban Mirta                MER OK Ivan Merz              1:11:12 
   14 Horvat Mirjana             MAK OK Maksimir               1:15:32 
   15 Pavlin Daliborka           VIH OK Vihor                  1:43:35 
   16 Sučić Melita               VIH OK Vihor                  1:59:31 

      Glinska Beata Adrianna     KAP OK Kapela                     dns 
      Kuzmanić Ivana             JAP OK Japetic                    dns 

W35  (14)            3.0 km  90 m   11 C     

    1 Popović Budi Daniela       JAP OK Japetic                  42:57 
    2 Berženji Sanda             KAP OK Kapela                   45:08 
    3 Van De Riet Dunja          MAK OK Maksimir                 46:47 
    4 Seražin Korper Sabina      Ind Individuals/No club         47:07 
    5 Cini Fabiana               MAK OK Maksimir                 47:28 
    6 Čorko Meštrović Irena      KAP OK Kapela                   51:53 
    7 Šantić Nikolina            BJE OK Bjelovar                 52:22 
    8 Jakšić Mirka               MAK OK Maksimir                 52:49 
    9 Krš Sanja                  VIH OK Vihor                    57:30 
   10 Kušt Maja                  VIH OK Vihor                  1:02:20 
   11 Mandić Ana                 KAP OK Kapela                 1:07:49 
   12 Stupalo Vlatka             VIH OK Vihor                  1:31:03 
   13 Krkić Drobić Aida          KAP OK Kapela                 1:45:43 

      Stipić Bernardica          VIH OK Vihor                       mp 

W21B  (14)           2.2 km  60 m   9 C      

    1 Delić Ana                  MAK OK Maksimir                 37:37 
    2 Dukić Helena               VIH OK Vihor                    42:46 
    3 Baburek Gabrijela          JAP OK Japetic                  46:10 
    4 Ivković Sara               SOV OK Sova                     52:06 
    5 Mahečić Ivana              KAP OK Kapela                   52:16 
    6 Kos Ines                   KAP OK Kapela                   55:46 
    7 Držaić Doroteja            MAK OK Maksimir               1:00:01 
    8 Pongrac Maja               JAP OK Japetic                1:03:30 
    9 Govedarica Zvjezdana       JAP OK Japetic                1:05:45 
   10 Radić Vedrana              VIH OK Vihor                  1:16:17 
   11 Kovačić Ana                VIH OK Vihor                  1:20:38 

      Melmajer Nastasia          SOV OK Sova                        mp 
      Šestan Krajnović Ivana     VIH OK Vihor                       ot 
      Ulrich Cvenić Ivana        KAP OK Kapela                     dns 

W20  (1)             3.2 km  115 m   12 C    

    1 Lovrec Mia                 VIH OK Vihor                  1:00:43 

W16  (3)             2.2 km  60 m   9 C      

    1 Jerković Perić Olga        KAP OK Kapela                   18:36 
    2 Pavlin Paula               VIH OK Vihor                    28:10 
    3 Boban Rea                  MER OK Ivan Merz                58:23 

W14  (6)             1.8 km  60 m   8 C      

    1 Salopek Dorja              RIS OK Ris Delnice              17:40 
    2 Štambuk Zdenka Petra       MER OK Ivan Merz                22:34 
    3 Vukelić Dora               MAK OK Maksimir                 27:52 
    4 Vidaković Majda            KAP OK Kapela                   50:10 

      Fejzić Hanna               MAK OK Maksimir                   dns 
      Kaniški Laura              MAK OK Maksimir                   dns 

W12  (6)             1.6 km  50 m   8 C      

    1 Pavić Monika               VIH OK Vihor                    26:22 
    2 Drobić Melissa             KAP OK Kapela                   29:19 
    3 Dasović Petra              KAP OK Kapela                 1:09:24 
    4 Hercigonja Lucija          KAP OK Kapela                 1:12:50 

      Štambuk Lucija Marijela    MER OK Ivan Merz                   mp 
      Balaban Iva                SOV OK Sova                       dnf 

OPEN  (11)           1.8 km  60 m   8 C      

    1 Iličić Goran               Ind Individuals/No club         28:49 
    2 Gadžo Armin                Ind Individuals/No club         30:36 
    3 Kolarek Nataša             VIH OK Vihor                    39:44 
    4 Lah Mario                  VAR Orijentacijski klub Varaž   42:51 
    5 Delić Dora                 MAK OK Maksimir                 43:31 
    6 Bandov Petar               Ind Individuals/No club       1:06:29 
    7 Sučić Luka                 VIH OK Vihor                  1:24:55 
    8 Labaš Predrag              MER OK Ivan Merz              1:26:10 
    9 Tomanek Ines               RKNT RK Nikola Tesla Bjelovar 1:36:58 
   10 Krajnović Ivo              VIH OK Vihor                  1:48:08 

      Kovač Wanda                KAP OK Kapela                     dns 

Orijentacijska utrka na glazbeni način

Učenici 3.razreda srednje glazbene škole obilježili su Hrvatski olimpijski dan (HOD 2018) orijentacijskom utrkom u bjelovarskom parku «Borik» 10. rujna 2018. Utrku su organizirali «Orijentacijski klub Bjelovar», čija je članica i razrednica 3.razreda Alida Sokolović, i društvo «Naša djeca».

