4 domaće medalje na 2. Bilogora Openu

U subotu 27. travnja 2024. na karti Kamenitovac Orijentacijski klub Bjelovar organizirao je orijentacijsku utrku 2. Bilogora Open koja se boduje i za 5. Memorijal Branka Vidovića.
Prijavljeno je 137 natjecatelja iz 9 klubova u 22 kategorije od kojih je 126 uspješno završilo utrku.
Članovi OK Bjelovar osvojili su četiri odličja: Veronika Šantić 1. mjesto u Ž12, Jona Truhlaž 3. mjesto u M12, Gloria Šantić 1. mjesto u Ž14 i Robert Orehoci 1. mjesto u M55. Nastupili su još Viktoria Šantić u Ž12, Nikolina Šantić u Ž35 i Domagoj Šantić u M45.

  • Ž12 #1 Veronika Šantić

Svi pobjednici u seniorskim i veteranskim kategorijama nagrađeni su buteljama vina iz donacije OPG Perica, dok su se mlađi pobjednici osladili čokoladama. Odličja pobjednicima u najjačim seniorskim kategorijama uručio je predsjednik Sportske zajednice grada Bjelovara, g. Željko Maletić.

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na OrienteeringOnline, a fotografije u našoj galeriji.

Karakteristike staza i MBV bodovanje

Objavljena je startna lista za 19. BJ Open.


19. BJELOVAR OPEN
DULJINE STAZA

Kategorija Duljina[m] Uspon [m] Broj KT
M21A 5400 100 19
Ž21A 4500 90 17
M70 2800 60 11
M65 3000 40 12
M55 3200 50 13
M45 3800 85 14
M35 4300 90 17
M21B 3200 65 13
M20 4100 95 16
M16 3600 55 13
M14 3000 40 10
M12 2100 30 8
Ž65 2800 60 11
Ž55 3000 40 12
Ž45 3400 65 14
Ž35 3900 90 15
Ž21B 2800 45 12
Ž20 3900 70 15
Ž16 3200 50 13
Ž14 2900 50 11
Ž12 2500 50 8
OPEN 2800 45 12
BEGINNERS 2100 30 8

BODOVANJE ZA MEMORIJAL BRANKA VIDOVIĆA


Broj bodova za pojedinu trku sastoji se od dva elementa:

* standardnog broja bodova na osnovu ostvarenog vremena

				br_sekundi_prvoplasiranog
	br_o_bodova_trke = ------------------------------------- * 100
				br_sekundi_natjecatelja
 
* broja bodova na osnovu broja natjecatelja koji su imali plasman u kategoriji

	br_nat_bodova_trke = br_natjecatelja_u_kategoriji - pozicija + 1

Pored toga standardni bodovi pomnoženi su s koeficijentom ovisno o razredu kojem pripada kategorija natjecatelja.
Razredi kategorija isti su kao i u Pravilniku za o-natjecanja, a koeficijenti razreda kategorija umanjuju se za 3% za svaki razred.

	br_bodova_trke = br_o_bodova_trke * koeficijent + br_nat_bodova_trke

Ukupni broj bodova natjecatelja za Memorijal jednak je zbroju bodova pojedinih trka.

	ukupno_bodova = br_bodova_trke_1 + br_bodova_trke_2

Za Memorijal konkuriraju natjecatelji MŽ natjecateljskih kategorija koji sudjeluju na obje trke.

U slučaju istog ukupnog broja bodova, prednost ima natjecatelj iz kategorije s nižim koeficijentom, a potom boljim rezultatom (br_o_bodova_trke) na drugoj trci. 
Ako su sva tri kriterija jednaka, prednost ima mlađi natjecatelj.

Poziv za 19. Bjelovar Open

OK Bjelovar
POZIV NA ORIJENTACIJSKU UTRKU

19. BJELOVAR OPEN

Prvenstvo Hrvatske MŽ12-MŽ21A
2. utrka Memorijala Branka Vidovića

Bjelovar, 24.09.2023.

