Sretni broj 13

U nedjelju je u organizaciji OK Brežice u istoimenom slovenskom gradu, a u sklopu slovenskog državnog prvenstva održano i PH u MIX štafeti. OKB je nastupio samo sa jednom ekipom u najjačoj MŽ21 kategoriji i u jakoj konkurenciji osvojio naslov prvaka Hrvatske, a ukupno i treće mjesto!

Kako je vrijeme prije starta bilo varljivo i kišovito, dosta se diskutiralo o odabiru prikladne obuće, a Robi je srećom nakon kraće krize shvatio da je ipak ponio ‘opremu’ za zagrijavanje 🙂 . Da bi stvar bila bolja, tek na pola puta do trka mi je Robi rekao da je trka ujedno i naše PH. Hrkljuš. Srećom, Petra je bila tu da me skulira na vrijeme 🙂

Iako su staze za naše prilike bile relativno dugačke, zbog ravnog terena i dinamičnih staza odvijala se prava drama. Organizator je odradio vrhunski posao, i skoro nije bilo dvije identične staze, te se tražila maksimalna koncentracija tokom cijele trke. Puno grananja jamčilo je dinamiku i neizvjesnost do samog kraja. Prvu izmjenu sam otrčao uz minimalne greške i Tonki predao oko 30 sekundi prednosti pred Kapelom. Olga i ona su vodile pravu bitku tokom cijele trke, i Robiju je ostalo svega 1 sekunda prednosti u zadnjoj izmjeni, koju je za Kapelu trčao Špiro. Srećom, Robi nas je poštedio kidanja živaca i na prolaznoj kontroli je imao dovoljno prednosti da rutinski privede posao kraju i klubu donese još jedan naslov prvaka 🙂 .

A zašto sretan broj 13? Pa jer je to (naravno) bio broj naše štafete 🙂

Trčao, pisao i skupio fotke: Vedran

Dječji tjedan 2018.

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

ORIJENTACIJSKA UTRKA

ZA DJEČJIM PRAVIMA

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu Grada Bjelovara, u petak, 5. listopada 2018. u centralnom parku Bjelovar (oko Paviljona) održana je orijentacijska utrka “Za dječjim pravima”, povodom Dječjeg tjedna 2018.

U parku je bilo postavljeno 30 kontrolnih točaka (KT) s orijentacijskim zastavicama i uređajem za registraciju pronalaska, a na svakoj KT bilo je ispisano po jedno dječje pravo iz Konvencije o pravima djeteta.

Na startu su natjecatelji dobili orijentacijsku kartu s ucrtanim položajima kontrolnih točaka i karton na koji su evidentirali pronalazak. Svi natjecatelji su pronašli svih 30 kontrolnih točaka s dječjim pravima!

Po dolasku na cilj, natjecatelji su dobili zlatnu medalju, slatki dar našeg donatora “Koestlin” Bjelovar, letak s dječjim pravima i letak s uputama za buduće orijentacijske utrke, a karta s današnjeg natjecanja im je ostala za uspomenu.

U organizaciji utrke sudjelovali su: Sanja Vranješević i Vjeruška Štivić iz Društva Naša djeca Bjelovar te Milan Radočaj, Željko Belaj, Željko Bukvić i Seida Obarčanin Bukvić iz Orijentacijskog kluba Bjelovar.

Organizatori posebno zahvaljuju Dječjem vrtiću Pinokio Bjelovar i odgojiteljicama Matei Samodol i Matei Sobolović koje su se potrudile da djeci ova utrka bude događaj za pamćenje, kao i novinarki Sanji Klinac koja je svojim fotoaparatom zabilježila najvažnije detalje ovog događaja.

Fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić objavljene su na klupskom web portalu.

Izvještaj u PDF obliku možete preuzeti ovdje.

SUDJELOVALI SU:


	1	Anušić, Emily			DV Pinokio
	2	Bakić, Jakob			DV Pinokio
	3	Bedeković, Gabrijela	        2. o.š./6.b
	4	Bogati, Leon			DV Pinokio
	5	Butorac, Sven			DV Pinokio
	6	Cone, Elizabeth			1. o.š./2.b
	7	Cone, Gwendolyn			1. o.š./3.c
	8	Gogić, Luka			2. o.š./7.b
	9	Gojković, Damjan		DV Pinokio
	10	Golec, Lucija			2. o.š./6.b
	11	Jakovljević, Igor		DV Pinokio
	12	Jukić, Petra			DV Pinokio
	13	Klinac, Irina			2. o.š./4.c
	14	Kokoruš, Stela			1. o.š./2.b
	15	Komljenović, Vito		DV Pinokio
	16	Lončarević, Marko		DV Pinokio
	17	Lukinić, Fran			DV Pinokio
	18	Manjkas, Lea			2. o.š./4.b
	19	Markovinović, Šimun		DV Pinokio
	20	Matić, Lovro			DV Pinokio
	21	Pikelja, Naomi			DV Pinokio
	22	Požgaj, Nina			2. o.š./6.c
	23	Račan, Dorotea			DV Pinokio
	24	Radelić, Marcelo		TUŠ/3.f
	25	Špehar, Marko			2. o.š./1.a
	26	Štefović, Lana			DV Pinokio
	27	Tanić, Dora			DV Pinokio
	28	Tepavac, Nino			DV Pinokio
	29	Utješinović, Martina		DV Pinokio

