Poziv na dječju orijentacijsku utrku

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

POZIV NA USKRSNU DJEČJU ORIJENTACIJSKU UTRKU

PISANICOM DO USKRSA

ORGANIZATORI: ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR i DRUŠTVO NAŠA DJECA BJELOVAR uz potporu GRADA BJELOVARA
DATUM ODRŽAVANJA: 31. ožujka 2018. (subota)
MJESTO OKUPLJANJA: Središnji park (nasuprot Gradske uprave – kod natpisa START i CILJ)
VRIJEME ODRŽAVANJA: 12-13 sati (svi koji dođu u naznačeno vrijeme moći će startati odmah nakon prijave na startnom mjestu)
KATEGORIJE: A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba
B) djevojčice i dječaci bez pratnje
NAGRADE: Svi natjecatelji koji završe utrku dobivaju medalju i prigodni dar. Proglašenje najboljih biti će samo za kategoriju B uz prigodne medalje i slatkiše.
NAPOMENE: Sve potrebne upute bit će objavljene na startnom mjestu, a možete ih preuzeti i uz ovaj poziv.
Natjecanje će se održati neovisno o vremenskim prilikama pa molimo roditelje da djecu opreme odgovarajućom odjećom, obućom i napitcima.
INFORMACIJE: www.okb.hr ili na mob. 098 998 40 98
Poziv i upute u PDF obliku možete preuzeti ovdje.
Dobro došli!

Tonka i Robi na POM2018

Dok ne dobijemo izvještaj iz prve ruke, samo kratka informacija.

Naime, Antonija Orlić i Robert Orehoci, članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar, nastupili su na orijentacijskim natjecanjima Portugal Orienteering Meeting 2018 koja su od 9.-13. veljače održana u portugalskim mjestima Évora, Portel i S. Bartolomeu do Outeiro.

Antonija Orlić osvojila je izvrsno 2. mjesto u generalnom plasmanu kategorije W40 u kojoj je nastupilo 36 najboljih svjetskih orijentacistica. Generalni plasman dobije se zbrajanjem bodova osvojenih na 4 utrke, a Tonka je „zaradila“ 3464,22 boda.

Robert Orehoci nastupio je u kategoriji M45 i osvojio 54. mjesto u konkurenciji 69 natjecatelja. Ovdje treba napomenuti da je Robi nastupio bolestan, a iz istog razloga nije ni startao na 4. utrci.

U sklopu natjecanja održan je i noćni sprint koji je bodovan posebno. Na Noćnom sprintu Antonija Orlić je ponovo zablistala osvojivši 1. mjesto u konkurenciji 19 natjecateljica, dok je Robert Orehoci bio 14. u konkurenciji 32 natjecatelja.

Inače, na ovom natjecanju je nastupilo 2056 natjecatelja i natjecateljica iz cijelog svijeta, u starosnim kategorijama od 12 do 85 godina.

