14. Bjelovar Open – rezultati

Na ovogodišnjem 14. Bjelovar Openu prijavljeno je 155 natjecatelja, nastupilo ih je 138 od kojih je 128 ostvarilo plasman. Pobjednici u najjačim seniorskim kategorijama su Matija Razum, OK Japetić i Tena Sakar Vukić, OK Maksimir dok su medalje za OK Bjelovar osvojili Antonija Orlić, bronca u Ž21A i Željko Belaj, zlato u M65.

Fotografije koje je snimila Seida Obarčanin Bukvić pogledajte u našoj o-galeriji, analizu prolaznih vremena potražite na WinSplits-u, a rezultate pogledajte u nastavku.

14. Bjelovar Open ned 30.9.2018. 18:32
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Club                             Time 

M21A  (11)           5.3 km  160 m   15 C    

    1 Razum Matija               JAP OK Japetic                  40:43 
    2 Horvat Lobel               MAK OK Maksimir                 43:24 
    3 Varnica Tomislav           VIH OK Vihor                    51:48 
    4 Filetin Luka               KAP OK Kapela                   52:00 
    5 Pleše Danko                Ind Individuals/No club         52:20 
    6 Ivković Luka               SOV OK Sova                     54:16 
    7 Čapeta Davor               KAP OK Kapela                   54:52 
    8 Gadžić Dražen              KAP OK Kapela                   56:42 
    9 Peh Krunoslav              KAP OK Kapela                   58:05 

      Kaldi Vedran               KAP OK Kapela                     dns 
      Muhtic Sinisa              BJE OK Bjelovar                   dns 

W21A  (7)            3.9 km  100 m   14 C    

    1 Sakar Vukić Tena           MAK OK Maksimir                 35:34 
    2 Pavić Mirja                JAP OK Japetic                  39:16 
    3 Orlić Antonija             BJE OK Bjelovar                 45:58 
    4 Jandrečić Nola             JAP OK Japetic                1:05:41 
    5 Prpić Paula                VIH OK Vihor                  1:21:51 
    6 Sipina Halper Monika Marti JEL OK Jelen                  1:41:23 

      Vukmanovic Vinka           KAP OK Kapela                     dns 

M65  (4)             2.3 km  90 m   8 C      

    1 Belaj Željko               BJE OK Bjelovar                 32:48 
    2 Mesić Ivica                VIH OK Vihor                    39:30 
    3 Turkalj Milan              MER OK Ivan Merz                45:01 
    4 Čepelak Radovan            MAK OK Maksimir                 59:24 

M55  (8)             2.5 km  85 m   10 C     

    1 Štambuk Dario              MER OK Ivan Merz                30:12 
    2 Lovrec Nenad               VIH OK Vihor                    30:21 
    3 Horvat Saša                MAK OK Maksimir                 43:57 
    4 Jelić Mladen               KAP OK Kapela                   44:12 
    5 Matijašić Josip            VIH OK Vihor                    48:06 
    6 Lukačić Ivo                Ind Individuals/No club         48:20 
    7 Boban Mile                 MER OK Ivan Merz              1:07:14 

      Raškaj Darko               KAP OK Kapela                     dns 

M45  (10)            3.0 km  90 m   11 C     

    1 Gobec Damir                VIH OK Vihor                    31:47 
    2 Merunka Darko              MAK OK Maksimir                 32:12 
    3 Penić Ivan Ivo             KAP OK Kapela                   37:03 
    4 Tutić Dražen               VIH OK Vihor                    40:22 
    5 Vukelić Bojan              MAK OK Maksimir                 41:36 
    6 Dasović Hrvoje             KAP OK Kapela                   42:03 
    7 Strmečki Petar             MAK OK Maksimir                 44:47 
    8 Špoljar Krešo              KAP OK Kapela                   50:18 
    9 Pavlin Domagoj             VIH OK Vihor                  1:02:28 