14. Bjelovar Open – rezultati

Na ovogodišnjem 14. Bjelovar Openu prijavljeno je 155 natjecatelja, nastupilo ih je 138 od kojih je 128 ostvarilo plasman. Pobjednici u najjačim seniorskim kategorijama su Matija Razum, OK Japetić i Tena Sakar Vukić, OK Maksimir dok su medalje za OK Bjelovar osvojili Antonija Orlić, bronca u Ž21A i Željko Belaj, zlato u M65.

Fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić pogledajte u našoj o-galeriji, analizu prolaznih vremena potražite na WinSplits-u, a rezultate pogledajte u nastavku.

14. Bjelovar Open ned 30.9.2018. 18:32
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Club                             Time 

M21A  (11)           5.3 km  160 m   15 C    

    1 Razum Matija               JAP OK Japetic                  40:43 
    2 Horvat Lobel               MAK OK Maksimir                 43:24 
    3 Varnica Tomislav           VIH OK Vihor                    51:48 
    4 Filetin Luka               KAP OK Kapela                   52:00 
    5 Pleše Danko                Ind Individuals/No club         52:20 
    6 Ivković Luka               SOV OK Sova                     54:16 
    7 Čapeta Davor               KAP OK Kapela                   54:52 
    8 Gadžić Dražen              KAP OK Kapela                   56:42 
    9 Peh Krunoslav              KAP OK Kapela                   58:05 

      Kaldi Vedran               KAP OK Kapela                     dns 
      Muhtic Sinisa              BJE OK Bjelovar                   dns 

W21A  (7)            3.9 km  100 m   14 C    

    1 Sakar Vukić Tena           MAK OK Maksimir                 35:34 
    2 Pavić Mirja                JAP OK Japetic                  39:16 
    3 Orlić Antonija             BJE OK Bjelovar                 45:58 
    4 Jandrečić Nola             JAP OK Japetic                1:05:41 
    5 Prpić Paula                VIH OK Vihor                  1:21:51 
    6 Sipina Halper Monika Marti JEL OK Jelen                  1:41:23 

      Vukmanovic Vinka           KAP OK Kapela                     dns 

M65  (4)             2.3 km  90 m   8 C      

    1 Belaj Željko               BJE OK Bjelovar                 32:48 
    2 Mesić Ivica                VIH OK Vihor                    39:30 
    3 Turkalj Milan              MER OK Ivan Merz                45:01 
    4 Čepelak Radovan            MAK OK Maksimir                 59:24 

M55  (8)             2.5 km  85 m   10 C     

    1 Štambuk Dario              MER OK Ivan Merz                30:12 
    2 Lovrec Nenad               VIH OK Vihor                    30:21 
    3 Horvat Saša                MAK OK Maksimir                 43:57 
    4 Jelić Mladen               KAP OK Kapela                   44:12 
    5 Matijašić Josip            VIH OK Vihor                    48:06 
    6 Lukačić Ivo                Ind Individuals/No club         48:20 
    7 Boban Mile                 MER OK Ivan Merz              1:07:14 

      Raškaj Darko               KAP OK Kapela                     dns 

M45  (10)            3.0 km  90 m   11 C     

    1 Gobec Damir                VIH OK Vihor                    31:47 
    2 Merunka Darko              MAK OK Maksimir                 32:12 
    3 Penić Ivan Ivo             KAP OK Kapela                   37:03 
    4 Tutić Dražen               VIH OK Vihor                    40:22 
    5 Vukelić Bojan              MAK OK Maksimir                 41:36 
    6 Dasović Hrvoje             KAP OK Kapela                   42:03 
    7 Strmečki Petar             MAK OK Maksimir                 44:47 
    8 Špoljar Krešo              KAP OK Kapela                   50:18 
    9 Pavlin Domagoj             VIH OK Vihor                  1:02:28 