Tonka Robi

Izvor slika: Facebook

U potrazi za Božićnom čarolijom – poziv

OK Bjelovar Turistička zajednica Bilogora-Bjelovar

ORIJENTACIJSKI KLUB BJELOVAR I TURISTIČKA ZAJEDNICA BILOGORA-BJELOVAR
POZIVAJU VAS
NA ORIJENTACIJSKU UTRKU

U POTRAZI ZA BOŽIĆNOM ČAROLIJOM

DATUM ODRŽAVANJA: 23. prosinca 2017. (subota)
MJESTO OKUPLJANJA: Bjelovar – Središnji park kod Paviljona, nasuprot Gradske uprave (kod natpisa START i CILJ)
VRIJEME ODRŽAVANJA: 10-12 sati (svi koji dođu u naznačeno vrijeme moći će startati odmah nakon prijave na startnom mjestu – start je pojedinačni!)
KATEGORIJE: MŽ10 (djeca do 10 godina bez pratnje);
MŽ10P (djeca do 10 godina s pratnjom);
M15 (dječaci 5.-8. razred osnovne škole);
Ž15 (djevojčice 5.-8. razred osnovne škole);
M19 (učenici srednje škole);
Ž19 (učenice srednje škole);
OPEN (svi ostali bez obzira na godine starosti).
MJERENJE VREMENA: SPORT-ident
KARTA: Bjelovar-paviljon, M=1:1000
DULJINA STAZE: oko 900 m, (10 KT)
NAGRADE: Medalje i prigodni dar za prva tri mjesta u kategoriji. Besplatno klizanje za sve natjecatelje (u slobodnom terminu radnim danom)!
PROGLAŠENJE POBJEDNIKA: u 12:00 sati
NAPOMENE: * Sve potrebne upute bit će objavljene na startnom mjestu;
* Natjecanje će se održati neovisno o vremenskim prilikama pa molimo roditelje da djecu opreme odgovarajućom odjećom, obućom i napitcima;
* Članovi OK Bjelovar mogu nastupiti van konkurencije.
INFORMACIJE: www.okb.hr ili na mob. 098 998 40 98
Poziv i upute u PDF obliku možete preuzeti ovdje.
STARTNINE NEMA!
NATJECATELJI NASTUPAJU NA VLASTITU ODGOVORNOST!
Dobro došli!

Promocija orijentacije u sklopu Dječjeg tjedna

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna u sklopu ZID festivala i Sajma mogućnosti u utorak 3. listopada održana je i prezentacija orijentacijskog sporta i Orijentacijskog kluba Bjelovar. Tridesetak natjecatelja okušalo se u traženju 10 kontrolnih točaka, a rezultate možete pogledati u priloženoj tablici:

Orijentacijska utrka Dječji tjedan Bjelovar, 03.10.2017.
Rezultati 960m/10kt

   Rb Ime i prezime       God.     Škola/Ind        Rezultat

   1 ANA SLUNJSKI         2005.    OŠ ROVIŠĆE, 7.D    07:44
   2 NIKOLINA PERIĆ       2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.A    08:11
   3 KARLO OREMOVIĆ       2001.    GIMNAZIJA BJ       08:32
   4 LUCIJA VALINČIĆ      2000.    GIMNAZIJA BJ       08:36
   5 NIKOLA VUJAŠKOVIĆ    2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.A    08:40
   6 NIKOLA MARGETIĆ      2005.    BJ2, 7.D           10:29
   7 KARLO RAJIČ          2008.    BJ1-N.PLAV., 3.    20:24
   8 ANTONIO VODOPIJA     2006.    BJ4, 5.E           20:51
   9 ŽELJKO ORŠOLIĆ       1952.    RK N. TESLA        23:35
  10 VLADIMIR TEŽAK       1944.    CB KLUB BJ         25:34
   - JOSIP PAULIĆ         2005.    BJ2, 7.D             MP
   - PETRA MEGLOBA        2006.    OŠ ROVIŠĆE, 5.D      MP
   - SARA PUNČEC          2006.    OŠ ROVIŠĆE, 5.B      MP
   - TEO ANDREJEVIĆ       2006.    OŠ ROVIŠĆE, 5.C      MP
   - DOMINIK LJUCIĆ       2006.    OŠ ROVIŠĆE,          MP
   - IVANO TOMIĆ          2005.    OŠ ROVIŠĆE, 7.D      MP
   - DRAGO ĆIBARIĆ        2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.C      MP
   - VLATKO TISANIĆ       2004.    OŠ ROVIŠĆE, 7.C      MP
   - EMIL KONČAR          2009.    IND.                 MP
   - KLARA KONČAR         2010.    IND.                 MP
   - TARA VOĆANEC         2007.    BJ1, 5.A             MP
   - VANESA VERIĆ         2006.    BJ1, 5.A             MP
   - ANJA TEODOROVIĆ      2006.    BJ1, 5.A             MP
   - IVAN MIŠKIĆ          2004.    BJ4, 7.D             MP
   - PATRIK GAZIĆ         2005.    BJ4, 7.D             MP
   - MARTINA MESAROV      2006.    BJ1, 5.A             MP
   - DENI KRAJINOVIĆ      2005.    BJ4, 7.D             MP
   - ANTONIO PERIĆ        2004.    BJ1, 7.A             MP

MP - natjecatelj nije pronašao sve KT ili nije poštovao redoslijed 
(missing punch)!
  

