Prolog za pet

Ako se po jutru dan poznaje, sudeći po rezultatima prologa 13. memorijala 7. gbr PUMA održanom u nedjelju u Varaždinu članovi OK Bjelovar u nastavku ovog višednevnog natjecanja mogu očekivati odlične rezultate.

Na današnjem sprintu u centru Varaždina članovi OK Bjelovar osvojili su 5 medalja. Robert Orehoci osvojio je prvo mjesto u kategoriji M35, druga mjesta osvojile su Antonija Orlić u Ž21 i Nikolina Šantić u Ž35 dok su treća mjesta i brončane medalje osvojili Vedran brz-ko-shiba Bijelić u M21 i Alida Sokolović u Ž50.
Nastupili su još Hana Sokolović i Petra Plevnik u Ž21, Ivan Draušnik i Domagoj Šantić u M35 i Slobodan Sokolović u M50.

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na orienteeringonline, a nekoliko fotografija u našoj o-galeriji. Dodane su fotke koje su nam poslali Tonka i Luka.

Cover photo (c) by Luka Bahun.

WOD @ OŠ Berek


DAN OSNOVNE ŠKOLE BEREK I SVJETSKI ORIJENTACIJSKI DAN

PRVENSTVO U ORIJENTACIJSKOM TRČANJU

Berek, 28. svibnja 2018.

Orijentacijski klub Bjelovar i Osnovna škola Berek povodom Dana škole i Svjetskog orijentacijskog dana organizirali su u ponedjeljak 28. svibnja 2018. Prvenstvo OŠ Berek u orijentacijskom trčanju.

Učenici i učenice natjecali su se u osam kategorija i postigli sljedeće rezultate:

KATEGORIJA: 1. i 2. razred dječaci (580 m/7 KT):