      Vukmanović Mladen          KAP OK Kapela                     dns 

M35  (18)            4.6 km  135 m   13 C    

    1 Delić Petar                MAK OK Maksimir                 33:46 
    2 Salopek Tihomir            RIS OK Ris Delnice              35:56 
    3 Ocvirk Edi                 JAP OK Japetic                  38:04 
    4 Kaniški Tomislav           MAK OK Maksimir                 41:14 
    5 Budi Franjo                JAP OK Japetic                  42:33 
    5 Vodopija Goran             KAP OK Kapela                   42:33 
    7 Pongrac Branimir           JAP OK Japetic                  42:59 
    8 Orehoci Robert             BJE OK Bjelovar                 44:11 
    9 Canjuga Krunoslav          VAR Orijentacijski klub Varaž   48:36 
   10 Van De Riet Gerrit         MAK OK Maksimir                 49:41 
   11 Koščak Željko              MEĐ OK Medjimurje               56:54 
   12 Fabijanić Daniel           JEL OK Jelen                    59:07 
   13 Novosel Zdravko            JEL OK Jelen                    59:36 
   14 Meštrović Tomislav         KAP OK Kapela                 1:00:44 
   15 Šantić Domagoj             BJE OK Bjelovar               1:01:20 
   16 Vuk Tomislav               VIH OK Vihor                  1:08:37 

      Spasić Vladimir            KAP OK Kapela                      mp 
      Miljković Damir            VIH OK Vihor                      dns 

M21B  (6)            3.2 km  115 m   12 C    

    1 Jelić Ivor                 KAP OK Kapela                   44:18 
    2 Turkalj Marijan            VIH OK Vihor                    48:33 
    3 Predanić Stipe             RKNT RK Nikola Tesla Bjelovar 1:10:48 

      Bublić Ivan                KAP OK Kapela                      mp 
      Pajić Viktor               GO2 GO2 Bjelovar                   ot 
      Delimar Domagoj            KAP OK Kapela                     dns 

M20  (7)             4.0 km  120 m   13 C    

    1 Kukec Jura                 VIH OK Vihor                    39:43 
    2 Gobec Jan                  VIH OK Vihor                    40:57 
    3 Cvetković Filip            JAP OK Japetic                  43:58 
    4 Verović Kristijan          JAP OK Japetic                1:03:33 

      Kodba Tin                  VIH OK Vihor                      dns 
      Kodba Vid                  VIH OK Vihor                      dns 
      Štambuk Andro Vladimir     MER OK Ivan Merz                  dns 

M16  (3)             2.5 km  90 m   10 C     

    1 Salopek Tihon              RIS OK Ris Delnice              20:18 
    2 Kocijan Luka               VAR Orijentacijski klub Varaž   32:45 
    3 Krajnović Luka             VIH OK Vihor                    42:47 

M14  (2)             1.9 km  60 m   8 C      

      Pavić Viktor               VIH OK Vihor                       ot 
      Kuzmanić Borna             JAP OK Japetic                    dns 

M12  (6)             1.6 km  50 m   8 C      

    1 Vukelić Juraj              MAK OK Maksimir                 22:18 
    2 Strmečki Vibor             MAK OK Maksimir                 28:01 
    3 Meštrović Martin           KAP OK Kapela                   28:29 
    4 Smital Mika                VIH OK Vihor                    30:05 
    5 Boban Jakov                MER OK Ivan Merz                51:26 

      Milković Patrick           JAP OK Japetic                     mp 

W45  (18)            2.5 km  85 m   10 C     

    1 Gobec Ivana                VIH OK Vihor                    31:13 
    2 Nikolić Bojana             VIH OK Vihor                    37:23 
    3 Ebenspanger Emilija        KAP OK Kapela                   39:29 
    4 Kraintz Evelyn             MAK OK Maksimir                 43:24 
    5 Vuk Srebrenka              KAP OK Kapela                   47:16 
    6 Cvitković Maja             VIH OK Vihor                    49:49 
    7 Fabek Branka               JAP OK Japetic                  51:41 
    8 Lovrec Darinka             VIH OK Vihor                    57:50 
    9 Čuljak Gross Mladenka      KAP OK Kapela                   59:57 
   10 Vendler Čepelak Željka     MAK OK Maksimir               1:00:11 
   11 Pavić Ana-Marija           VIH OK Vihor                  1:01:10 
   12 Penc Sanja                 VIH OK Vihor                  1:06:50 
   13 Boban Mirta                MER OK Ivan Merz              1:11:12 
   14 Horvat Mirjana             MAK OK Maksimir               1:15:32 
   15 Pavlin Daliborka           VIH OK Vihor                  1:43:35 
   16 Sučić Melita               VIH OK Vihor                  1:59:31 

      Glinska Beata Adrianna     KAP OK Kapela                     dns 
      Kuzmanić Ivana             JAP OK Japetic                    dns 

W35  (14)            3.0 km  90 m   11 C     

    1 Popović Budi Daniela       JAP OK Japetic                  42:57 
    2 Berženji Sanda             KAP OK Kapela                   45:08 
    3 Van De Riet Dunja          MAK OK Maksimir                 46:47 
    4 Seražin Korper Sabina      Ind Individuals/No club         47:07 
    5 Cini Fabiana               MAK OK Maksimir                 47:28 
    6 Čorko Meštrović Irena      KAP OK Kapela                   51:53 
    7 Šantić Nikolina            BJE OK Bjelovar                 52:22 
    8 Jakšić Mirka               MAK OK Maksimir                 52:49 
    9 Krš Sanja                  VIH OK Vihor                    57:30 
   10 Kušt Maja                  VIH OK Vihor                  1:02:20 
   11 Mandić Ana                 KAP OK Kapela                 1:07:49 
   12 Stupalo Vlatka             VIH OK Vihor                  1:31:03 
   13 Krkić Drobić Aida          KAP OK Kapela                 1:45:43 