13. BJ Open – rezultati i prolazna vremena

Matjaž Štanfel, OK Sova i Vinka Vukmanović, OK Kapela pobjednici su 13. Bjelovar Open-a u najjačim seniorskim kategorijama. Ukupno je prijavljeno 142 natjecateljice i najtecatelja, nastupilo ih je 130 od kojih je 128 ostvarilo plasman.
Analizu prolaznih vremena možete pogledati na SplitsBrowser-u i WinSplits-u, a rezultate u nastavku.

13. Bjelovar Open sub 30.9.2017. 17:22
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Club                  Time 

M21A  (16)                4.5 km  135 m   15 C    

    1 Štanfel Matjaž             SOV OK Sova           29:40 
    2 Razum Matija               JAP OK Japetić        31:21 
    3 Ivković Luka               SOV OK Sova           32:40 
    4 Kirin Dominik              JAP OK Japetić        35:18 
    5 Gobec Damir                VIH OK Vihor          39:10 
    6 Filetin Luka               KAP OK Kapela         41:08 
    7 Varnica Tomislav           VIH OK Vihor          41:49 
    8 Horvat Lobel               MAK OK Maksimir       44:59 
    9 Čapeta Davor               KAP OK Kapela         45:31 
   10 Marković Frane             JAP OK Japetić        45:46 
   11 Spasić Vladimir            KAP OK Kapela         49:09 
   12 Šeperić-Grdiša Ivan        JEL OK Jelen          52:21 
   13 Berković Vedran            KAP OK Kapela         54:50 
   14 Kosić Luka                 JAP OK Japetić      1:12:50 
   15 Perić Mijat                JEL OK Jelen        1:17:11 

      Horvat Vjeran              MAK OK Maksimir         dns 

Ž21A  (3)                 3.2 km  100 m   13 C    

    1 Vukmanović Vinka           KAP OK Kapela         26:13 
    2 Pavić Mirja                JAP OK Japetić        27:06 
    3 Tomažin Urša               AZI OK Azimut         40:22 

M21B  (17)                2.4 km  100 m   11 C    

    1 Peh Krunoslav              KAP OK Kapela         20:33 
    2 Bijelić Vedran             IND Individ/No Club   20:39 
    3 Fabijanić Daniel           JEL OK Jelen          24:22 
    4 Gadžić Dražen              KAP OK Kapela         27:29 
    5 Stankovski Dalibor         JEL OK Jelen          31:44 
    6 Jelić Ivor                 KAP OK Kapela         31:48 
    7 Šantić Domagoj             BJE OK Bjelovar       35:10 
    8 Grgić Mihael               BJE OK Bjelovar       36:04 
    9 Tutić Dražen               VIH OK Vihor          39:22 
   10 Puhek Matija               IND Individ/No Club   40:06 
   11 Kaniški Robert             MAK OK Maksimir       44:26 
   12 Pavlin Domagoj             VIH OK Vihor          46:39 
   13 Bajlo Franko               KAP OK Kapela         55:51 
   14 Malovic Domagoj            KAP OK Kapela         59:08 
   15 Drmanović Matej            BJE OK Bjelovar     1:03:47 
   16 Anđelić Ivo                IND Individ/No Club 1:09:37 

      Perica Petar               BJE OK Bjelovar         dns 

Ž21B  (8)                 1.9 km  95 m   9 C      

    1 Kopjar Marina              IME OK Ivan Merz      25:24 
    2 Jandrečić Nola             JAP OK Japetić        28:48 
    3 Plevnik Petra              KAP OK Kapela         39:52 
    4 Ivković Sara               SOV OK Sova           56:27 
    5 Ulrich Cvenić Ivana        KAP OK Kapela         59:38 
    6 Težak Ivana                VIH OK Vihor        1:06:17 
    7 Holjevac-Gagulić Tajana    MAK OK Maksimir     1:07:04 

      Bergant Vidakovic Sandra   KAP OK Kapela           dns 

M65  (3)                  1.7 km  70 m   8 C      

    1 Pongrac Ivan               JAP OK Japetić        30:35 
    2 Gros Čedomil               SLJ OK Sljeme         31:50 
    3 Čepelak Radovan            MAK OK Maksimir     1:06:00 

