HunOr’19 , Mađarski sprint vikend

U Zalaegerszegu se ovaj vikend održalo međunarodno sprint natjecanje koje se sastojalo od 4 pojedinačne utrke. Ukupno je bilo 175 natjecatelja iz 10 država. Orijentacijski klub Bjelovar predstavljali su Petra Plevnik u kategoriji Ž21B (11.mjesto), Vedran Bijelić u M21A (7.mjesto) i Robert Orehoci u M40B (1.mjesto)

O-Berek 2019.

Zadnji dan školske godine u Osnovnoj školi Berek počeo je jutarnjom orijentacijskom utrkom za učenike viših razreda O-Berek 2019. Djevojčice i dječaci natjecali su se u četiri kategorije – M12, Ž12, M14 i Ž14 na školskoj karti u mjerilu 1:5000, na stazama koje je osmislio i postavio Željko Belaj.

Nastupilo je 35 učenica i učenika koji su za svoj trud nagrađeni slatkim darom našeg sponzora, dok je troje najboljih po kategorijama dobilo i O-Berek 2019 medalje.

  • Ž12

Rezultati:

Kategorija M12:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Šoštarić Tin 5.
2. Pelengić Saša 6.
3 Mirt Patrik 5.
Kategorija Ž12:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Crkvenac Ema 5.
2. Modrić Petra 6.
3 Lončarić Antonija 6.
Kategorija M14:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Šalković Stjepan 8.
2. Legac Tomislav 7.
3 Modrić Luka 8.
Kategorija Ž14:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Jantolek Ana 8.
2. Strabić Silvija 8.
3 Herceg Matea 8.

Prijave natjecatelja te obrada rezultata rađeni su primjenom OEvent programa pa rezultate i prolazna vremena možete vidjeti na OrienteeringOnline servisu gdje ćete primjetiti da je zadnji dan škole utjecao na koncentraciju, ali ne i na raspoloženje natjecatelja što potvrđuju i fotografije koje su snimile profesorice Ana Ćuk i Kornelija Živko te naš tajnik Željko Belaj, a možete ih pogledati u galeriji.

OKB u OŠ Veliko Trojstvo

U sklopu tradicionalnih “Vladinih sportskih igaraOrijentacijski klub Bjelovar je u suradnji s Osnovnom školom Veliko Trojstvo organizirao školsko orijentacijsko natjecanje za učenike viših razreda. Nekoliko fotografija koje je snimila ravnateljica Sanja Vranješević možete pogledati u galeriji, a rezultate natjecatelja koji su uspješno pronašli sve kontrolne točke u nastavku.

  • OŠ VT Ž12

Rezultati:

Kategorija M12:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Pleško Lovro 6.b 04:59
2 Zagorec Gabriel 6.b 05:43
3 Stanišić Patrik 6.a 06:05
4 Plazek Patrik 6.a 06:36
5 Kovačević Vanja 5.b 07:25
6 Delić Luka 6.b 07:30
7 Tomić Arijan 6.a 08:02
8 Budemac Šandor 5.b 08:30
9 Kovačević Petar 6.a 08:48
10 Mostovljanec Marko 5.b 09:15
11 Keres Leon 6.b 09:28
12 Vunderlih Marko 5.b 09:49
13 Konjušić Josip 6.a 09:52
14 Petrović Robert 5.a 10:41
15 Keres Luka 5.a 11:09
16 Palej Bruno 5.a 11:31
16 Pehlivan Arda 5.a 11:31
18 Bevandić Patrick 5.a 12:06
19 Luketić Dorijan 5.a 12:33
20 Majcen Leo 5.b 15:32
Kategorija Ž12:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Birač Sara 6.b 04:54
2 Filipan Adela 6.a 05:18
3 Birač Vita 6.a 05:26
4 Pehlivan Asli 6.a 06:15
5 Birač Pia 6.a 06:23
6 Radonić Klara 5.a 06:57
7 Markan Lana 6.b 07:01
8 Pišti Tea 5.a 07:23
9 Hampovčan Valerija 6.b 07:30
10 Matijević Valentina 5.b 08:43
11 Kovačić Tia 5.a 08:47
12 Faltak Maja 5.a 12:11
13 Trstenjak Lucija 5.a 13:36
14 Kovač Adriana 5.b 14:09
15 Bačak Ivančica 5.b 15:05
16 Mamić Ines 5.b 15:18
17 Miloš Marija Paula 5.b 15:28
18 Bujan Tara 5.b 16:57
19 Pogledić Anja 5.a 18:30
20 Utješinović Nataša 5.b 23:08
Kategorija M14:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Mišir Jakov Zvonimir 8.a 07:03
2 Lacko Antonio 8.b 08:18
3 Đuranić Ivan 8.b 08:52
4 Horvat Šimun 7.b 12:59
5 Baron Robert 8.a 14:12
5 Šimunović Filip 8.a 14:12
7 Osmak Marko 8.a 15:21
8 Bazmenjak Tomislav 7.b 16:49
9 Slobodnjak Tibor 7.b 17:27
Kategorija Ž14:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Severović Patricija 8.a 08:54
2 Konjušić Michel 8.b 09:50
3 Bregovac Klara 8.a 11:56
4 Mamić Ema 7.b 12:14
5 Pribolšan Lucija 8.b 12:26
6 Begović Hanna 8.b 12:50
7 Bazić Tina 7.b 13:07
7 Pišti Maja 8.a 13:07
9 Keres Sara 8.b 13:22
10 Grgurić Ana 8.a 13:34
11 Domitrović Maja 8.b 14:01
12 Lovrić Anamarija 8.b 14:26
13 Majdandžić Antonela 8.a 15:36
14 Križić Nela 8.a 16:31
15 Antolović Sara 8.a 17:29

Ukupne rezultate u PDF obliku možete preuzeti ovdje.

WOD 2019. @ 4. OŠ – Rezultati

Fotografije s natjecanja WOD 2019 pogledajte u galeriji, a rezultate u nastavku.

Rezultati:

Kategorija A (520m/9KT):

+ Rino Solar 4.OŠ BJ -4.a 07:04
+ Juraj Crnković DV Ciciban 12:13
+ Mark Chorvatovič DV Ciciban 12:16
+ Tin Kovač DV Ciciban 12:16
+ Matej Kožalski DV Ciciban 12:24
+ Mihael Prihić DV Ciciban 15:08
+ Petra Sigl DV Ciciban 15:09
+ Patrik Tabar DV Ciciban 15:11
+ Klara Škalički DV Ciciban 15:16
+ Ivano Fabijan DV Ciciban 17:18
+ Iva Kuten DV Ciciban 17:24
+ Gabriela Tadić DV Ciciban 17:27
+ Tina Supančić DV Ciciban 17:28
+ Ella Dolenčić DV Ciciban 17:29
Luka Nesek 4.OŠ BJ -5.a pogreška
Marko Pađan DV Bjelovar pogreška
Nikola Čačić DV Ciciban pogreška
Kategorija B-M (1580m/13KT):