      Stipić Bernardica          VIH OK Vihor                       mp 

W21B  (14)           2.2 km  60 m   9 C      

    1 Delić Ana                  MAK OK Maksimir                 37:37 
    2 Dukić Helena               VIH OK Vihor                    42:46 
    3 Baburek Gabrijela          JAP OK Japetic                  46:10 
    4 Ivković Sara               SOV OK Sova                     52:06 
    5 Mahečić Ivana              KAP OK Kapela                   52:16 
    6 Kos Ines                   KAP OK Kapela                   55:46 
    7 Držaić Doroteja            MAK OK Maksimir               1:00:01 
    8 Pongrac Maja               JAP OK Japetic                1:03:30 
    9 Govedarica Zvjezdana       JAP OK Japetic                1:05:45 
   10 Radić Vedrana              VIH OK Vihor                  1:16:17 
   11 Kovačić Ana                VIH OK Vihor                  1:20:38 

      Melmajer Nastasia          SOV OK Sova                        mp 
      Šestan Krajnović Ivana     VIH OK Vihor                       ot 
      Ulrich Cvenić Ivana        KAP OK Kapela                     dns 

W20  (1)             3.2 km  115 m   12 C    

    1 Lovrec Mia                 VIH OK Vihor                  1:00:43 

W16  (3)             2.2 km  60 m   9 C      

    1 Jerković Perić Olga        KAP OK Kapela                   18:36 
    2 Pavlin Paula               VIH OK Vihor                    28:10 
    3 Boban Rea                  MER OK Ivan Merz                58:23 

W14  (6)             1.8 km  60 m   8 C      

    1 Salopek Dorja              RIS OK Ris Delnice              17:40 
    2 Štambuk Zdenka Petra       MER OK Ivan Merz                22:34 
    3 Vukelić Dora               MAK OK Maksimir                 27:52 
    4 Vidaković Majda            KAP OK Kapela                   50:10 

      Fejzić Hanna               MAK OK Maksimir                   dns 
      Kaniški Laura              MAK OK Maksimir                   dns 

W12  (6)             1.6 km  50 m   8 C      

    1 Pavić Monika               VIH OK Vihor                    26:22 
    2 Drobić Melissa             KAP OK Kapela                   29:19 
    3 Dasović Petra              KAP OK Kapela                 1:09:24 
    4 Hercigonja Lucija          KAP OK Kapela                 1:12:50 

      Štambuk Lucija Marijela    MER OK Ivan Merz                   mp 
      Balaban Iva                SOV OK Sova                       dnf 

OPEN  (11)           1.8 km  60 m   8 C      

    1 Iličić Goran               Ind Individuals/No club         28:49 
    2 Gadžo Armin                Ind Individuals/No club         30:36 
    3 Kolarek Nataša             VIH OK Vihor                    39:44 
    4 Lah Mario                  VAR Orijentacijski klub Varaž   42:51 
    5 Delić Dora                 MAK OK Maksimir                 43:31 
    6 Bandov Petar               Ind Individuals/No club       1:06:29 
    7 Sučić Luka                 VIH OK Vihor                  1:24:55 
    8 Labaš Predrag              MER OK Ivan Merz              1:26:10 
    9 Tomanek Ines               RKNT RK Nikola Tesla Bjelovar 1:36:58 
   10 Krajnović Ivo              VIH OK Vihor                  1:48:08 

      Kovač Wanda                KAP OK Kapela                     dns 

14. BJ Open – startna lista

14. Bjelovar Open čet 27.9.2018. 16:32
Start list created by OE2003 © Stephan Krämer 2007
Udaljenost do starta je 2740 m

   Chip     Name                      Club                    Start

M21A  (12)         5.3 km  160 m   15 C    

   7209461 Pleše Danko               Ind Individuals/No club  11:07 
    300745 Čapeta Davor              KAP OK Kapela            11:09 
	   Vacant                    Vacant                   11:11 
   8221221 Razum Matija              JAP OK Japetic           11:13 
   7212008 Peh Krunoslav             KAP OK Kapela            11:15 
   7910421 Horvat Lobel              MAK OK Maksimir          11:17 
   1401001 Ivković Luka              SOV OK Sova              11:19 
   7210949 Gadžić Dražen             KAP OK Kapela            11:21 
    893831 Varnica Tomislav          VIH OK Vihor             11:23 
   7207151 Filetin Luka              KAP OK Kapela            11:25 
    232286 Muhtic Sinisa             BJE OK Bjelovar          11:27 
   9102186 Kaldi Vedran              KAP OK Kapela            11:29 