      RANG	PREZIME, IME		RAZRED	        REZULTAT
	1	Marković Leo		1.		6:37
	2	Relić Sergej		2.		6:43
	3	Relić Leon		2.		11:04
		Buban Martin		1.		NEPOTPUNO
		Drenovac Leon		1.		NEPOTPUNO
		Jambrušić Luka		1.		NEPOTPUNO
		Jurišić Jurica		2.		NEPOTPUNO
		Makovica Martin		2.		NEPOTPUNO
		Poropatić Leonardo	2.		NEPOTPUNO
		Razum Patrik		2.		NEPOTPUNO
		Mirt Gabrijel		2.		NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 1. i 2. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Hamin Lorena		2.	4:49
	2	Grdan Nina		1.	5:14
	3	Lončarić Valerija	2.	5:23
	4	Modrić Anamarija	2.	5:41
	5	Lukinić Lana		1.	5:44
		Patrlja Lorena 		1.	NEPOTPUNO
		Puček Antonela		1.	NEPOTPUNO
		Vujić Jelena		1.	NEPOTPUNO
		Puček Ana		2.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred dječaci (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šoštarić Tin		4.	3:46
	2	Jantolek Jan 		4.	4:05
	3	Mirt Patrik		4.	4:20
	4	Beriša Alen		4.	4:57
	5	Beriša Samir		4.	5:52
		Buban Mato		3.	NEPOTPUNO
		Ereš Danijel 		3.	NEPOTPUNO
		Kovačević Zoran		3.	NEPOTPUNO
		Nikič Ivan		3.	NEPOTPUNO
		Poropatić Valentino	3.	NEPOTPUNO
		Presečan Mihael		3.	NEPOTPUNO
		Razum Andrej		3.	NEPOTPUNO
		Herceg Marko		4.	NEPOTPUNO
		Beriša David		3.	NIJE STARTAO
		Strabić Silvio		3.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jurišić Ana 		4.	4:27
	2	Nikić Katarina		4.	4:36
	3	Crkvenac Ema		4.	5:11
	4	Šikić Lana		3.	5:53
	5	Mirt Patricia		4.	8:14
	6	Križan Ema		4.	8:42
		Makovica Lucija 	3.	NEPOTPUNO
		Novak Marija		3.	NEPOTPUNO
		Fištrović Marija	4.	NEPOTPUNO
		Grdić Ivana 		4.	NEPOTPUNO
		Razum Nikolina		4.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Bakač Leo		6.	20:47
	2	Makovica Luka		5.	25:18
	3	Jurišić Borna		6.	25:43
	4	Legac Tomislav		6.	26:12
	5	Kovačević Jasmin	6.	27:39
	6	Modrić Andrija		5.	28:06
		Pelengić Saša		5.	NEPOTPUNO
		Novak Mihael		6.	NEPOTPUNO
		Međimorec Luka		6.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jambrušić Lorena	6.	25:06
	2	Oršoš Lana		6.	25:08
	3	Krištofac Emina		5.	27:38
	4	Herceg Matea		5.	28:23
	5	Lončarić Antonija	5.	30:11
	6	Minković Matea		6.	32:24
	7	Sedlić Eva Mia		5.	44:46
		Vosmek Lorena		6.	NEPOTPUNO
		Modrić Petra		5.	NIJE STARTALA
KATEGORIJA: 7. i 8. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šalković Stjepan 	7.	20:45
	2	Markač Luka 		8.	22:55
		Pelengić Stefan		7.	NEPOTPUNO
		Modrić Ivan		8.	NEPOTPUNO
		Stubičan Karlo		8.	NEPOTPUNO
		Modrić Luka		7.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 7. i 8. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Razum Magdalena		7.	15:50
	2	Razum Ana		7.	15:59
	3	Novak Žaklina		8.	18:16
	4	Jantolek Ana 		7.	24:24
	5	Modrić Antonela		7.	27:43
	6	Razum Željkica		8.	28:21
	7	Trgovac Dorotea		8.	29:29
	8	Gogić Katarina 		8.	30:20
	9	Crkvenac Lucija 	7.	30:32
	10	Lukač Maja		8.	30:50
	11	Modrić Vlatka		7.	30:54
	12	Beriša Samanta 		7.	31:18
		Sedlić Ema		7.	NEPOTPUNO
		Strabić Silvija		7.	NIJE STARTALA
Fotografije s proglašenja koje je snimio Davor Herceg pogledajte u našoj o-galeriji.

13. MTBO pokal Slovenj Gradca

21. i 22. travnja 2018. u okolici Slovenj Gradca održale su se dvije utrke za 13. pokal Slovenj Gradca u MTBO-u: sprint i srednje staze. Druga utrka bila je ujedno i Prvenstvo Slovenije na srednje staze.

Među 95 prijavljenih natjecatelja iz sedam zemalja (Austrija, Hrvatska, Italija, Mađarska, Slovenija, Srbija, Velika Britanija) sudjelovalo je i dvoje članova OK Bjelovar: Slobodan Sokolović bio je četvrti u kategoriji M50, dok je Alida Sokolović osvojila srebrnu medalju u kategoriji W21 short.

SG MTBO Alida 2. mjesto W21S

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na OrienteeringOnline, a zbirku fotografija u o-galeriji.

Pisanicom do Uskrsa – izvještaj i rezultati

DJEČJA ORIJENTACIJSKA UTRKA

PISANICOM DO USKRSA

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu (in spe) Grada Bjelovara, u subotu, 31. ožujka 2018. u parku oko Paviljona održana je dječja orijentacijska utrka “Pisanicom do Uskrsa”.