DATUM ODRŽAVANJA: English
24.09.2023. (nedjelja)
ORGANIZATOR: ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR
VRSTA NATJECANJA: orijentacijsko trčanje – srednje staze
KARTA: Rajzbuška, 1:10000 i 1:7500 (za MŽ55 i starije), e=5m (8/2023.)
OPIS TERENA: Čista kontinentalna šuma, mjestimično zaraštena
MJESTO OKUPLJANJA: u dvorištu restorana “Šljukin gon” Trojstveni Markovac,
koordinate: 45.924987N, 16.876467E
UDALJENOST DO STARTA: 1500 m (udaljenost od cilja do očitanja čipova je 500 m)
GLAVNI ORGANIZATOR: Milan Radočaj
POSTAVLJAČ: Damir Klobučarić
KONTROLOR: Lobel Horvat
KATEGORIJE: M21A, Ž21A, M70, M65, M55, M45, M35, M21B, M20, M16, M14, M12, Ž70, Ž65, Ž55, Ž45, Ž35, Ž21B, Ž20, Ž16, Ž14, Ž12, OPEN, BEGINNERS
STARTNINA: seniori i stariji: 9,00 €,
juniori i mlađi: 6,00 €,
OPEN i BEGINNERS: 6,00 €
(registrirani natjecatelji plaćaju startninu u skladu s odlukom IO HOS)
PERFORIRANJE: SPORTident, najam SI-card = 2,00 €
UPLATE: Klubovi: nakon natjecanja, po primitku računa
Pojedinci: na licu mjesta
PRIJAVE: zaključno do utorka, 19.09.2023. na www.orienteeringonline.net
NAKNADNE PRIJAVE: moguće su do 10:00 sati na dan natjecanja uz doplatu 3,00 € (ako bude mjesta).
Promjena čipa naplaćuje se 2.00 €!
PRVI START: 11:00 sati
PROGLAŠENJE: 14:30 sati
(Proglašenje Memorijala Branka Vidovića bit će 24.09.2023. nakon zbrajanja rezultata “Bilogora Open” i “19. Bjelovar Open”)
NAGRADE: medalje za prva tri mjesta u svim kategorijama, pehari za pobjednike Memorijala Branka Vidovića
PRIJEVOZ: vlastiti (parkiranje besplatno na mjestu okupljanja)
SMJEŠTAJ I PREHRANA: Smještaj nije osiguran. Više informacija na stranicama Turističke zajednice Bilogora-Bjelovar.
Prehranu možete ugovoriti u obližnjim ugostiteljskim objektima ili u Bjelovaru (vodite računa da je većina restorana u Bjelovaru nedjeljom zatvorena).
INFORMACIJE: www.okb.hr ili na mob. 098 998 4098
Svojom prijavom natjecatelji su suglasni da se natječu na osobnu odgovornost, da budu snimani i fotografirani te da se foto i video materijali mogu koristiti u javnim glasilima u svrhu izvještavanja i u promotivne svrhe.
Poziv u PDF obliku možete preuzeti ovdje.
Dobro došli!

Bilogora Open – karakteristike staza i startna lista

Startna lista je objavljena na OrienteeringOnline.

1. BILOGORA OPEN
DULJINE STAZA

Kategorija Duljina[m] Uspon [m] Broj KT
M21A 4350 185 17
Ž21A 3800 175 16
M70 2190 90 9
M65 2410 110 10
M55 3040 135 11
M45 3790 150 13
M35 3930 180 13
M21B 2700 145 10
M20 3450 155 12
M16 3180 135 12
M14 2600 125 10
M12 1850 80 8
Ž65 2190 90 9
Ž55 2740 115 11
Ž45 3160 130 12
Ž35 3500 140 12
Ž21B 2790 125 10
Ž20 3490 155 12
Ž16 2850 145 11
Ž14 2350 100 9
Ž12 1660 75 9
OPEN 3180 135 12
BEGINNERS 1850 80 8