Ž21A  (7)          3.9 km  100 m   14 C    

   1403140 Pavić Mirja               JAP OK Japetic           11:02 
   8654952 Sipina Halper Monika Mart JEL OK Jelen             11:04 
	   Vacant                    Vacant                   11:06 
   9008008 Sakar Vukić Tena          MAK OK Maksimir          11:08 
   8041177 Orlić Antonija            BJE OK Bjelovar          11:10 
   7600000 Jandrečić Nola            JAP OK Japetic           11:12 
    552005 Vukmanovic Vinka          KAP OK Kapela            11:14 

M65  (5)           2.3 km  90 m   8 C    

    232288 Belaj Željko              BJE OK Bjelovar          11:03 
    236882 Čepelak Radovan           MAK OK Maksimir          11:05 
    222401 Mesić Ivica               VIH OK Vihor             11:07 
	   Vacant                    Vacant                   11:09 
   1964000 Turkalj Milan             MER OK Ivan Merz         11:11 

M55   (9)          2.5 km  85 m   10 C      

   7111959 Štambuk Dario             MER OK Ivan Merz         11:05 
    893828 Raškaj Darko              KAP OK Kapela            11:07 
    236865 Lukačić Ivo               Ind Individuals/No club  11:09 
    893813 Lovrec Nenad              VIH OK Vihor             11:11 
	   Vacant                    Vacant                   11:13 
    546169 Matijašić Josip           VIH OK Vihor             11:15 
   7040662 Horvat Saša               MAK OK Maksimir          11:17 
    505905 Jelić Mladen              KAP OK Kapela            11:19 
	   Boban Mile                MER OK Ivan Merz         11:21 

M45  (11)          3.0 km  90 m   11 C      

    300743 Vukelić Bojan             MAK OK Maksimir          11:02 
    585858 Gobec Damir               VIH OK Vihor             11:04 
   2123970 Špoljar Krešo             KAP OK Kapela            11:06 
	   Vacant                    Vacant                   11:08 
   7630314 Merunka Darko             MAK OK Maksimir          11:10 
   7778000 Pavlin Domagoj            VIH OK Vihor             11:12 
   2133029 Dasović Hrvoje            KAP OK Kapela            11:14 
   7889999 Strmečki Petar            MAK OK Maksimir          11:16 
   7777600 Penić Ivan Ivo            KAP OK Kapela            11:18 
   2111491 Tutić Dražen              VIH OK Vihor             11:20 
    720210 Vukmanović Mladen         KAP OK Kapela            11:22 

M35  (19)          4.6 km  135 m   13 C     

    219397 Novosel Zdravko           JEL OK Jelen             11:22 
    750723 Ocvirk Edi                JAP OK Japetic           11:24 
	   Vacant                    Vacant                   11:26 
    500458 Salopek Tihomir           RIS OK Ris Delnice       11:28 
   7820618 Delić Petar               MAK OK Maksimir          11:30 
    446316 Fabijanić Daniel          JEL OK Jelen             11:32 
   1151981 Canjuga Krunoslav         VAR OK Varaždin          11:34 
   7001122 Kaniški Tomislav          MAK OK Maksimir          11:36 
    700770 Koščak Željko             MEĐ OK Medjimurje        11:38 
   2087742 Vodopija Goran            KAP OK Kapela            11:40 
    219399 Miljković Damir           VIH OK Vihor             11:42 
   8250869 Orehoci Robert            BJE OK Bjelovar          11:44 
    439230 Spasić Vladimir           KAP OK Kapela            11:46 
   8232323 Budi Franjo               JAP OK Japetic           11:48 
   2088246 Meštrović Tomislav        KAP OK Kapela            11:50 
   8160756 Van De Riet Gerrit        MAK OK Maksimir          11:52 
   7032222 Pongrac Branimir          JAP OK Japetic           11:54 
   7778899 Vuk Tomislav              VIH OK Vihor             11:56 
   1420752 Šantić Domagoj            BJE OK Bjelovar          11:58 

M21B  (7)          3.2 km  115 m   12 C    

    500739 Jelić Ivor                KAP OK Kapela            11:53 
	   Pajić Viktor              GO2 GO2 Bjelovar         11:55 
    441432 Predanić Stipe            RKNT RK Nikola Tesla BJ  11:57 
   7211185 Bublić Ivan               KAP OK Kapela            11:59 
	   Vacant                    Vacant                   12:01 
   2118091 Delimar Domagoj           KAP OK Kapela            12:03 
    222417 Turkalj Marijan           VIH OK Vihor             12:05 

M20  (8)           4.0 km  120 m   13 C     

	   Vacant                    Vacant                   11:02 
   8135002 Gobec Jan                 VIH OK Vihor             11:04 
	   Verović Kristijan         JAP OK Japetic           11:06 
    222404 Kodba Vid                 VIH OK Vihor             11:08 
   7041999 Štambuk Andro Vladimir    MER OK Ivan Merz         11:10 
   1289347 Kukec Jura                VIH OK Vihor             11:12 
    222407 Kodba Tin                 VIH OK Vihor             11:14 
    999505 Cvetković Filip           JAP OK Japetic           11:16 