1. Lovro Izak Crnjak 4.OŠ BJ -7.c 10:43
1. Karlo Adamec 4.OŠ BJ -8.d 10:43
3. Ivan Margetić 4.OŠ BJ -7.c 10:44
4. Deni Krajinović 4.OŠ BJ -8.d 10:51
5. Eugen Petreković 4.OŠ BJ -7.c 11:40
6. Luka Gašparov 4.OŠ BJ -7.d 12:26
7. Tin Zeman 4.OŠ BJ -7.c 12:39
8. Luka Andrija Crnjak 4.OŠ BJ -7.c 13:03
9. Ivan Čavić 4.OŠ BJ -7.c 13:05
10. Branimir Lukić 4.OŠ BJ -8.d 13:13
11. Benjamin Kraljić 4.OŠ BJ -8.d 14:04
12. Matko Juratović 4.OŠ BJ -7.c 14:06
13. Patrik Gazić 4.OŠ BJ -8.d 15:05
14. Borna Sinković 4.OŠ BJ -7.d 15:41
15. Marko Švenda 4.OŠ BJ -7.c 16:10
16. Josip Čulo 4.OŠ BJ -7.d 17:56
17. Ivan Sabolović 4.OŠ BJ -7.d 19:01
18. Petar Jukić 4.OŠ BJ -7.c 19:45
19. Ninoslav Plentaj 4.OŠ BJ -7.d 20:10
20. Šimun Lovrović 4.OŠ BJ -7.d 21:12
21. Jurica Đopar 4.OŠ BJ -8.d 26:04
22. Petar Matoš 4.OŠ BJ -8.d 29:48
Igor Marić 4.OŠ BJ -7.c pogreška
Luka Kovačević 4.OŠ BJ -7.d pogreška
Ivan Subotičanec 4.OŠ BJ -7.d pogreška
Patrik Zglavnik 4.OŠ BJ -7.d pogreška
Šimun Marić 4.OŠ BJ -7.d nije startao
Antonio Bemšić 4.OŠ BJ -8.d nije startao
Mihael Ilinović 4.OŠ BJ -8.d nije startao
Mihovil Kozić 4.OŠ BJ -8.d nije startao
Tomislav Maretić 4.OŠ BJ -8.d nije startao
Ivan Miškić 4.OŠ BJ -8.d nije startao
Luka Tolić 4.OŠ BJ -8.d nije startao
Kategorija B-Ž (1230m/11KT):

1. Dora Kozić 4.OŠ BJ -7.c 10:04
2. Katja Hajtić 4.OŠ BJ -7.c 12:45
3. Iva Šimić 4.OŠ BJ -7.d 14:54
4. Ela Petrić 4.OŠ BJ -7.d 16:07
5. Klara Balaško 4.OŠ BJ -7.c 16:14
6. Ana Habdija 4.OŠ BJ -7.c 17:31
7. Ema Pavić 4.OŠ BJ -7.d 17:41
8. Aurora Plantak 4.OŠ BJ -7.d 18:04
9. Sandra Baričević 4.OŠ BJ -8.d 18:13
10. Nera Borbelj 4.OŠ BJ -8.d 18:52
11. Đulijana Đurđević 4.OŠ BJ -8.d 19:44
12. Iva Vrganj 4.OŠ BJ -7.c 21:29
13. Magdalena Martinjak 4.OŠ BJ -7.d 22:42
14. Lorena Muhar 4.OŠ BJ -7.d 27:27
15. Vanessa Đurđević 4.OŠ BJ -8.d 27:52
16. Petra Lovrić 4.OŠ BJ -8.d 29:31
Lorena Butorac 4.OŠ BJ -7.c pogreška
Lukrecia Jelić – Balta 4.OŠ BJ -7.c pogreška
Iva Marčinko 4.OŠ BJ -7.c pogreška
Helena Vincek 4.OŠ BJ -7.c pogreška
Željana Katarina Henc 4.OŠ BJ -7.d pogreška
Aurora Vajdić 4.OŠ BJ -8.d pogreška
Helena Šestak 4.OŠ BJ -7.d nije startala
Marija Varga 4.OŠ BJ -8.d nije startala
Marina Varga 4.OŠ BJ -8.d nije startala
Kategorija C (1580m/13KT):