Pobjednici 3. Memorijala Branka Vidovića

Bojana Nikolić, OK Vihor Mile Mioković, OK Kapela

DAME
Pos. Name                     Club  #Sprint #BJopen  #MBV
  1. Nikolić Bojana            VIH     18     11      29
  2. Vidaković Majda           KAP     23      4      27
  3. Jantar Sonja              JAP     20      7      27
  4. Orlić Antonija            OKB     22      3      25
  5. Berženji Sanda            KAP     17      8      25
  6. Drobić Melissa            KAP     21      3      24
  7. Lesjak Jelena             JAP     16      6      22
  8. Gobec Neda                VIH     13      9      22
  9. Gobec Kimi Maria          VIH     19      2      21
 10. Cindrić Perković Jasminka MEÐ     14      5      19
 11. Jazvić Mioković Marija    KAP     11      6      17
 12. Kovač Wanda               KAP     15      1      16
 13. Kušt Maja                 VIH     12      2      14
 14. Šantić Gloria             OKB     10      3      13
 15. Horbec Ivana              VIH      4      8      12
 16. Cvitković Maja            VIH      9      2      11
 17. Delgado Sršen Kira        VIH      8      1       9
 18. Gerjević Lana             KAP      7      1       8
 19. Šantić Veronika           OKB      6      1       7
 20. Krkić Drobić Aida         KAP      5      2       7
 21. Perković Mihaela Marija   VIH      3      0       3
 22. Dasović Ana               KAP      2      0       2
 23. Horvat-Nikšić Biserka     VIH      1      1       2

GOSPODA
Pos. Name                     Club  #Sprint #BJopen  #MBV
  1. Mioković Mile             KAP     14      7      21
  2. Lesjak Karlo              JAP     13      4      17
  3. Tounec Vlatko             KAP     10      5      15
  4. Filipčić Tomislav         OKB     12      2      14
  5. Novosel Ivan              JAP     11      3      14
  6. Orehoci Robert            OKB      5      9      14
  7. Bijelić Jakov             OKB      9      3      12
  8. Šantić Domagoj            OKB      7      4      11
  9. Dasović Hrvoje            KAP      8      1       9
 10. Labaš Predrag             VAR      6      1       7
 11. Matijašić Josip           VIH      4      2       6
 12. Mesić Ivica               VIH      3      1       4
 13. Ivezić Bernard            VIH      1      3       4
 14. Turkalj Milan             VAR      2      1       3
 

Zadnjeplasirani u kategoriji dobiva 1 bod, a prvoplasirani toliko bodova koliko ima natjecatelja u plasmanu njegove kategorije. Zbrajaju se bodovi s obje utrke.

Fotografije s natjecanja potražite u našoj galeriji.