M16  (4)          2.5 km  90 m   10 C    

   2113338 Kocijan Luka              VAR OK Varaždin          11:42 
	   Vacant                    Vacant                   11:44 
    500470 Salopek Tihon             RIS OK Ris Delnice       11:46 
    222402 Krajnović Luka            VIH OK Vihor             11:48 

M14  (3)           1.9 km  60 m   8 C    

	   Kuzmanić Borna            JAP OK Japetic           11:31 
	   Vacant                    Vacant                   11:33 
    232289 Pavić Viktor              VIH OK Vihor             11:35 

M12  (7)           1.6 km  50 m   8 C    

    406735 Vukelić Juraj             MAK OK Maksimir          11:16 
	   Milković Patrick          JAP OK Japetic           11:18 
    222408 Smital Mika               VIH OK Vihor             11:20 
   1422007 Strmečki Vibor            MAK OK Maksimir          11:22 
    236880 Boban Jakov               MER OK Ivan Merz         11:24 
	   Vacant                    Vacant                   11:26 
   2128477 Meštrović Martin          KAP OK Kapela            11:28
   
Ž45  (19)          2.5 km  85 m   10 C    

    888973 Horvat Mirjana            MAK OK Maksimir          11:23 
    700021 Gobec Ivana               VIH OK Vihor             11:25 
	   Boban Mirta               MER OK Ivan Merz         11:27 
	   Vacant                    Vacant                   11:29 
	   Kuzmanić Ivana            JAP OK Japetic           11:31 
    247360 Čuljak Gross Mladenka     KAP OK Kapela            11:33 
    222420 Pavić Ana-Marija          VIH OK Vihor             11:35 
   2109710 Glinska Beata Adrianna    KAP OK Kapela            11:37 
    636977 Cvitković Maja            VIH OK Vihor             11:39 
	   Fabek Branka              JAP OK Japetic           11:41 
    222415 Sučić Melita              VIH OK Vihor             11:43 
   2121763 Vuk Srebrenka             KAP OK Kapela            11:45 
    893814 Lovrec Darinka            VIH OK Vihor             11:47 
   7672905 Kraintz Evelyn            MAK OK Maksimir          11:49 
    222413 Penc Sanja                VIH OK Vihor             11:51 
   2125773 Ebenspanger Emilija       KAP OK Kapela            11:53 
    406740 Nikolić Bojana            VIH OK Vihor             11:55 
    236886 Vendler Čepelak Željka    MAK OK Maksimir          11:57 
   7474605 Pavlin Daliborka          VIH OK Vihor             11:59 

Ž35  (15)            3.0 km  90 m   11 C     

   2105096 Čorko Meštrović Irena     KAP OK Kapela            11:35 
    893826 Krš Sanja                 VIH OK Vihor             11:37 
     46479 Seražin Korper Sabina     Ind Individuals/No club  11:39 
   2120666 Berženji Sanda            KAP OK Kapela            11:41 
   7061277 Cini Fabiana              MAK OK Maksimir          11:43 
   2084417 Stupalo Vlatka            VIH OK Vihor             11:45 
    670222 Van De Riet Dunja         MAK OK Maksimir          11:47 
   7508272 Mandić Ana                KAP OK Kapela            11:49 
   1420785 Popović Budi Daniela      JAP OK Japetic           11:51 
   1261971 Jakšić Mirka              MAK OK Maksimir          11:53 
   2067893 Kušt Maja                 VIH OK Vihor             11:55 
   2133012 Krkić Drobić Aida         KAP OK Kapela            11:57 
   2067883 Stipić Bernardica         VIH OK Vihor             11:59 
	   Vacant                    Vacant                   12:01 
   1420813 Šantić Nikolina           BJE OK Bjelovar          12:03 

Ž21B  (14)          2.2 km  60 m   9 C      

	   Baburek Gabrijela         JAP OK Japetic           11:32 
    222410 Kovačić Ana               VIH OK Vihor             11:34 
   1401003 Ivković Sara              SOV OK Sova              11:36 
   7190889 Držaić Doroteja           MAK OK Maksimir          11:38 
   7770730 Ulrich Cvenić Ivana       KAP OK Kapela            11:40 
    364421 Radić Vedrana             VIH OK Vihor             11:42 
   7830625 Delić Ana                 MAK OK Maksimir          11:44 
   2133013 Mahečić Ivana             KAP OK Kapela            11:46 
    222419 Dukić Helena              VIH OK Vihor             11:48 
   2128411 Kos Ines                  KAP OK Kapela            11:50 
   1401008 Melmajer Nastasia         SOV OK Sova              11:52 
    222418 Šestan Krajnović Ivana    VIH OK Vihor             11:54 
	   Govedarica Zvjezdana      JAP OK Japetic           11:56 
	   Vacant                    Vacant                   11:58 