M55  (4)                  2.3 km  90 m   10 C     

    1 Lovrec Nenad               VIH OK Vihor          23:30 
    2 Horvat Saša                MAK OK Maksimir       28:39 
    3 Jelić Mladen               KAP OK Kapela         32:41 

      Perica Mladen              BJE OK Bjelovar         dns 

M45  (9)                  2.2 km  100 m   10 C    

    1 Vukmanović Mladen          KAP OK Kapela         19:00 
    2 Merunka Darko              MAK OK Maksimir       20:56 
    3 Penić Ivan Ivo             KAP OK Kapela         21:05 
    4 Vukelić Bojan              MAK OK Maksimir       21:12 
    5 Smerke Andrej              MAK OK Maksimir       22:47 
    6 Strmečki Petar             MAK OK Maksimir       23:25 
    7 Špoljar Krešo              KAP OK Kapela         31:44 
    8 Priher Miroslav            IME OK Ivan Merz      44:18 

      Trivunović Vladimir        SOV OK Sova             dns 

Ž45  (13)                 2.3 km  90 m   10 C     

    1 Glinska Beata Adrianna     KAP OK Kapela         35:29 
    2 Ebenspanger Emilija        KAP OK Kapela         36:05 
    3 Kraintz Evelyn             MAK OK Maksimir       37:06 
    4 Kuzmanić Ivana             JAP OK Japetić        37:57 
    5 Cvitković Maja             VIH OK Vihor          39:17 
    6 Lovrec Darinka             VIH OK Vihor          41:06 
    7 Franc Vera                 KAP OK Kapela         44:50 
    8 Vendler Čepelak Željka     MAK OK Maksimir       45:49 
    9 Čuljak Gross Mladenka      KAP OK Kapela         48:59 
   10 Kabalin Borenić Višnja     MAK OK Maksimir       50:09 
   11 Fabek Branka               JAP OK Japetić        51:47 
   12 Vuk Srebrenka              KAP OK Kapela       1:02:22 

      Pavlin Daliborka           VIH OK Vihor            dns 

M35  (9)                  3.4 km  120 m   13 C    

    1 Delić Petar                MAK OK Maksimir       24:18 
    2 Kaniški Tomislav           MAK OK Maksimir       25:24 
    3 Vodopija Goran             KAP OK Kapela         26:13 
    4 Pongrac Branimir           JAP OK Japetić        29:59 
    5 Orehoci Robert             BJE OK Bjelovar       32:26 
    6 Koščak Željko              MEĐ OK Međimurje      36:03 
    7 Gverić Ivan                KAP OK Kapela         38:02 
    8 Meštrović Tomislav         KAP OK Kapela         38:07 

      Budi Franjo                JAP OK Japetić           mp 

Ž35  (10)                 2.2 km  100 m   10 C    

    1 Gobec Ivana                VIH OK Vihor          25:29 
    2 Cini Fabiana               MAK OK Maksimir       26:33 
    3 Šantić Nikolina            BJE OK Bjelovar       28:32 
    4 Popović Budi Daniela       JAP OK Japetić        30:25 
    5 Lučić Slađana              KAP OK Kapela         35:18 
    6 Mandić Ana                 KAP OK Kapela         38:31 
    7 Stipic Bernardica          VIH OK Vihor          39:41 
    8 Jakšić Mirka               MAK OK Maksimir       39:56 
    9 Kušt Maja                  VIH OK Vihor          44:53 
   10 Čečura Magdalena           VIH OK Vihor        1:10:07 

M20  (4)                  3.6 km  110 m   13 C    

    1 Težak Karlo                VIH OK Vihor          51:13 
    2 Cvetković Filip            JAP OK Japetić        53:21 
    3 Puharić Roko               JAP OK Japetić        54:54 
    4 Verović Kristijan          JAP OK Japetić        58:51 

Ž20  (3)                  2.6 km  105 m   11 C    

    1 Tišljar Ana                ORI OK Orion          32:01 
    2 Lovrec Iva                 VIH OK Vihor          35:02 
    3 Težak Dora                 VIH OK Vihor          37:39 