Micro Funny Sprint ’22. – rezultati

Micro Funny Sprint 2022. 24.9.2022.
Overall results Created with OEvent


Pos. Name                          Class  Club  Time 1       Time   Time+  

DAME     (1000m, 0m)
  1. Vidaković Majda               DAME     KAP 05:56  (1)   05:56          
  2. Orlić Antonija                DAME     OKB 06:09  (2)   06:09  +00:13  
  3. Drobić Melissa                DAME     KAP 06:33  (3)   06:33  +00:37  
  4. Jantar Sonja                  DAME     JAP 06:36  (4)   06:36  +00:40  
  4. Gobec Kimi Maria              DAME     VIH 06:36  (4)   06:36  +00:40  
  6. Nikolić Bojana                DAME     VIH 06:42  (6)   06:42  +00:46  
  7. Berženji Sanda                DAME     KAP 07:09  (7)   07:09  +01:13  
  8. Lesjak Jelena                 DAME     JAP 07:27  (8)   07:27  +01:31  
  9. Kovač Wanda                   DAME     KAP 07:52  (9)   07:52  +01:56  
 10. Cindrić Perković Jasminka     DAME     MEĐ 07:57  (10)  07:57  +02:01  
 11. Gobec Neda                    DAME     VIH 08:02  (11)  08:02  +02:06  
 12. Kušt Maja                     DAME     VIH 08:15  (12)  08:15  +02:19  
 13. Jazvić Mioković Marija        DAME     KAP 08:29  (13)  08:29  +02:33  
 14. Šantić Gloria                 DAME     OKB 08:46  (14)  08:46  +02:50  
 15. Cvitković Maja                DAME     VIH 09:19  (15)  09:19  +03:23  
 16. Delgado Sršen Kira            DAME     VIH 09:47  (16)  09:47  +03:51  
 17. Gerjević Lana                 DAME     KAP 10:08  (17)  10:08  +04:12  
 18. Šantić Veronika               DAME     OKB 11:36  (18)  11:36  +05:40  
 19. Krkić Drobić Aida             DAME     KAP 11:56  (19)  11:56  +06:00  
 20. Horbec Ivana                  DAME     VIH 12:04  (20)  12:04  +06:08  
 21. Perković Mihaela Marija       DAME     VIH 15:18  (21)  15:18  +09:22  
 22. Dasović Ana                   DAME     KAP 17:58  (22)  17:58  +12:02  
 23. Horvat-Nikšić Biserka         DAME     VIH 25:34  (23)  25:34  +19:38  
     Budi Ana                      DAME     JAP   dns         disq          
     Perica Cvjetko Sandra         DAME     JAP   dns         disq          
     Popović Budi Daniela          DAME     JAP   dns         disq          
     Glušica Hana                  DAME     KAP   dns         disq          
     Štambuk Iva                   DAME     MAK   dns         disq          
     Schubert Marija               DAME     VAR   dns         disq          
     Sipina Halper Monika Martina  DAME     JEL   dns         disq          
     Nikolić Marta                 DAME     VIH   dns         disq          
     Bajrektarević Luna            DAME     VIH   dns         disq          
     Štambuk Zdenka Petra          DAME     IME   dns         disq          
     Juranić Anabella              DAME     STT   dns         disq          
---------------------------------------------------------------------------
GOSPODA     (1200m, 0m)
  1. Mioković Mile                 GOSPODA  KAP 08:05  (1)   08:05          
  2. Lesjak Karlo                  GOSPODA  JAP 08:28  (2)   08:28  +00:23  
  3. Filipčić Tomislav             GOSPODA  OKB 08:50  (3)   08:50  +00:45  
  4. Novosel Ivan                  GOSPODA  JAP 09:08  (4)   09:08  +01:03  
  5. Tounec Vlatko                 GOSPODA  KAP 09:20  (5)   09:20  +01:15  
  6. Bijelić Jakov                 GOSPODA  OKB 09:50  (6)   09:50  +01:45  
  7. Dasović Hrvoje                GOSPODA  KAP 10:08  (7)   10:08  +02:03  
  8. Šantić Domagoj                GOSPODA  OKB 11:15  (8)   11:15  +03:10  
  9. Labaš Predrag                 GOSPODA  VAR 11:55  (9)   11:55  +03:50  
 10. Orehoci Robert                GOSPODA  OKB 12:53  (10)  12:53  +04:48  
 11. Matijašić Josip               GOSPODA  VIH 14:07  (11)  14:07  +06:02  
 12. Mesić Ivica                   GOSPODA  VIH 15:06  (12)  15:06  +07:01  
 13. Turkalj Milan                 GOSPODA  VAR 15:23  (13)  15:23  +07:18  
 14. Ivezić Bernard                GOSPODA  VIH 15:24  (14)  15:24  +07:19  
     Lesjak Jakov                  GOSPODA  JAP   dns         disq          
     Itty Pierre-Adrien            GOSPODA  JAP   dns         disq          
     Itty Leon                     GOSPODA  JAP   dns         disq          
     Penić Ivan Ivo                GOSPODA  KAP   dns         disq          
     Strmečki Vibor                GOSPODA  MAK   dns         disq          
     Ulip Željko                   GOSPODA  MAK   dns         disq          
     Strmečki Petar                GOSPODA  MAK   dns         disq          
     Anadolac Emil                 GOSPODA  VAR   dns         disq          
     Anadolac Adam                 GOSPODA  VAR   dns         disq          
     Anadolac Filip                GOSPODA  VAR   dns         disq          
     Nikolić Matko                 GOSPODA  VIH   dns         disq          
     Gojmerac Luka                 GOSPODA  IME   dns         disq          
     Štambuk Dario                 GOSPODA  IME   dns         disq          
     Juranić Dejan                 GOSPODA  STT   dns         disq          
     Jovetić Saša                  GOSPODA  Int   dns         disq          
     Sandalj Rafael                GOSPODA  JAP    mp         disq          
     Skočić Oliver                 GOSPODA  VIH    mp         disq          
     Hainž Miroslav                GOSPODA  VAR    mp         disq          
     Ivezić Viktor Ignjat          GOSPODA  VIH    mp         disq