Ž20  (2)           2.6 km  95 m   11 C      

    893816 Lovrec Mia                VIH OK Vihor             11:50 
	   Vacant                    Vacant                   11:52 

Ž16  (4)           2.2 km  60 m   9 C      

   2105108 Jerković Perić Olga       KAP OK Kapela            11:24 
	   Vacant                    Vacant                   11:26 
   8231003 Pavlin Paula              VIH OK Vihor             11:28 
      5738 Boban Rea                 MER OK Ivan Merz         11:30 

Ž14  (8)           1.8 km  60 m   8 C      

      5768 Štambuk Zdenka Petra      MER OK Ivan Merz         11:37 
    500475 Salopek Dorja             RIS OK Ris Delnice       11:39 
   2061276 Vukelić Dora              MAK OK Maksimir          11:41 
   2113348 Vidaković Majda           KAP OK Kapela            11:43 
   1281204 Kaniški Laura             MAK OK Maksimir          11:45 
   1401004 Balaban Iva               SOV OK Sova              11:47 
    888971 Fejzić Hanna              MAK OK Maksimir          11:49 
	   Vacant                    Vacant                   11:51 

Ž12  (6)           1.6 km  50 m   8 C      

    222409 Pavić Monika              VIH OK Vihor             11:30 
   2132926 Drobić Melissa            KAP OK Kapela            11:32 
	   Vacant                    Vacant                   11:34 
   2133024 Hercigonja Lucija         KAP OK Kapela            11:36 
      5729 Štambuk Lucija Marijela   MER OK Ivan Merz         11:38 
   2133352 Dasović Petra             KAP OK Kapela            11:40 

OPEN  (9)          1.8 km  60 m   8 C      

    222403 Sučić Luka                VIH OK Vihor             11:13 
    232276 Tomanek Ines              RKNT RK Nikola Tesla BJ  11:15 
   2117408 Lah Mario                 VAR OK Varaždin          11:17 
    535353 Delić Dora                MAK OK Maksimir          11:19 
   2118092 Kovač Wanda               KAP OK Kapela            11:21 
    222412 Kolarek Nataša            VIH OK Vihor             11:23 
   1968521 Labaš Predrag             MER OK Ivan Merz         11:25 
	   Vacant                    Vacant                   11:27 
	   Vacant                    Vacant                   11:29 

14. BJ Open – karakteristike staza

14. BJELOVAR OPEN, Prokljuvani, 30.09.2018.

Kategorija Duljina Uspon Br. kontrola
M21A 5.280 m 160 m 15 kt
Ž21A 3.850 m 100 m 14 kt
M65 2.290 m 90 m 8 kt
M55 2.490 m 85 m 10 kt
M45 2.960 m 90 m 11 kt
M35 4.630 m 135 m 13 kt
M21B 3.220 m 115 m 12 kt
M20 4.020 m 120 m 13 kt
M16 2.450 m 90 m 10 kt
M14 1.910 m 60 m 8 kt
M12 1.580 m 50 m 8 kt
Ž45 2.490 m 85 m 10 kt
Ž35 2.960 m 90 m 11 kt
Ž21B 2.170 m 60 m 9 kt
Ž20 2.620 m 95 m 11 kt
Ž16 2.170 m 60 m 9 kt
Ž14 1.760 m 60 m 8 kt
Ž12 1.580 m 50 m 8 kt
OPEN 1.760 m 60 m 8 kt

Poziv na dječju orijentacijsku utrku 14. BJ Open

OK Bjelovar Društvo naša djeca Bjelovar

ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR I DRUŠTVO “NAŠA DJECA” BJELOVAR
POZIVAJU VAS NA
DJEČJU ORIJENTACIJSKU UTRKU

14. BJELOVAR OPEN

Prokljuvani, 30.09.2018.

DATUM ODRŽAVANJA: 30.09.2018. (nedjelja), prvi start u 13:00 sati
ORGANIZATORI: ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR I DND BJELOVAR
VRSTA NATJECANJA: dječja orijentacijska utrka (obvezna pratnja starijih osoba)
KARTA: Obršine, 1:2.500, e=5m
OPIS TERENA: ravan teren, čista kontinentalna šuma s mnogo staza, duljina staze 1260 m
MJESTO OKUPLJANJA: Dom Mjesnog odbora, Prokljuvani 53, (Koordinate: 45.902435N 16.898863E)
UDALJENOST OD NATJECATELJSKOG CENTRA DO STARTA: 800 m po žutim trakicama
POSTAVLJAČ: Željko Belaj
STARTNINA: nema startnine
PRIJAVE: zaključno do utorka, 25.09.2018. na e-mail: okb@okb.hr ili na mobitel 098 998 4098
NAKNADNE PRIJAVE I IZMJENE: nisu moguće
NAGRADE: medalje svim sudionicima + slatki dar našeg sponzora “Kraš” d.d.
PRIJEVOZ: vlastiti (parkiranje besplatno u okolici natjecateljskog centra)
INFORMACIJE: www.okb.hr ili na mob. 098 998 4098
Natjecanje će se održati po svakom vremenu pa molimo opremite male natjecatelje odgovarajućom odjećom i obućom.
Svojom prijavom natjecatelji su suglasni da se natječu na osobnu odgovornost,
da budu snimani i fotografirani te da se foto i video materijali mogu koristiti u javnim glasilima u svrhu izvještavanja i u promotivne svrhe.
Poziv u PDF obliku možete preuzeti ovdje.
Dobro došli!