      Vukmanović Mladen          KAP OK Kapela                     dns 

M35  (18)            4.6 km  135 m   13 C    

    1 Delić Petar                MAK OK Maksimir                 33:46 
    2 Salopek Tihomir            RIS OK Ris Delnice              35:56 
    3 Ocvirk Edi                 JAP OK Japetic                  38:04 
    4 Kaniški Tomislav           MAK OK Maksimir                 41:14 
    5 Budi Franjo                JAP OK Japetic                  42:33 
    5 Vodopija Goran             KAP OK Kapela                   42:33 
    7 Pongrac Branimir           JAP OK Japetic                  42:59 
    8 Orehoci Robert             BJE OK Bjelovar                 44:11 
    9 Canjuga Krunoslav          VAR Orijentacijski klub Varaž   48:36 
   10 Van De Riet Gerrit         MAK OK Maksimir                 49:41 
   11 Koščak Željko              MEĐ OK Medjimurje               56:54 
   12 Fabijanić Daniel           JEL OK Jelen                    59:07 
   13 Novosel Zdravko            JEL OK Jelen                    59:36 
   14 Meštrović Tomislav         KAP OK Kapela                 1:00:44 
   15 Šantić Domagoj             BJE OK Bjelovar               1:01:20 
   16 Vuk Tomislav               VIH OK Vihor                  1:08:37 

      Spasić Vladimir            KAP OK Kapela                      mp 
      Miljković Damir            VIH OK Vihor                      dns 

M21B  (6)            3.2 km  115 m   12 C    

    1 Jelić Ivor                 KAP OK Kapela                   44:18 
    2 Turkalj Marijan            VIH OK Vihor                    48:33 
    3 Predanić Stipe             RKNT RK Nikola Tesla Bjelovar 1:10:48 

      Bublić Ivan                KAP OK Kapela                      mp 
      Pajić Viktor               GO2 GO2 Bjelovar                   ot 
      Delimar Domagoj            KAP OK Kapela                     dns 

M20  (7)             4.0 km  120 m   13 C    

    1 Kukec Jura                 VIH OK Vihor                    39:43 
    2 Gobec Jan                  VIH OK Vihor                    40:57 
    3 Cvetković Filip            JAP OK Japetic                  43:58 
    4 Verović Kristijan          JAP OK Japetic                1:03:33 

      Kodba Tin                  VIH OK Vihor                      dns 
      Kodba Vid                  VIH OK Vihor                      dns 
      Štambuk Andro Vladimir     MER OK Ivan Merz                  dns 

M16  (3)             2.5 km  90 m   10 C     

    1 Salopek Tihon              RIS OK Ris Delnice              20:18 
    2 Kocijan Luka               VAR Orijentacijski klub Varaž   32:45 
    3 Krajnović Luka             VIH OK Vihor                    42:47 

M14  (2)             1.9 km  60 m   8 C      

      Pavić Viktor               VIH OK Vihor                       ot 
      Kuzmanić Borna             JAP OK Japetic                    dns 

M12  (6)             1.6 km  50 m   8 C      

    1 Vukelić Juraj              MAK OK Maksimir                 22:18 
    2 Strmečki Vibor             MAK OK Maksimir                 28:01 
    3 Meštrović Martin           KAP OK Kapela                   28:29 
    4 Smital Mika                VIH OK Vihor                    30:05 
    5 Boban Jakov                MER OK Ivan Merz                51:26 

      Milković Patrick           JAP OK Japetic                     mp 

W45  (18)            2.5 km  85 m   10 C     

    1 Gobec Ivana                VIH OK Vihor                    31:13 
    2 Nikolić Bojana             VIH OK Vihor                    37:23 
    3 Ebenspanger Emilija        KAP OK Kapela                   39:29 
    4 Kraintz Evelyn             MAK OK Maksimir                 43:24 
    5 Vuk Srebrenka              KAP OK Kapela                   47:16 
    6 Cvitković Maja             VIH OK Vihor                    49:49 
    7 Fabek Branka               JAP OK Japetic                  51:41 
    8 Lovrec Darinka             VIH OK Vihor                    57:50 
    9 Čuljak Gross Mladenka      KAP OK Kapela                   59:57 
   10 Vendler Čepelak Željka     MAK OK Maksimir               1:00:11 
   11 Pavić Ana-Marija           VIH OK Vihor                  1:01:10 
   12 Penc Sanja                 VIH OK Vihor                  1:06:50 
   13 Boban Mirta                MER OK Ivan Merz              1:11:12 
   14 Horvat Mirjana             MAK OK Maksimir               1:15:32 
   15 Pavlin Daliborka           VIH OK Vihor                  1:43:35 
   16 Sučić Melita               VIH OK Vihor                  1:59:31 