1. Anamarija Pađan 12:54
2. Elizabeta Vegh GŠ VL BJ 15:30
3. Maria Boffo 4.OŠ 16:22
4. Gabriela Kranjec 4.OŠ 16:30

WOD 2019 – Poziv


POZIV
NA ORIJENTACIJSKU UTRKU
POVODOM SVJETSKOG ORIJENTACIJSKOG DANA

WOD 2019

ORGANIZATORI: ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR i DRUŠTVO NAŠA DJECA BJELOVAR u sklopu projekta Volonteri u parku
DATUM ODRŽAVANJA: 17. svibnja 2019. (petak)
MJESTO OKUPLJANJA: Ispred Dvorane europskih prvaka kod 4. osnovne škole
VRIJEME ODRŽAVANJA: 10-12 sati (svi koji dođu u naznačeno vrijeme moći će startati odmah nakon prijave na mjestu okupljanja)
KATEGORIJE: A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba
B) učenice i učenici osnovne škole – samostalno
C) ostali – samostalno
NAGRADE: A) Svi natjecatelji koji završe utrku dobivaju medalju, diplomu i prigodni dar.
B i C) Medalje, diplome i prigodni darovi za prva tri mjesta.
PROGLAŠENJE: u 12:00 sati
PRIJAVE: e-mailom na okb(at)okb.hr ili na telefon 098 9984098 najkasnije do četvrtka 16. svibnja 2019. u 12:00 sati
STARTNINE NEMA!
NAPOMENE: Sve potrebne upute bit će objavljene na startnom mjestu;
Natjecanje će se održati neovisno o vremenskim prilikama pa molimo roditelje da djecu opreme odgovarajućom odjećom, obućom i napitcima.
INFORMACIJE: www.okb.hr ili na mob. 098 9984098
Poziv u PDF obliku možete preuzeti ovdje.
Ukratko o projektu Svjetskog dana orijentacijskog sporta možete pročitati ovdje.
Upute i obavijesti možete preuzeti ovdje.
Projekt “Volonteri u parku” provodi se u okviru Nacionalnog programa promicanja zdravlja “Živjeti zdravo”
Volonteri u parku

Daruvar sprint – dan poslije

U subotu su u Daruvaru, povodom obilježavanja dana grada, održane dvije orijentacijske sprint kup utrke u organizaciji OK Bjelovar na novim kartama Julijev park i Rimska šuma.
Na prvoj utrci, koja je ujedno bila i Prvenstvo Hrvatske u sprintu, nastupilo je 117 natjecateljica i natjecatelja, a prvaci Hrvatske u najjačim seniorskim kategorijama postali su Matija Razum, OK Japetić u M21 i Vinka Vukmanović, OK Kapela u Ž21.

Za OK Bjelovar medalju je osvojio Robert Orehoci koji je podijelio prvo mjesto u M35 kategoriji, a Ivan Draušnik je bio peti u M21.

Na drugoj utrci nastupilo je 106 natjecateljica i natjecatelja, a u najjačim seniorskim kategorijama pobjede su ostvarili Matija Razum, OK Japetić u M21 i Mirja Pavić, OK Japetić u Ž21.

Rezultati su objavljeni na našim web stranicama, analiza prolaznih vremena na WinSplits servisu, a fotografije u našoj galeriji – sve dostupno preko poveznice:

DA sprint - dokumenti i poveznice

Daruvar sprint PH KH3 – rezultati

OKB DA Sprint PH KH 3 sub 4.5.2019. 20:57
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Club                             Time 

M21  (10)            3.7 km  25 m   25 C     

    1 Razum Matija               JAP OK Japetic                  15:47 
    2 Horvat Lobel               MAK OK Maksimir                 18:19 
    3 Gadžić Dražen              KAP OK Kapela                   18:30 
    4 Ivković Luka               SOV OK Sova                     19:02 
    5 Draušnik Ivan              BJE OK Bjelovar                 21:16 
    6 Jelić Ivor                 KAP OK Kapela                   22:39 
    7 Košćica Miran              JEL OK Jelen                    23:51 
    8 Turkalj Marijan            VIH OK Vihor                    24:03 
    9 Đipalo Bože                Ind Individuals/No club         24:43 

      Varnica Tomislav           VIH OK Vihor                     disq 

Ž21  (6)             3.1 km  20 m   19 C     

    1 Vukmanovic Vinka           KAP OK Kapela                   15:44 
    2 Pavić Mirja                JAP OK Japetic                  15:47 
    3 Štambuk Iva                IME OK Ivan Merz                16:35 
    4 Tišljar Ana                ORI OK Orion                    17:05 
    5 Batinović Ana              VIH OK Vihor                    29:28 

      Jandrečić Nola             JAP OK Japetic                    dns 

M12  (5)             1.7 km  15 m   12 C     

    1 Gojmerac Luka              IME OK Ivan Merz                 9:14 
    2 Anadolac Adam              IME OK Ivan Merz                15:37 
    3 Lah Mario                  VAR OK Varaždin                 18:54 
    4 Nikolić Matko              VIH OK Vihor                    19:41 