Preko trnja do zvijezda

Tako bi najbolje opisali trku ovog vikenda. OK Orion je na novoj karti u Horvatima organizirao trku za Kup. Izrazito ravan teren sa vrlo mješovitom vegetacijom bio je kao stvoren za srednje staze. Samo što je ovo ‘sa vrlo mješovitom vegetacijom‘ u većini slučajeva značilo ‘zabij se u gustiš ili trnje i ne možeš van‘ 🙂 . No unatoč tome, staze su bile izrazito dinamične, sa puno promjena smjerova i uz navedene vegetacijske probleme greške su se skupo plaćale.

Iako ovog puta sa manjim brojem natjecatelja, članovi OKB-a su ponovno imali zapažene rezultate. Male Šantićke rasturaju u kategoriji Početnici i osvajaju zlato i srebro! Bravo cure, vide se tatini geni 🙂 .

Male Šantićke, Početnici
Klobo se dobro borio, no izgleda da je ga mala oteklina na trbuhu uzrokovama dugogodišnjom pauzom ovoga puta doslovno povukla prema dolje u poretku, pa 4. mjesto u izrazito jakoj M35 kategoriji time samo dobiva ‘na težini‘. Kužite što mislim 🙂 . Domagoj se uz iste probleme kao i Klobo polako diže, i osvaja 9. mjesto u istoj kategoriji. Nikolina s druge strane leti stazom i osvaja ukupno 2. mjesto, ali 1. u Kupu. Bravo! Petra se hrabro borila s tehnički težom stazom i trnjem, i završila sa mnogobrojnim ranama, porezotinama i ubodom ose. Što ju nije spriječilo da završi na 5. mjestu u Ž21B. Vedran se uspio skoncentrirati na kartu, a ne na žulj i osvaja 3. mjesto u M21A, drugi vikend za redom i samo 2 dana nakon nastupa na B2B utrci od 5km. Nije deda još za bacit 🙂 .

Trčao i pisao: Vedran

Dame nastupaju

Protekli vikend članice i članovi OK Bjelovar nastupili su na JaSam O-Summer Cupu 2018. U subotu su na rasporedu bile skraćene duge staze, a na skliskom i djelomično izrazito strmom terenu ostvarili smo vrlo zapažene rezultate. Dobrim rezultatima pogodovale su vrlo dobra zajednička organizacija OK Jelen i OK Japetić.
Posebno zapažane rezultate su ostvarile naše malobrojne, ali vrijedne dame i svakako se vide rezultati ljetnih priprema 🙂

U OPEN short Gloria osvaja 1. mjesto, u Ž21B Petra nastavlja pobjednički niz, dok je Nikolina sa vrlo malim zaostatkom osvojila 3. mjesto u Ž35.
Da niti muška strana kluba nije za baciti, dokazuje pobjeda Željka u M65, Robi i Klobo u izrazito jakoj M35 osvajaju 4. i 6. mjesto, Domagoj drži formu i osvaja 13. poziciju u istoj kategoriji, dok se Vedran nakon dužeg vremena popeo na postolje i osvojio 3. mjesto u M21A.

Nedjelja je donijela još ljepše vrijeme i srednje staze. Same staze su zanimljivo koncipirane, sa dosta izmjena smjerova, i bila je potrebna veća koncentracija na čitanje karte nego dan prije.
Gloria je ponovno na postolju u OPEN short, ovaj puta 2. mjesto, Petra kad krene ne staje i ponovno pobjeđuje u Ž21B, Nikolina ponovno 3. u Ž35.

Dečki u M35 dokazuju jaku formu za nastavak sezone, Klobo nakon duže pauze nadomak postolju, 16 sekundi ga je dijelilo od 3. mjesta. Ne sumnjamo da će uskoro i medalje padati :). Robi je sa ozlijeđenim gležnjem odradio vrlo dobro i osvojio 8. mjesto, Domagoj ne pozna za poraz i osvaja 16. mjesto. Željko ako nije u berbi grožđa, onda bere medalje u M65, ‘samo’ 2. mjesto ovog puta 🙂 . Vedran se vadi na žuljeve i njih krivi za diskvalifikaciju 🙂 .

Po svemu pokazanom ovaj vikend, ne samo da se vidi konstanta, nego i napredak svih članova OKB u odnosu na prvi dio sezone. Nastavilo se tako 🙂