Dječji tjedan 2018.

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

ORIJENTACIJSKA UTRKA

ZA DJEČJIM PRAVIMA

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu Grada Bjelovara, u petak, 5. listopada 2018. u centralnom parku Bjelovar (oko Paviljona) održana je orijentacijska utrka “Za dječjim pravima”, povodom Dječjeg tjedna 2018.

U parku je bilo postavljeno 30 kontrolnih točaka (KT) s orijentacijskim zastavicama i uređajem za registraciju pronalaska, a na svakoj KT bilo je ispisano po jedno dječje pravo iz Konvencije o pravima djeteta.

Na startu su natjecatelji dobili orijentacijsku kartu s ucrtanim položajima kontrolnih točaka i karton na koji su evidentirali pronalazak. Svi natjecatelji su pronašli svih 30 kontrolnih točaka s dječjim pravima!

Po dolasku na cilj, natjecatelji su dobili zlatnu medalju, slatki dar našeg donatora “Koestlin” Bjelovar, letak s dječjim pravima i letak s uputama za buduće orijentacijske utrke, a karta s današnjeg natjecanja im je ostala za uspomenu.

U organizaciji utrke sudjelovali su: Sanja Vranješević i Vjeruška Štivić iz Društva Naša djeca Bjelovar te Milan Radočaj, Željko Belaj, Željko Bukvić i Seida Obarčanin Bukvić iz Orijentacijskog kluba Bjelovar.

Organizatori posebno zahvaljuju Dječjem vrtiću Pinokio Bjelovar i odgojiteljicama Matei Samodol i Matei Sobolović koje su se potrudile da djeci ova utrka bude događaj za pamćenje, kao i novinarki Sanji Klinac koja je svojim fotoaparatom zabilježila najvažnije detalje ovog događaja.

Fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić objavljene su na klupskom web portalu.

Izvještaj u PDF obliku možete preuzeti ovdje.

SUDJELOVALI SU:


	1	Anušić, Emily			DV Pinokio
	2	Bakić, Jakob			DV Pinokio
	3	Bedeković, Gabrijela	        2. o.š./6.b
	4	Bogati, Leon			DV Pinokio
	5	Butorac, Sven			DV Pinokio
	6	Cone, Elizabeth			1. o.š./2.b
	7	Cone, Gwendolyn			1. o.š./3.c
	8	Gogić, Luka			2. o.š./7.b
	9	Gojković, Damjan		DV Pinokio
	10	Golec, Lucija			2. o.š./6.b
	11	Jakovljević, Igor		DV Pinokio
	12	Jukić, Petra			DV Pinokio
	13	Klinac, Irina			2. o.š./4.c
	14	Kokoruš, Stela			1. o.š./2.b
	15	Komljenović, Vito		DV Pinokio
	16	Lončarević, Marko		DV Pinokio
	17	Lukinić, Fran			DV Pinokio
	18	Manjkas, Lea			2. o.š./4.b
	19	Markovinović, Šimun		DV Pinokio
	20	Matić, Lovro			DV Pinokio
	21	Pikelja, Naomi			DV Pinokio
	22	Požgaj, Nina			2. o.š./6.c
	23	Račan, Dorotea			DV Pinokio
	24	Radelić, Marcelo		TUŠ/3.f
	25	Špehar, Marko			2. o.š./1.a
	26	Štefović, Lana			DV Pinokio
	27	Tanić, Dora			DV Pinokio
	28	Tepavac, Nino			DV Pinokio
	29	Utješinović, Martina		DV Pinokio

Promocija orijentacije u sklopu Dječjeg tjedna

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna u sklopu ZID festivala i Sajma mogućnosti u utorak 3. listopada održana je i prezentacija orijentacijskog sporta i Orijentacijskog kluba Bjelovar. Tridesetak natjecatelja okušalo se u traženju 10 kontrolnih točaka, a rezultate možete pogledati u priloženoj tablici:

Orijentacijska utrka Dječji tjedan Bjelovar, 03.10.2017.
Rezultati 960m/10kt

   Rb Ime i prezime       God.     Škola/Ind        Rezultat

   1 ANA SLUNJSKI         2005.    OŠ ROVIŠĆE, 7.D    07:44
   2 NIKOLINA PERIĆ       2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.A    08:11
   3 KARLO OREMOVIĆ       2001.    GIMNAZIJA BJ       08:32
   4 LUCIJA VALINČIĆ      2000.    GIMNAZIJA BJ       08:36
   5 NIKOLA VUJAŠKOVIĆ    2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.A    08:40
   6 NIKOLA MARGETIĆ      2005.    BJ2, 7.D           10:29
   7 KARLO RAJIČ          2008.    BJ1-N.PLAV., 3.    20:24
   8 ANTONIO VODOPIJA     2006.    BJ4, 5.E           20:51
   9 ŽELJKO ORŠOLIĆ       1952.    RK N. TESLA        23:35
  10 VLADIMIR TEŽAK       1944.    CB KLUB BJ         25:34
   - JOSIP PAULIĆ         2005.    BJ2, 7.D             MP
   - PETRA MEGLOBA        2006.    OŠ ROVIŠĆE, 5.D      MP
   - SARA PUNČEC          2006.    OŠ ROVIŠĆE, 5.B      MP
   - TEO ANDREJEVIĆ       2006.    OŠ ROVIŠĆE, 5.C      MP
   - DOMINIK LJUCIĆ       2006.    OŠ ROVIŠĆE,          MP
   - IVANO TOMIĆ          2005.    OŠ ROVIŠĆE, 7.D      MP
   - DRAGO ĆIBARIĆ        2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.C      MP
   - VLATKO TISANIĆ       2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.C      MP
   - EMIL KONČAR          2009.    IND.                 MP
   - KLARA KONČAR         2010.    IND.                 MP
   - TARA VOĆANEC         2007.    BJ1, 5.A             MP
   - VANESA VERIĆ         2006.    BJ1, 5.A             MP
   - ANJA TEODOROVIĆ      2006.    BJ1, 5.A             MP
   - IVAN MIŠKIĆ          2004.    BJ4, 7.D             MP
   - PATRIK GAZIĆ         2005.    BJ4, 7.D             MP
   - MARTINA MESAROV      2006.    BJ1, 5.A             MP
   - DENI KRAJINOVIĆ      2005.    BJ4, 7.D             MP
   - ANTONIO PERIĆ        2004.    BJ1, 7.A             MP

MP - natjecatelj nije pronašao sve KT ili nije poštovao redoslijed 
(missing punch)!