5th International Heydar Aliyev Orienteering Cup

Od 25-27.05. se u Azerbajdžanu održao 5ti internacionalni Heydar Aliyev kup.  U samom natjecanju učestvovalo je više od 200 natjecatelja iz  Azerbajdžana, Ukrajine, Turske, Irana, Rusije, Gruzije, Belgije, Norveške, Izraela, Moldavije, Kine, Slovenije, Novog Zelanda i Hrvatske. U prvoj disciplini, sprintu u glavnom gradu Baku, u kategoriji M35 je pobjedio Robert Orehoci ispred predstavnika Belgije i Rusije dok je na dugim stazama na sjeveru države zauzeo drugo mjesto između dva predstavnika Rusije. Dio fotografija se može vidjeti na stranicama organizatora.

WOD @ OŠ Berek


DAN OSNOVNE ŠKOLE BEREK I SVJETSKI ORIJENTACIJSKI DAN

PRVENSTVO U ORIJENTACIJSKOM TRČANJU

Berek, 28. svibnja 2018.

Orijentacijski klub Bjelovar i Osnovna škola Berek povodom Dana škole i Svjetskog orijentacijskog dana organizirali su u ponedjeljak 28. svibnja 2018. Prvenstvo OŠ Berek u orijentacijskom trčanju.

Učenici i učenice natjecali su se u osam kategorija i postigli sljedeće rezultate:

KATEGORIJA: 1. i 2. razred dječaci (580 m/7 KT):

      RANG	PREZIME, IME		RAZRED	        REZULTAT
	1	Marković Leo		1.		6:37
	2	Relić Sergej		2.		6:43
	3	Relić Leon		2.		11:04
		Buban Martin		1.		NEPOTPUNO
		Drenovac Leon		1.		NEPOTPUNO
		Jambrušić Luka		1.		NEPOTPUNO
		Jurišić Jurica		2.		NEPOTPUNO
		Makovica Martin		2.		NEPOTPUNO
		Poropatić Leonardo	2.		NEPOTPUNO
		Razum Patrik		2.		NEPOTPUNO
		Mirt Gabrijel		2.		NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 1. i 2. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Hamin Lorena		2.	4:49
	2	Grdan Nina		1.	5:14
	3	Lončarić Valerija	2.	5:23
	4	Modrić Anamarija	2.	5:41
	5	Lukinić Lana		1.	5:44
		Patrlja Lorena 		1.	NEPOTPUNO
		Puček Antonela		1.	NEPOTPUNO
		Vujić Jelena		1.	NEPOTPUNO
		Puček Ana		2.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred dječaci (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šoštarić Tin		4.	3:46
	2	Jantolek Jan 		4.	4:05
	3	Mirt Patrik		4.	4:20
	4	Beriša Alen		4.	4:57
	5	Beriša Samir		4.	5:52
		Buban Mato		3.	NEPOTPUNO
		Ereš Danijel 		3.	NEPOTPUNO
		Kovačević Zoran		3.	NEPOTPUNO
		Nikič Ivan		3.	NEPOTPUNO
		Poropatić Valentino	3.	NEPOTPUNO
		Presečan Mihael		3.	NEPOTPUNO
		Razum Andrej		3.	NEPOTPUNO
		Herceg Marko		4.	NEPOTPUNO
		Beriša David		3.	NIJE STARTAO
		Strabić Silvio		3.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jurišić Ana 		4.	4:27
	2	Nikić Katarina		4.	4:36
	3	Crkvenac Ema		4.	5:11
	4	Šikić Lana		3.	5:53
	5	Mirt Patricia		4.	8:14
	6	Križan Ema		4.	8:42
		Makovica Lucija 	3.	NEPOTPUNO
		Novak Marija		3.	NEPOTPUNO
		Fištrović Marija	4.	NEPOTPUNO
		Grdić Ivana 		4.	NEPOTPUNO
		Razum Nikolina		4.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Bakač Leo		6.	20:47
	2	Makovica Luka		5.	25:18
	3	Jurišić Borna		6.	25:43
	4	Legac Tomislav		6.	26:12
	5	Kovačević Jasmin	6.	27:39
	6	Modrić Andrija		5.	28:06
		Pelengić Saša		5.	NEPOTPUNO
		Novak Mihael		6.	NEPOTPUNO
		Međimorec Luka		6.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jambrušić Lorena	6.	25:06
	2	Oršoš Lana		6.	25:08
	3	Krištofac Emina		5.	27:38
	4	Herceg Matea		5.	28:23
	5	Lončarić Antonija	5.	30:11
	6	Minković Matea		6.	32:24
	7	Sedlić Eva Mia		5.	44:46
		Vosmek Lorena		6.	NEPOTPUNO
		Modrić Petra		5.	NIJE STARTALA
KATEGORIJA: 7. i 8. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šalković Stjepan 	7.	20:45
	2	Markač Luka 		8.	22:55
		Pelengić Stefan		7.	NEPOTPUNO
		Modrić Ivan		8.	NEPOTPUNO
		Stubičan Karlo		8.	NEPOTPUNO
		Modrić Luka		7.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 7. i 8. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Razum Magdalena		7.	15:50
	2	Razum Ana		7.	15:59
	3	Novak Žaklina		8.	18:16
	4	Jantolek Ana 		7.	24:24
	5	Modrić Antonela		7.	27:43
	6	Razum Željkica		8.	28:21
	7	Trgovac Dorotea		8.	29:29
	8	Gogić Katarina 		8.	30:20
	9	Crkvenac Lucija 	7.	30:32
	10	Lukač Maja		8.	30:50
	11	Modrić Vlatka		7.	30:54
	12	Beriša Samanta 		7.	31:18
		Sedlić Ema		7.	NEPOTPUNO
		Strabić Silvija		7.	NIJE STARTALA
Fotografije s proglašenja koje je snimio Davor Herceg pogledajte u našoj o-galeriji.