M16  (4)                  2.2 km  80 m   11 C     

    1 Gobec Jan                  VIH OK Vihor          19:21 
    2 Kukec Jura                 VIH OK Vihor          19:50 
    3 Kodba Tin                  VIH OK Vihor          43:36 
    4 Kodba Vid                  VIH OK Vihor          47:56 

Ž16  (2)                  1.9 km  95 m   9 C      

    1 Pavlin Paula               VIH OK Vihor          28:49 
    2 Lesjak Jelena              JAP OK Japetić        53:15 

M14  (2)                  1.7 km  60 m   9 C      

    1 Guliš Zvonimir             JAP OK Japetić      1:56:49 

      Vodopija Bruno             VAR OK Varaždin          mp 

Ž14  (5)                  1.5 km  55 m   8 C      

    1 Jerković Perić Olga        KAP OK Kapela         12:58 
    2 Kaniški Laura              MAK OK Maksimir       52:55 
    3 Balaban Ana                SOV OK Sova           55:24 
    4 Omerčić Helena             MAK OK Maksimir       56:56 

      Orešković Lorena           MAK OK Maksimir         dns 

M12  (6)                  1.5 km  55 m   8 C      

    1 Omerčić Alan               MAK OK Maksimir       20:44 
    2 Vukelić Juraj              MAK OK Maksimir       23:31 
    3 Kuzmanić Borna             JAP OK Japetić        23:55 
    4 Strmečki Vibor             MAK OK Maksimir       25:21 
    5 Skopljak David             JAP OK Japetić        27:47 
    6 Čović Matej                MAK OK Maksimir       32:53 

Ž12  (8)                  1.5 km  55 m   8 C      

    1 Vukelić Dora               MAK OK Maksimir       16:42 
    2 Težak Magdalena            VIH OK Vihor          26:22 
    3 Potrebica Ema              VAR OK Varaždin       42:52 
    4 Balaban Iva                SOV OK Sova           45:30 
    5 Hodak Mirta                VIH OK Vihor          55:27 
    6 Fejzić Hanna               MAK OK Maksimir     1:11:54 
    7 Mihaljević Ema             SOV OK Sova         1:15:51 

      Vidaković Majda            KAP OK Kapela           dns 

OPEN  (16)                1.5 km  55 m   8 C      

    1 Tkalec Jakov               MEĐ OK Međimurje      23:20 
    2 Pečar Zlatko               BJE OK Bjelovar       30:35 
    3 Horvat Mirjana             MAK OK Maksimir       31:04 
    4 Labaš Predrag              IME OK Ivan Merz      34:11 
    5 Iličić Goran               BJE OK Bjelovar       39:15 
    6 Nikolić Bojana             IND Individ/No Club   50:24 
    7 Vugrek Sara                VAR OK Varaždin       50:44 
    8 Lah Mario                  VAR OK Varaždin       53:42 
    9 Tutić Martina              VIH OK Vihor          56:00 
   10 Rodeš Dora                 VAR OK Varaždin     1:02:42 
   11 Hodak Janko                VIH OK Vihor        1:03:42 
   12 Melmajer Nastasia          SOV OK Sova         1:11:37 

      Pevec Ozren                VAR OK Varaždin         dns 
      Tkalec Marta               MEĐ OK Međimurje        dns 
      Mašić Asmir                MAK OK Maksimir         dns 
      Ščrbak Filip               IND Individ/No Club     dns 

SEE(M)OC na Durmitoru

 

Hrvatska reprezentacija u Orijentacijskom trčanju, čiji su dio i članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar, Robert Orehoci i Antonija Orlić, nastupili su na SEEOCu (South East European Championships) koji se tokom prošlog vikenda održavao na području Žabljaka u Crnoj Gori.

Ekipa je u Žabljak došla nekoliko dana ranije te iskoristila priliku da se popne na najviši vrh Durmitora, uđe u Ledenu pećinu, kupi pivo koje se na planinu dostavlja konjem i očeliči se kupanjem u nekoliko planinskih rijeka i jezera.

