Orijentacijsko trčanje u Garešnici

Dana 11. studenoga 2019. održana je u Garešnici orijentacijska utrka na kojoj je sudjelovalo 30 učenica i učenika srednje škole „August Šenoa“.

Utrka je održana u sklopu Projektnih dana koji se održavaju s ciljem razvijanja učeničkih kompetencija po programima, u poticajnom okruženju za učenje, korištenjem novih pristupa i metoda učenja, načina rada i metoda vrednovanja utemeljenih na smjernicama eksperimentalnog programa “Škola za život”.

Na inicijativu učitelja TZK, profesora Joze Sušilovića, među brojnim programima učenici su mogli odabrati i orijentacijsko trčanje. Učenici su se prijavili samoinicijativno, a broj sudionika bio je ograničen na 30.

U tjednu prije održavanja utrke nacrtana je orijentacijska karta „Garešnica“ u mjerilu 1:3000 koja obuhvaća područje oko škole i školsko-sportske dvorane na kojoj je postavljena orijentacijska staza duljine 1250m s 10 kontrolnih točaka.

Prije utrke održano je kratko predavanje o orijentacijskom sportu (povijest, organizacija, pravila, simboli na karti), a prikazan je i film “Orienteering for beginners”. Natjecatelji su bili podijeljeni u dvije kategorije: M i Ž, start je bio pojedinačni, a startna lista generirana je ždrijebom. Svi natjecatelji pronašli su sve KT zadanim redosljedom, što je odličan rezultat za prvi nastup.

Natjecanje je pripremio Željko Belaj, a u provedbi su sudjelovali profesori Jozo Sušilović, Ana Obajdin, Ivica Golubić i Ivan Torčić koji je autor fotografija koje možete pogledati u našoj galeriji.

Izvještaj i rezultate u PDF obliku možete preuzeti ovdje.

O-Berek 2019.

Zadnji dan školske godine u Osnovnoj školi Berek počeo je jutarnjom orijentacijskom utrkom za učenike viših razreda O-Berek 2019. Djevojčice i dječaci natjecali su se u četiri kategorije – M12, Ž12, M14 i Ž14 na školskoj karti u mjerilu 1:5000, na stazama koje je osmislio i postavio Željko Belaj.

Nastupilo je 35 učenica i učenika koji su za svoj trud nagrađeni slatkim darom našeg sponzora, dok je troje najboljih po kategorijama dobilo i O-Berek 2019 medalje.

  • Ž12

Rezultati:

Kategorija M12:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Šoštarić Tin 5.
2. Pelengić Saša 6.
3 Mirt Patrik 5.
Kategorija Ž12:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Crkvenac Ema 5.
2. Modrić Petra 6.
3 Lončarić Antonija 6.
Kategorija M14:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Šalković Stjepan 8.
2. Legac Tomislav 7.
3 Modrić Luka 8.
Kategorija Ž14:

RANG PREZIME I IME RAZRED
1. Jantolek Ana 8.
2. Strabić Silvija 8.
3 Herceg Matea 8.

Prijave natjecatelja te obrada rezultata rađeni su primjenom OEvent programa pa rezultate i prolazna vremena možete vidjeti na OrienteeringOnline servisu gdje ćete primjetiti da je zadnji dan škole utjecao na koncentraciju, ali ne i na raspoloženje natjecatelja što potvrđuju i fotografije koje su snimile profesorice Ana Ćuk i Kornelija Živko te naš tajnik Željko Belaj, a možete ih pogledati u galeriji.

OKB u OŠ Veliko Trojstvo

U sklopu tradicionalnih “Vladinih sportskih igaraOrijentacijski klub Bjelovar je u suradnji s Osnovnom školom Veliko Trojstvo organizirao školsko orijentacijsko natjecanje za učenike viših razreda. Nekoliko fotografija koje je snimila ravnateljica Sanja Vranješević možete pogledati u galeriji, a rezultate natjecatelja koji su uspješno pronašli sve kontrolne točke u nastavku.

  • OŠ VT Ž12

Rezultati:

Kategorija M12:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Pleško Lovro 6.b 04:59
2 Zagorec Gabriel 6.b 05:43
3 Stanišić Patrik 6.a 06:05
4 Plazek Patrik 6.a 06:36
5 Kovačević Vanja 5.b 07:25
6 Delić Luka 6.b 07:30
7 Tomić Arijan 6.a 08:02
8 Budemac Šandor 5.b 08:30
9 Kovačević Petar 6.a 08:48
10 Mostovljanec Marko 5.b 09:15
11 Keres Leon 6.b 09:28
12 Vunderlih Marko 5.b 09:49
13 Konjušić Josip 6.a 09:52
14 Petrović Robert 5.a 10:41
15 Keres Luka 5.a 11:09
16 Palej Bruno 5.a 11:31
16 Pehlivan Arda 5.a 11:31
18 Bevandić Patrick 5.a 12:06
19 Luketić Dorijan 5.a 12:33
20 Majcen Leo 5.b 15:32
Kategorija Ž12:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Birač Sara 6.b 04:54
2 Filipan Adela 6.a 05:18
3 Birač Vita 6.a 05:26
4 Pehlivan Asli 6.a 06:15
5 Birač Pia 6.a 06:23
6 Radonić Klara 5.a 06:57
7 Markan Lana 6.b 07:01
8 Pišti Tea 5.a 07:23
9 Hampovčan Valerija 6.b 07:30
10 Matijević Valentina 5.b 08:43
11 Kovačić Tia 5.a 08:47
12 Faltak Maja 5.a 12:11
13 Trstenjak Lucija 5.a 13:36
14 Kovač Adriana 5.b 14:09
15 Bačak Ivančica 5.b 15:05
16 Mamić Ines 5.b 15:18
17 Miloš Marija Paula 5.b 15:28
18 Bujan Tara 5.b 16:57
19 Pogledić Anja 5.a 18:30
20 Utješinović Nataša 5.b 23:08
Kategorija M14:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Mišir Jakov Zvonimir 8.a 07:03
2 Lacko Antonio 8.b 08:18
3 Đuranić Ivan 8.b 08:52
4 Horvat Šimun 7.b 12:59
5 Baron Robert 8.a 14:12
5 Šimunović Filip 8.a 14:12
7 Osmak Marko 8.a 15:21
8 Bazmenjak Tomislav 7.b 16:49
9 Slobodnjak Tibor 7.b 17:27
Kategorija Ž14:

RANG PREZIME IME RAZRED REZULTAT
1 Severović Patricija 8.a 08:54
2 Konjušić Michel 8.b 09:50
3 Bregovac Klara 8.a 11:56
4 Mamić Ema 7.b 12:14
5 Pribolšan Lucija 8.b 12:26
6 Begović Hanna 8.b 12:50
7 Bazić Tina 7.b 13:07
7 Pišti Maja 8.a 13:07
9 Keres Sara 8.b 13:22
10 Grgurić Ana 8.a 13:34
11 Domitrović Maja 8.b 14:01
12 Lovrić Anamarija 8.b 14:26
13 Majdandžić Antonela 8.a 15:36
14 Križić Nela 8.a 16:31
15 Antolović Sara 8.a 17:29

Ukupne rezultate u PDF obliku možete preuzeti ovdje.