Unatoč jakoj kiši, na startu u 12 sati okupilo se je 13-ero djece u pratnji roditelja i sedmero natjecatelja koji su nastupili samostalno. Start je bio pojedinačni s vremenskim razmakom, a postignuti su sljedeći rezultati:

   Rb Ime i prezime                   Rezultat

KATEGORIJA A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba: 

   1. Ganesh Tkalčević (2. o.š.)       6:24
   2. Marko Pađan (vrtić)              7:47
   3. Klara Končar (3. o.š.)           7:54
   4. Rafael Zeman (4. o.š.)           7:59
   5. Karlo Zeman (3. o.š.)            9:10
   6. Kristina Draušnik (ind.)         9:16
   7. Anja Vranješević (vrtić)         9:21
   7. Lucija Hajoš (4. o.š.)           9:21
   9. Arijan Marohnić (4. o.š.)        9:53
  10. Tin Marohnić (vrtić)             9:54
  11. Korana Zeman (vrtić)            10:39
  12. Jakov Bijelić (ind.)            12:20
  13. Petar Draušnik (ind.)           15:39

KATEGORIJA B) djevojčice i dječaci bez pratnje: 

   1. Adam Anadolac (ind.)             6:27
   2. Lorena Bursać (3. o.š.)          6:29
   3. Anamarija Tušak (3. o.š.)        6:48
   4. Toni Karniš (3. o.š.)            7:23
   5. Ines Tomanek (ind.)              9:18
   6. Filip Anadolac (ind.)           12:56
   7. Petra Tušak (3. o.š.)            6:31 (-1 KT)
  

U parku je bilo postavljeno 15 kontrolnih točaka sa slikama različitih pisanica koje je trebalo obići bilo kojim redosljedom u što kraćem vremenu. Položaji KT bili su ucrtani na orijentacijskoj karti pripremljenoj za ovu priliku, a za mjerenje vremena korišten je sustav “Sport-Ident”.

Svi natjecatelji prošli su stazu, a za nagradu su dobili zlatnu medalju i prigodni dar.

U 13 sati održano je proglašenje najboljih u kategoriji B. Troje najboljih nagrađeno je medaljama i prigodnim darovima.

Organizator zahvaljuje bjelovarskim školama, vrtićima i medijima koji su animirali djecu da sudjeluju u ovom natjecanju.

U pripremi i provedbi natjecanja sudjelovali su članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar Milan Radočaj, Željko Oršolić, Slobodan Sokolović, Alida Sokolović, Vedran Bijelić, Petra Plevnik, Ivan Draušnik i Željko Belaj, predsjednica Društva “Naša djeca” Bjelovar Sanja Vranješević, učitelji TZK iz 2. osnovne škole Bjelovar Vladimir Štefun i Robert Milčić te Željko Bukvić i Seida Obarčanin Bukvić, koja je fotografirala cijeli događaj.

Slike su objavljene u galeriji, a izvještaj u PDF formatu možete preuzeti ovdje.

Proglašenje najboljih u kupovima Hrvatske 2017.

U nedjelju, 11. veljače 2018. godine u Zagrebu je održano proglašenje najboljih u kupovima Hrvatske 2017. u orijentacijskom trčanju.

U 11 utrka Kupa Hrvatske 2017. sudjelovalo je 230 natjecatelja iz 11 klubova Hrvatskoga orijentacijskog saveza, a Orijentacijski klub Bjelovar, sa svojih 15 registriranih natjecatelja, osvojio je ekipno 6. mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji medalje su osvojili: Domagoj Šantić (1. u M21B), Željko Belaj (1. u M65), Antonija Orlić (3. u Ž21A) i Nikolina Šantić (3. u Ž35). U plasmanu su još bili: Tihomir Despetović (14. u M21A), Željka Krupka (9. u Ž21A), Mladen Perica (5. u M55), Milan Radočaj (8. u M55), Slobodan Sokolović (15. u M45), Robert Orehoci (5. u M35), Petar Perica (9. u M21B), Mihael Grgić (24. u M21B), Matej Drmanović (30. u M21B) i Hana Sokolović (12. u Ž21B).

U Sprint kupu Hrvatske postoji samo pojedinačna konkurencija, a u 5 utrka sudjelovalo je 174 natjecatelja. Medalje su osvojili: Antonija Orlić (2. u Ž21) i Robert Orehoci (3. u M35), a nastupili su još Mihael Grgić (10. u M21), Domagoj Šantić (13. u M35) i Nikolina Šantić (5. u Ž35).

