O klubu

OK BjelovarOrijentacijski klub Bjelovar osnovan je 14. prosinca 1999. godine, a upisan je u registar udruga Republike Hrvatske 13. siječnja 2000. godine pod brojem 07000661 i u Registar športskih djelatnosti 27. prosinca 2006. godine pod brojem 97.

Klub je neprofitna pravna osoba čiji ciljevi su provedba, razvitak i unapređenje orijentacijskog sporta.

Orijentacijski klub Bjelovar član je Hrvatskog orijentacijskog saveza u Zagrebu, Športske zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije i Športske zajednice grada Bjelovara.

Sva pitanja od značaja za Klub regulirana su Statutom usvojenim na Skupštini od 22. veljače 2015. godine.
U provedbi svojih aktivnosti Klub surađuje sa svim zainteresiranim udrugama i pojedincima.