Članovi OK Bjelovar su nastupili u svim disciplinama i sve utrke uspješno završili, Robert u M45 i Antonija u W21E kategoriji.

Posljednji dan se održavalo štafetno natjecanje koje je uključivalo po 3 osobe. Prvu izmjenu je trčao Edi Ocvirk iz OK Japetić, drugu Antonija i treću Robert koji je snažnim finišem savladao Rumunjku, te s 3 sekunde razlike doveo Hrvate do pobjede u najmlađoj veteranskoj MŽ35 kategoriji.

Statistika:
Pojedinačni rezultati:
Sprint – Robert 1. Antonija 9.
Middle – Robert 8. Antonija 15.
Long – Robert 2. Antonija 18.
Rashodi: 1boca medice, 2 boce orahovca, 2 boce pelinkovca, 4 kašete nikšićkog, 1/2 boce rakije užicane od gazdarice, 1/2 boce rakije otete rafterimana Tari.
Prihodi: 1 ženske gaće na točkice XL veličine (rođendanski poklon Robiju od OK Vihor), 3 zlatne medalje, 1 srebrna medalja, nemjerljivo iskustvo postati prvak Balkana.

Antonija

ANTONIJA ORLIĆ POSTAVILA NOVI HRVATSKI REKORD

U Belfastu (Sjeverna Irska) održano je 1. i 2. srpnja 2017. godine Svjetsko prvenstvo u trčanju na 24 sata, na kojem su nastupili natjecatelji iz 42 zemlje.

U sastavu hrvatske ženske reprezentacije nastupila je i članica Orijentacijskog kluba Bjelovar Antonija Orlić, koja je s pretrčanih 230,605 km za 24 sata postavila novi hrvatski rekord. S rezultatima ostale dvije predstavnice (Paula Vrdoljak – 213,995 km i Veronika Jurišić – 212,786 km) hrvatska reprezentacija je zauzela ekipno 7. mjesto.

Antonija na 170. km
Antonija Orlić nakon pretrčanih 170 km

Rezultati su dostupni na www.iau-ultramarathon.org.

Tour de Borik – bistrim koracima


DJEČJA ORIJENTACIJSKA UTRKA

TOUR DE BORIK – BISTRIM KORACIMA

U ponedjeljak, 5. lipnja 2017. s početkom u 17 sati u parku Borik održana je još jedna dječja orijentacijska utrka. Pod motom Tour de Borik – bistrim koracima, 18-toro djece iz dječjeg vrtića Ciciban Bjelovar sa svojim roditeljima po prvi put se je susrelo s orijentacijskim sportom.

Za ovu prigodu pripremljena je staza s 12 kontrolnih točaka i ciljem koju su natjecatelji mogli obilaziti proizvoljnim redosljedom (score). Na kontrolnim točkama nalazile su se slike djeci poznatih životinja, a nakon obilaska svih KT, za nagradu su svi dobili zlatnu medalju i čokoladicu Životinjsko carstvo. Vrijeme provedeno na stazi nije mjereno, a svi natjecatelji su pronašli sve kontrolne točke.

OK Bjelovar Dječji vrtić Ciciban
Po Boriku bistro su koračali:
RBR IME I PREZIME
1 Katarina B.
2 Jakov K.
3 Petar K.
4 Mihovil L.
5 Matija M.
6 Erik M.
7 Leon M.
8 Leon P.
9 Lorena P.
10 Vito P.
11 Maksim R.
12 Adrian R.
13 Petra R.
14 Nela S.
15 Dora S.
16 Mia V.
17 Vito V.
18 Marko V.

Utrka je organizirana na inicijativu profesorice Mirjane Skukan uz potporu ravnateljice DV Ciciban Senke Ivanušec i njezinih suradnica Ivane Drenovac i Svjetlane Kuserbanj. Ispred Orijentacijskog kluba Bjelovar u logističkoj potpori sudjelovao je Željko Belaj. Fotografije koje je je snimila Senka Ivanušec pogledajte u galeriji.

Svi sudionici bili su oduševljeni utrkom, a neki su napisali i svoje dojmove:

Dojmovi nakon utrke