Glazbenicima je to bio prvi put da sudjeluju na takvom natjecanju pa je sunčani ponedjeljak bio savršen dan za stjecanje nekih novih i zanimljivih iskustava. Na samom početku podijeljene su orijentacijske karte i čipovi pomoću kojih se mjeri vrijeme koje su natjecatelji proveli na stazi. Iako je natjecanje kratko trajalo, učenici su, uz druženje, smijeh i zabavu, uspješno završili svoju prvu orijentacijsku utrku, a neki su kući ponijeli i medalje. Prvo mjesto osvojio je Luka Relić, drugo Emanuel Čukljaš, a treće Karlo Pleskalt. Osim njih, na utrci su sudjelovali i Karlo Ranogajec, Marija Žalac, Lana Trempetić, Sara Bukvić, Sarah Kraljić, Marta Sočec, Sven Crnković, Josip Ćurić, Mirta Badanjek, Dino Došen, Gabriela Šlegl i Tea Holi.

Čestitke pobjednicima! Radujemo se sljedećem sportskom druženju.

Tekst: Sarah Kraljić, Foto: Marta Sočec

Osvrte na orijentacijsku utrku HOD 2018 možete pogledati i na stranicama Glazbene škole i Zvona.

HOD 2018 – izvještaj i rezultati

OK Bjelovar Hrvatski olimpijski odbor Društvo naša djeca Bjelovar
Hrvatski olimpijski dan, poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi.

ORIJENTACIJSKA UTRKA
POVODOM HRVATSKOG OLIMPIJSKOG DANA

HOD 2018

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U sklopu projekta “Dječje orijentacijske utrke” kojeg provodi Orijentacijski klub Bjelovar u partnerstvu s Društvom “Naša djeca” Bjelovar i uz potporu Grada Bjelovara, u ponedjeljak, 10. rujna 2018. godine održana je još jedna orijentacijska utrka u bjelovarskom parku Borik pod nazivom “HOD 2018”.

Na utrku su pozvani bjelovarski dječji vrtići, osnovne i srednje škole, roditelji koji inače dolaze sa svojom djecom na ovakve utrke te građani.

Posjetila nas je i zamjenica gradonačelnika gospođa Valna Bastijančić Erjavec koja je pohvalila organizatore i čestitala mladim natjecateljima.

Organizatori posebno zahvaljuju bjelovarskim medijima na promociji i medijskom praćenju ovog događaja.

U organizaciji i provedbi utrke sudjelovali su članovi OK Bjelovar Milan Radočaj, Igor Sokolović, Marija Mavričević-Belaj, Seida Obarčanin Bukvić, Željko Bukvić i Željko Belaj. Rezultati i fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić objavljeni su na web portalu Orijentacijskog kluba Bjelovar www.okb.hr .

Sudjelovalo je tridesetdvoje natjecatelja koji su uz pomoć školske orijentacijske karte pronašla 14 kontrolnih točaka postavljenih u parku. Po dolasku na cilj svi su dobili slatki dar našeg donatora, a troje prvoplasiranih u kategoriji i medalje.

REZULTATI:

Kategorija A (djevojčice i dječaci s pratnjom):

1. Marko Pađan Vrtić Bjelovar 18:33
Kategorija B (učenice i učenici osnovne škole):

1. Ines Tomanek o.š. Rovišće 9:43
2. Tia Boščić 3. o.š. Bjelovar 23:00
3. Josip Komljenović 3. o.š. Bjelovar 23:10
4. Martina Prekpalaj 3. o.š. Bjelovar 23:13
5. Dorian Šakić 3. o.š. Bjelovar 23:43
Luka Pećar 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Petar Đipalo 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Marko Horvat 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Petar Komljenović 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Marta Galunić 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Nika Drljača 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Nela Ciganović 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Lea Levak 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Enco Mrgić 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Mihael Šabatović 3. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Maksimilijan Vegh 2. o.š. Bjelovar pogrešan redoslijed
Kategorija C (učenice i učenici srednje škole):