WOD 2018 – izvještaj i rezultati


ORIJENTACIJSKA UTRKA

BORIK 2018

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu Grada Bjelovara, u subotu, 26. svibnja 2018. u parku Borik održana je orijentacijska utrka “Borik 2018”.

Utrka je održana povodom Svjetskog dana orijentacijskog sporta (World Orienteering Day – WOD) i Dana otvorenih vrata udruga.

U vremenu od 11 – 13 sati za natjecanje se je prijavilo 14-ero sudionika. Start je bio pojedinačni s vremenskim razmakom, a postignuti su sljedeći rezultati:

KATEGORIJA A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba:

  1. 	Šimun Holiček		   8:40		14 KT
  2.	Eva Holiček		  13:15		14 KT
  3.	Marta Pađan		  15.03		14 KT
  4.	Oliver Gradečak		  12:24		13 KT
  5.	Filip Anadolac		  15:18		13 KT
  6.	Marko Pađan		  11:04		10 KT
  7.	Fran Radoš		  12:37	         9 KT
U parku je bilo postavljeno 14 kontrolnih točaka (KT), a zadaća natjecatelja je bila pronaći što više KT u što kraćem vremenu bilo kojim redosljedom (score orijentacija).

Svi sudionici kategorije A dobili su zlatnu medalju, diplomu i slatki dar našeg donatora “Kraš” d.d.

KATEGORIJA B) učenici i učenice osnovne škole bez pratnje:

  1.	Adam Anadolac		  13:10
  2.	Lana Veliji		  28:13					
KATEGORIJA C) učenici i učenice srednje škole bez pratnje:
U ovoj kategoriji nije bilo natjecatelja.
KATEGORIJA D) građani

  1.	Mario Holiček 		   6:57
  2.	Matej Prapotnik		   8:59
  3.	Marija Schubert		   9:13
  4.	Velibor Pađan		   9:20
  5.	Emil Anadolac		   9:26
Za kategorije B, C i D u parku je bilo postavljeno 14 kontrolnih točaka (KT), a zadaća natjecatelja je bila pronaći sve KT u što kraćem vremenu zadanim redosljedom.

Za mjerenje vremena korišten je sustav “Sport-Ident”.

Medalje najboljima podijelila je gđa Morana Müller Gradečak, predstavnica Grada Bjelovara.

Organizator zahvaljuje bjelovarskim školama, vrtićima i medijima koji su animirali djecu da sudjeluju u ovom natjecanju te Gradu Bjelovaru na potpori u provedbi ovog projekta.

U pripremi i provedbi natjecanja sudjelovali su članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar Alida Sokolović, Slobodan Sokolović, Petra Plevnik, Vedran Bijelić i Željko Belaj.

Fotografije s natjecanja pogledajte u našoj o-galeriji, izvještaj i rezultate u PDF formatu možete preuzeti ovdje.

o-karta Borik A o-karta Borik B,C,D

Petra zlatna na 38. Pokalu Zagreba

U subotu 19. svibnja održana je još jedna u nizu utrka za Kup Hrvatske, 38. Pokal Zagreba. Domaćin OK Maksimir je na karti Curek ponudio zanimljive srednje staze. Unatoč obilatim šumskim radovima, karta je bila vrlo čitljiva, a teren brz. Staze su bile dinamične i tražila se maksimalna koncentracija, kako i priliči za srednje staze. Sama organizacija je bila na vrlo visokoj razini, i sve je bilo na svome mjestu.

Članovi OK Bjelovar su ponovno ostvarili zapažene rezultate, a posebno ističemo prvu pobjedu u karijeri i za novi klub naše Petre Plevnik, koja je konkurenciju u Ž21B ostavila za više od 10 minuta iza sebe :).

Među 150-ak natjecatelja članovi OKB su ostvarili slijedeće rezultate: Petra Plevnik je osvojila 1. mjesto u Ž21B, Antonija Orlić 4. mjesto u Ž21A, Nikolina Šantić 4. mjesto u Ž35, Robert Orehoci 3. mjesto, Ivan Draušnik 11. mjesto, Domagoj Šantić 14. mjesto u M35, Željko Belaj 4. mjesto u M65, dok je Vedran Bijelić zaokružio berbu drvenih medalja 4. mjestom u M21A :).