Svi rezultati objavljeni su na Event Manageru, a slike koje su snimili Željko Belaj i Nikolina Šantić pogledajte u galeriji.

U potrazi za Božićnom čarolijom – izvještaj

U subotu, 23.12.2017. održana je, u sklopu programa Advent u Bjelovaru, orijentacijska utrka U potrazi za Božićnom čarolijom u organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Turističke zajednice Bilogora-Bjelovar. U provedbi utrke sudjelovali su članovi OK Bjelovar Milan Radočaj, Željko Belaj, Seida Obarčanin Bukvić, Mihael Grgić, Slobodan Sokolović i Željko Oršolić.

Rezultate po kategorijama pogledajte u priloženoj tablici, a fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić u galeriji na web portalu Orijentacijskog kluba Bjelovar.

Orijentacijska utrka U potrazi za Božićnom čarolijom Bjelovar, 23.12.2017.
Rezultati 900m/10kt

   Rb Ime i prezime       God.        Rezultat

MŽ10                  

   1. ADAM ANADOLAC        2008.      11:25
   2. MASKIMILIJAN VEGH    2007.      15:39

MŽ10P                 

   1. GANESH TKALČEVIĆ     2007.      07:12
   2. FILIP CRNIĆ          2009.      08:12
   3. MARKO PAĐAN          2015.      09:50
   4. LUCIJA LONČAR        2010.      10:02
   5. KARLO ŽIŽA           2010.      15:37

M15                   

   1. LUKA GOGIĆ           2005.      15:39
  
OPEN                  

   1. ŽELJKA TKALČEVIĆ                07:08
   2. VLATKO CRNIĆ                    08:10
   3. MARIJA SCHUBERT                 08:34
   4. ANAMARIJA PAĐAN                 09:48
   

Tour de Borik – bistrim koracima


DJEČJA ORIJENTACIJSKA UTRKA

TOUR DE BORIK – BISTRIM KORACIMA

U ponedjeljak, 5. lipnja 2017. s početkom u 17 sati u parku Borik održana je još jedna dječja orijentacijska utrka. Pod motom Tour de Borik – bistrim koracima, 18-toro djece iz dječjeg vrtića Ciciban Bjelovar sa svojim roditeljima po prvi put se je susrelo s orijentacijskim sportom.

Za ovu prigodu pripremljena je staza s 12 kontrolnih točaka i ciljem koju su natjecatelji mogli obilaziti proizvoljnim redosljedom (score). Na kontrolnim točkama nalazile su se slike djeci poznatih životinja, a nakon obilaska svih KT, za nagradu su svi dobili zlatnu medalju i čokoladicu Životinjsko carstvo. Vrijeme provedeno na stazi nije mjereno, a svi natjecatelji su pronašli sve kontrolne točke.

OK Bjelovar Dječji vrtić Ciciban
Po Boriku bistro su koračali:
RBR IME I PREZIME
1 Katarina B.
2 Jakov K.
3 Petar K.
4 Mihovil L.
5 Matija M.
6 Erik M.
7 Leon M.
8 Leon P.
9 Lorena P.
10 Vito P.
11 Maksim R.
12 Adrian R.
13 Petra R.
14 Nela S.
15 Dora S.
16 Mia V.
17 Vito V.
18 Marko V.

Utrka je organizirana na inicijativu profesorice Mirjane Skukan uz potporu ravnateljice DV Ciciban Senke Ivanušec i njezinih suradnica Ivane Drenovac i Svjetlane Kuserbanj. Ispred Orijentacijskog kluba Bjelovar u logističkoj potpori sudjelovao je Željko Belaj. Fotografije koje je je snimila Senka Ivanušec pogledajte u galeriji.

Svi sudionici bili su oduševljeni utrkom, a neki su napisali i svoje dojmove:

Dojmovi nakon utrke