      Meštrović Martin           KAP OK Kapela                      mp 

M16  (6)             1.9 km  15 m   14 C     

    1 Strmečki Vibor             MAK OK Maksimir                 14:31 
    2 Vodopija Dario             KAP OK Kapela                   15:02 
    3 Kuzmanić Borna             JAP OK Japetic                  15:29 
    4 Smital Mika                VIH OK Vihor                    15:40 
    5 Milković Patrick           JAP OK Japetic                  15:54 
    6 Tišljar Mirko              ORI OK Orion                    17:02 

M20  (9)             3.2 km  20 m   16 C     

    1 Gobec Jan                  VIH OK Vihor                    15:28 
    2 Kukec Jura                 VIH OK Vihor                    16:06 
    3 Verović Kristijan          JAP OK Japetic                  20:18 
    4 Kodba Tin                  VIH OK Vihor                    20:37 
    5 Smital Tomo                VIH OK Vihor                    21:46 
    6 Težak Karlo                VIH OK Vihor                    23:05 
    7 Pasquino Ivan              VAR OK Varaždin                 23:27 
    8 Kolarek Noa                VIH OK Vihor                    23:31 

      Kodba Vid                  VIH OK Vihor                      dns 

M35  (12)            3.3 km  20 m   18 C     

    1 Ocvirk Edi                 JAP OK Japetic                  15:06 
    1 Orehoci Robert             BJE OK Bjelovar                 15:06 
    3 Delić Petar                MAK OK Maksimir                 15:07 
    4 Vodopija Goran             KAP OK Kapela                   15:48 
    5 Bublić Ivan                KAP OK Kapela                   16:00 
    6 Salopek Tihomir            RIS OK Ris Delnice              16:09 
    7 Budi Franjo                JAP OK Japetic                  16:17 
    8 Hainž Miroslav             IME OK Ivan Merz                17:23 
    9 Kosić Luka                 JAP OK Japetic                  19:44 
   10 Meštrović Tomislav         KAP OK Kapela                   19:45 
   11 Lah Siniša                 VAR OK Varaždin                 23:44 
   12 Rako Duje                  VIH OK Vihor                    27:13 

M45  (13)            2.8 km  30 m   17 C     

    1 Kuzmin Igor                Ind Individuals/No club         14:38 
    2 Vukmanović Mladen          KAP OK Kapela                   16:16 
    3 Truhlaž Miodrag            SOV OK Sova                     16:52 
    4 Gojmerac Tomislav          IME OK Ivan Merz                16:57 
    5 Delgado Francisco          VIH OK Vihor                    17:09 
    6 Trivunović Vladimir        SOV OK Sova                     17:36 
    7 Strmečki Petar             MAK OK Maksimir                 17:44 
    8 Priher Miroslav            IME OK Ivan Merz                18:35 
    9 Dasović Hrvoje             KAP OK Kapela                   18:46 
   10 Špoljar Krešo              KAP OK Kapela                   19:00 
   11 Tišljar Ivo                ORI OK Orion                    20:34 
   12 Pavlin Domagoj             VIH OK Vihor                    22:34 
   13 Tonkovic Zdravko           KAP OK Kapela                   25:44 

M55  (5)             2.1 km  15 m   14 C     

    1 Štambuk Dario              IME OK Ivan Merz                12:52 
    2 Horvat Saša                MAK OK Maksimir                 13:18 
    3 Jelić Mladen               KAP OK Kapela                   17:21 
    4 Matijašić Josip            VIH OK Vihor                    17:42 
    5 Raškaj Darko               KAP OK Kapela                   20:08 

Ž12  (5)             1.5 km  20 m   11 C     

    1 Hercigonja Lucija          KAP OK Kapela                   13:19 
    2 Bajrektarević Luna         VIH OK Vihor                    15:00 
    3 Draušnik Kristina          BJE OK Bjelovar                 18:33 
    4 Ogorelec Anja Vita         KAP OK Kapela                   19:26 