Kao šećer na kraju naši najmlađi članovi nastupili su na dječjoj trci i nesumnjivo se dobro zabavili. Po kategorijama su nastupali: Viktoria i Veronika Šantić, te Bartol i Andrej Perković u MŽ7, te Gloria Šantić u MŽ12 kategoriji.

Poziv na orijentacijsku utrku Borik 2018


POZIV
NA ORIJENTACIJSKU UTRKU
POVODOM SVJETSKOG ORIJENTACIJSKOG DANA
I DANA OTVORENIH VRATA UDRUGA

BORIK 2018

ORGANIZATORI: ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR i DRUŠTVO NAŠA DJECA BJELOVAR uz potporu GRADA BJELOVARA
DATUM ODRŽAVANJA: 26. svibnja 2018. (subota)
MJESTO OKUPLJANJA: Park Borik (glavni ulaz nasuprot groblja)
VRIJEME ODRŽAVANJA: 11-13 sati (svi koji dođu u naznačeno vrijeme moći će startati odmah nakon prijave na mjestu okupljanja)
KATEGORIJE: A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba
B) učenice i učenici osnovne škole – samostalno
C) učenice i učenici srednje škole – samostalno
D) građani – samostalno
NAGRADE: A) Svi natjecatelji koji završe utrku dobivaju medalju i prigodni dar.
B, C i D) Medalje za prva tri mjesta.
PROGLAŠENJE: u 13:00 sati
STARTNINE NEMA!
NAPOMENE: Sve potrebne upute bit će objavljene na startnom mjestu;
Natjecanje će se održati neovisno o vremenskim prilikama pa molimo roditelje da djecu opreme odgovarajućom odjećom, obućom i napitcima.
INFORMACIJE: www.okb.hr ili na mob. 098 998 40 98
Poziv u PDF obliku možete preuzeti ovdje.
Ukratko o projektu Svjetskog dana orijentacijskog sporta možete pročitati ovdje.
Dobro došli!

MTBO PH Bukovec

U subotu 5. svibnja u organizaciji OK Međimurje održana je jedina ovogodišnja domaća orijentacijska MTB utrka – OK Međimurje MTB Orienteering, ujedno i Prvenstvo Hrvatske na duge staze.

Na novoj karti Bukovec, po svježe natopljenom terenu, među tridesetak natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije nastupilo je i troje članova OK Bjelovar: Goran Iličić koji je osvojio 1. mjesto u Open kategoriji, Alida Sokolović, 2. mjesto u W21 Short kategoriji i Slobodan Sokolović koji je bio 3. na PH u M45 kategoriji.

  • Alida na putu do starta

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na orienteeringonline.net, a nekoliko fotografija u našoj o-galeriji.

13. MTBO pokal Slovenj Gradca

21. i 22. travnja 2018. u okolici Slovenj Gradca održale su se dvije utrke za 13. pokal Slovenj Gradca u MTBO-u: sprint i srednje staze. Druga utrka bila je ujedno i Prvenstvo Slovenije na srednje staze.

Među 95 prijavljenih natjecatelja iz sedam zemalja (Austrija, Hrvatska, Italija, Mađarska, Slovenija, Srbija, Velika Britanija) sudjelovalo je i dvoje članova OK Bjelovar: Slobodan Sokolović bio je četvrti u kategoriji M50, dok je Alida Sokolović osvojila srebrnu medalju u kategoriji W21 short.

SG MTBO Alida 2. mjesto W21S

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na OrienteeringOnline, a zbirku fotografija u o-galeriji.

Zelena čistka

Zelena čistka 2018.

Orijentacijski klub Bjelovar tradicionalno sudjeluje u akciji „Zelena čistka“. Odluka o ovogodišnjem sudjelovanju u akciji donesena je na Godišnjoj skupštini Kluba održanoj 21. siječnja, a datum održavanja utvrđen je 21. travnja 2018. godine.

U šumi Obršine, na terenu obuhvaćenom novom orijentacijskom kartom, evidentirano je nekoliko divljih odlagališta otpada, a ove godine odlučili smo sanirati ona koja se nalaze na sjeveroistočnom dijelu. Poziv članovima upućen je 5. travnja, a za sudjelovanje u akciji javili su se Milan Radočaj, Ivan Maloča, Ivica Gubo, Dominik Rendulić, Marin Kubišta, Valentino Kramarić, Armin Gadžo i Željko Belaj.

Zbog sudjelovanja na natjecanjima (33. prvenstvu Kapele i 13. MTBO Slovenj Gradec) koja su održana 21. travnja, akcija sanacije odlagališta održana je 20. travnja.

Prikupljeno je, razvrstano (staklo, plastika, miješani komunalni otpad) i spremljeno u vreće oko 1 m³ raznog otpada, ukupne mase 100 kg. Sav prikupljeni otpad na svoju auto-prikolicu utovario je Milan Radočaj i otpremio na deponiju „Doline“.

Zelena čistka 2018.

Nekoliko fotografija pogledajte u o-galeriji.