1. Luka Relić Glazbena škola 6:48
2. Emanuel Čukljaš Glazbena škola 9:41
3. Karlo Pleskalt Glazbena škola 10:00
4. Sven Crnković Glazbena škola 11:31
5. Dino Došen Glazbena škola 12:43
6. Karlo Ranogajec Glazbena škola 12:46
7. Sarah Kraljić Glazbena škola 17:41
8. Gabriela Šlegl Glazbena škola 17:42
9. Tea Holi Glazbena škola 17:43
10. Josip Ćurić Glazbena škola 18:09
11. Mirta Badanjek Glazbena škola 18:26
12. Marta Sočec Glazbena škola 18:46
13. Marija Žalac Glazbena škola 22:04
14. Lana Trempetić Glazbena škola 22:04
Sara Bukvić Glazbena škola -1 KT
Kategorija D (građani):
U ovoj kategoriji nije bilo sudionika!
Izvještaj i rezultate u PDF formatu možete preuzeti ovdje.
I like Orienteering

Tour de Borik – II. OŠ

II. OŠ Bjelovar

ORIJENTACIJSKA UTRKA

Tour de Borik – bistrim koracima

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

Dana 15. lipnja 2018. godine održana je dječja orijentacijska utrka pod nazivom „Tour de Borik – bistrim koracima“. Utrka je bila namijenjena učenicima trećih razreda 2. Osnovne škole Bjelovar.

U traženju 12 kontrolnih točaka sa slikama poznatih životinja natjecalo se je 55 učenika i učenica, a u pripremi i provedbi sudjelovale su učiteljice Jasminka Pribanić Nađ, Tihana Marincel i Tamara Trnski te članovi OK Bjelovar Milan Radočaj i Željko Belaj.

Utrka je održana u sklopu projekta „Dječje orijentacijske utrke“ kojeg Orijentacijski klub Bjelovar provodi u partnerstvu s Društvom „Naša djeca“ Bjelovar uz potporu Grada Bjelovara.

Svi natjecatelji nagrađeni su zlatnim medaljama i čokoladicama „Životinjsko carstvo“, a orijentacijske karte parka Borik ostale su im za uspomenu.

Postignuti su sljedeći rezultati:

Kategorija: 3. razred dječaci

RANG PREZIME, IME RAZRED mm:ss NAPOMENA
1 BANIĆ, VITO 3.b 10:12
2 RADUJKOVIĆ, NIKOLA 3.b 12:12
3 NAĐ, DORIJAN  3.a 12:15
4 ŽAREC , IVOR 3.b 12:16
5 KRIŽANEC, MATEJ 3.c 12:18
6 BUJAN, JAKOV  3.a 12:20
7 JAVUREK, VIKTOR 3.b 12:30
8 LULIĆ, JAKOV  3.a 12:47
9 SUČIĆ, MIHAEL 3.b 13:28
10 MIHAJLOVIĆ-POLJAN, MISLAV 3.c 13:44
11 BIŠKUP, DINO 3.a 13:49
12 PETROVIĆ, ALJOŠA 3.c 14:48
13 CERJAN, MARKO 3.c 14:58
14 MLADENOVSKI, PATRIK 3.c 16:24
15 ŠANTEKOVIĆ, PETAR 3.c 17:48
16 DVORAČEK, KARLO  3.a 17:55
17 GOLIĆ, ROKO 3.b 18:50
18 HAVRAN, PAVEL  3.a 20:23
19 HORVATEK, BOŽIDAR 3.b 20:24
20 MARTINOVIĆ ČOP, MATA 3.a 21:18
21 VALENTAK, KARLO 3.b 22:57
22 VRHOVSKI, TIN  3.a 10:24 -1 KT
23 DOKMANOVIĆ, DORIJAN 3.a 11:07 -1 KT
24 MATUŠ, OSKAR 3.b 13:21 -1 KT
25 BAJSIĆ, DANIJEL  3.a 13:25 -1 KT
26 POČUČA PERNIĆ, VANJA  3.a 14:08 -1 KT
27 DORA, MARKO 3.a 20:12 -4 KT
28 KORUNČEV, VANJA 3.c 25:13 -7 KT
Kategorija: 3. razred djevojčice