      Rako Paola                 VIH OK Vihor                       mp 

Ž16  (9)             1.9 km  20 m   14 C     

    1 Salopek Dorja              RIS OK Ris Delnice               9:55 
    2 Štambuk Zdenka Petra       IME OK Ivan Merz                10:23 
    3 Dasović Petra              KAP OK Kapela                   14:03 
    4 Vidaković Majda            KAP OK Kapela                   14:19 
    5 Drobić Melissa             KAP OK Kapela                   14:37 
    6 Nikolić Marta              VIH OK Vihor                    15:35 
    7 Kovač Wanda                KAP OK Kapela                   16:32 
    8 Štambuk Lucija Marijela    IME OK Ivan Merz                18:29 

      Gojmerac Jelena            IME OK Ivan Merz                  dns 

Ž20  (4)             3.0 km  25 m   17 C     

    1 Pavlin Paula               VIH OK Vihor                    18:55 
    2 Gojmerac Lucija            IME OK Ivan Merz                23:27 
    3 Kermek Dora                IME OK Ivan Merz                27:11 
    4 Srebačić Ana               IME OK Ivan Merz                28:10 

Ž35  (12)            2.7 km  25 m   16 C     

    1 Ocvirk Eva                 JAP OK Japetic                  14:25 
    2 Berženji Sanda             KAP OK Kapela                   17:31 
    3 Kopjar Marina              IME OK Ivan Merz                18:38 
    4 Krš Sanja                  VIH OK Vihor                    18:52 
    5 Krkić Drobić Aida          KAP OK Kapela                   21:00 
    6 Kušt Maja                  VIH OK Vihor                    21:10 
    7 Glagolić Saša              KAP OK Kapela                   21:45 
    8 Van De Riet Dunja          MAK OK Maksimir                 21:49 
    9 Stipić Bernardica          VIH OK Vihor                    22:22 
   10 Bergant Vidaković Sandra   KAP OK Kapela                   22:37 
   11 Tatić Iva                  VIH OK Vihor                    30:10 

      Popović Budi Daniela       JAP OK Japetic                    dns 

Ž45  (12)            1.9 km  15 m   14 C     

    1 Kuzmanić Ivana             JAP OK Japetic                  14:03 
    2 Jakšić Mirka               MAK OK Maksimir                 14:33 
    3 Baburek Gabrijela          JAP OK Japetic                  15:36 
    4 Kraintz Evelyn             MAK OK Maksimir                 16:41 
    5 Kabalin Borenić Višnja     MAK OK Maksimir                 16:49 
    6 Srebačić Davorka           IME OK Ivan Merz                16:53 
    7 Horvat Mirjana             MAK OK Maksimir                 17:49 
    8 Nikolić Bojana             VIH OK Vihor                    17:57 
    9 Gradečak Galović Marija    KAP OK Kapela                   19:43 
   10 Govedarica Zvjezdana       JAP OK Japetic                  22:37 
   11 Zadravec Kermek Senija     IME OK Ivan Merz                24:52 
   12 Holenda Karmen             VAR OK Varaždin                 30:27 

Ž55  (4)             1.8 km  15 m   13 C     

    1 Fabek Branka               JAP OK Japetic                  15:24 
    2 Ebenspanger Emilija        KAP OK Kapela                   16:26 
    3 Cvitković Maja             VIH OK Vihor                    17:36 
    4 Franc Vera                 KAP OK Kapela                   18:21 

OPEN  (9)            1.7 km  15 m   12 C     

    1 Labaš Predrag              IME OK Ivan Merz                13:23 
    2 Putniković Branimir        KAP OK Kapela                   15:18 
    3 Rako Jure                  VIH OK Vihor                    15:40 
    4 Rak Vida                   VAR OK Varaždin                 15:41 
    5 Miovec Vladimir            JEL OK Jelen                    16:26 
    6 Anadolac Filip             IME OK Ivan Merz                19:02 
    7 Zagrajski Fran             VAR OK Varaždin                 25:08 
    8 Krejči Martina             KAP OK Kapela                   27:39 
    9 Miovec Ivan                JEL OK Jelen                    37:36