RANG PREZIME, IME RAZRED REZULTAT NAPOMENA
1 VRANAR, ANA 3.c 9:20
2 DED, LORA 3.b 12:11
3 BARUŠKIN, REA 3.c 14:15
4 KOVAČEVIĆ, DEA 3.b 14:32
5 OPAČIĆ, KATJA  3.a 14:34
6 PARILAC, LUCIJA 3.c 14:34
7 GVOJIĆ, JOVANA 3.c 14:43
8 MARUŠIĆ, MATEA  3.a 14:47
9 GERIĆ, PAOLA 3.b 15:36
10 KRTANJEK, LEONA  3.a 15:58
11 ĆURIĆ, NERA 3.c 16:00
12 CRNKOVIĆ, EMA 3.c 17:23
13 POFUK, ELENA 3.b 17:33
14 JUKIĆ, NIKA 3.c 18:10
15 JUKIĆ, LUCIJA 3.c 18:33
16 KLINAC,IRINA 3.c 19:50
17 KUZMEK, LARA 3.b 20:11
18 VESELI, PETRA 3.b 21:01
19 TULIĆ, DOROTEA 3.b 21:37
20 KRIŽOVAN, HANA  3.a 22:12
21 KOŽIĆ, MIŠA  3.a 22:46
22 ILEKOVIĆ, SARA  3.a 23:47
23 PRVONOŽAC, VITA  3.a 11:35 -1 KT
24 ĆURIĆ, IVA  3.a 11:43 -1 KT
25 BARTULOVIĆ, ANJA 3.b 15:16 -1 KT
26 MANJKAS, LEA 3.b 19:08 -1 KT
27 TRNSKI, KATIJANA  3.a 27:33 -3 KT

Fotografije koje je snimila Tihana Marincel pogledajte u našoj o-galeriji.

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

5th International Heydar Aliyev Orienteering Cup

Od 25-27.05. se u Azerbajdžanu održao 5ti internacionalni Heydar Aliyev kup.  U samom natjecanju učestvovalo je više od 200 natjecatelja iz  Azerbajdžana, Ukrajine, Turske, Irana, Rusije, Gruzije, Belgije, Norveške, Izraela, Moldavije, Kine, Slovenije, Novog Zelanda i Hrvatske. U prvoj disciplini, sprintu u glavnom gradu Baku, u kategoriji M35 je pobjedio Robert Orehoci ispred predstavnika Belgije i Rusije dok je na dugim stazama na sjeveru države zauzeo drugo mjesto između dva predstavnika Rusije. Dio fotografija se može vidjeti na stranicama organizatora.

WOD 2018 – izvještaj i rezultati


ORIJENTACIJSKA UTRKA

BORIK 2018

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu Grada Bjelovara, u subotu, 26. svibnja 2018. u parku Borik održana je orijentacijska utrka “Borik 2018”.

Utrka je održana povodom Svjetskog dana orijentacijskog sporta (World Orienteering Day – WOD) i Dana otvorenih vrata udruga.

U vremenu od 11 – 13 sati za natjecanje se je prijavilo 14-ero sudionika. Start je bio pojedinačni s vremenskim razmakom, a postignuti su sljedeći rezultati:

KATEGORIJA A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba:

  1. 	Šimun Holiček		   8:40		14 KT
  2.	Eva Holiček		  13:15		14 KT
  3.	Marta Pađan		  15.03		14 KT
  4.	Oliver Gradečak		  12:24		13 KT
  5.	Filip Anadolac		  15:18		13 KT
  6.	Marko Pađan		  11:04		10 KT
  7.	Fran Radoš		  12:37	         9 KT
U parku je bilo postavljeno 14 kontrolnih točaka (KT), a zadaća natjecatelja je bila pronaći što više KT u što kraćem vremenu bilo kojim redosljedom (score orijentacija).

Svi sudionici kategorije A dobili su zlatnu medalju, diplomu i slatki dar našeg donatora “Kraš” d.d.

KATEGORIJA B) učenici i učenice osnovne škole bez pratnje:

  1.	Adam Anadolac		  13:10
  2.	Lana Veliji		  28:13					
KATEGORIJA C) učenici i učenice srednje škole bez pratnje:
U ovoj kategoriji nije bilo natjecatelja.
KATEGORIJA D) građani

  1.	Mario Holiček 		   6:57
  2.	Matej Prapotnik		   8:59
  3.	Marija Schubert		   9:13
  4.	Velibor Pađan		   9:20
  5.	Emil Anadolac		   9:26
Za kategorije B, C i D u parku je bilo postavljeno 14 kontrolnih točaka (KT), a zadaća natjecatelja je bila pronaći sve KT u što kraćem vremenu zadanim redosljedom.

Za mjerenje vremena korišten je sustav “Sport-Ident”.

Medalje najboljima podijelila je gđa Morana Müller Gradečak, predstavnica Grada Bjelovara.

Organizator zahvaljuje bjelovarskim školama, vrtićima i medijima koji su animirali djecu da sudjeluju u ovom natjecanju te Gradu Bjelovaru na potpori u provedbi ovog projekta.

U pripremi i provedbi natjecanja sudjelovali su članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar Alida Sokolović, Slobodan Sokolović, Petra Plevnik, Vedran Bijelić i Željko Belaj.

Fotografije s natjecanja pogledajte u našoj o-galeriji, izvještaj i rezultate u PDF formatu možete preuzeti ovdje.

o-karta Borik A o-karta Borik B,C,D