      Glinska Beata Adrianna     KAP OK Kapela                     dns 
      Kuzmanić Ivana             JAP OK Japetic                    dns 

W35  (14)            3.0 km  90 m   11 C     

    1 Popović Budi Daniela       JAP OK Japetic                  42:57 
    2 Berženji Sanda             KAP OK Kapela                   45:08 
    3 Van De Riet Dunja          MAK OK Maksimir                 46:47 
    4 Seražin Korper Sabina      Ind Individuals/No club         47:07 
    5 Cini Fabiana               MAK OK Maksimir                 47:28 
    6 Čorko Meštrović Irena      KAP OK Kapela                   51:53 
    7 Šantić Nikolina            BJE OK Bjelovar                 52:22 
    8 Jakšić Mirka               MAK OK Maksimir                 52:49 
    9 Krš Sanja                  VIH OK Vihor                    57:30 
   10 Kušt Maja                  VIH OK Vihor                  1:02:20 
   11 Mandić Ana                 KAP OK Kapela                 1:07:49 
   12 Stupalo Vlatka             VIH OK Vihor                  1:31:03 
   13 Krkić Drobić Aida          KAP OK Kapela                 1:45:43 

      Stipić Bernardica          VIH OK Vihor                       mp 

W21B  (14)           2.2 km  60 m   9 C      

    1 Delić Ana                  MAK OK Maksimir                 37:37 
    2 Dukić Helena               VIH OK Vihor                    42:46 
    3 Baburek Gabrijela          JAP OK Japetic                  46:10 
    4 Ivković Sara               SOV OK Sova                     52:06 
    5 Mahečić Ivana              KAP OK Kapela                   52:16 
    6 Kos Ines                   KAP OK Kapela                   55:46 
    7 Držaić Doroteja            MAK OK Maksimir               1:00:01 
    8 Pongrac Maja               JAP OK Japetic                1:03:30 
    9 Govedarica Zvjezdana       JAP OK Japetic                1:05:45 
   10 Radić Vedrana              VIH OK Vihor                  1:16:17 
   11 Kovačić Ana                VIH OK Vihor                  1:20:38 

      Melmajer Nastasia          SOV OK Sova                        mp 
      Šestan Krajnović Ivana     VIH OK Vihor                       ot 
      Ulrich Cvenić Ivana        KAP OK Kapela                     dns 

W20  (1)             3.2 km  115 m   12 C    

    1 Lovrec Mia                 VIH OK Vihor                  1:00:43 

W16  (3)             2.2 km  60 m   9 C      

    1 Jerković Perić Olga        KAP OK Kapela                   18:36 
    2 Pavlin Paula               VIH OK Vihor                    28:10 
    3 Boban Rea                  MER OK Ivan Merz                58:23 

W14  (6)             1.8 km  60 m   8 C      

    1 Salopek Dorja              RIS OK Ris Delnice              17:40 
    2 Štambuk Zdenka Petra       MER OK Ivan Merz                22:34 
    3 Vukelić Dora               MAK OK Maksimir                 27:52 
    4 Vidaković Majda            KAP OK Kapela                   50:10 

      Fejzić Hanna               MAK OK Maksimir                   dns 
      Kaniški Laura              MAK OK Maksimir                   dns 

W12  (6)             1.6 km  50 m   8 C      

    1 Pavić Monika               VIH OK Vihor                    26:22 
    2 Drobić Melissa             KAP OK Kapela                   29:19 
    3 Dasović Petra              KAP OK Kapela                 1:09:24 
    4 Hercigonja Lucija          KAP OK Kapela                 1:12:50 

      Štambuk Lucija Marijela    MER OK Ivan Merz                   mp 
      Balaban Iva                SOV OK Sova                       dnf 

OPEN  (11)           1.8 km  60 m   8 C      

    1 Iličić Goran               Ind Individuals/No club         28:49 
    2 Gadžo Armin                Ind Individuals/No club         30:36 
    3 Kolarek Nataša             VIH OK Vihor                    39:44 
    4 Lah Mario                  VAR Orijentacijski klub Varaž   42:51 
    5 Delić Dora                 MAK OK Maksimir                 43:31 
    6 Bandov Petar               Ind Individuals/No club       1:06:29 
    7 Sučić Luka                 VIH OK Vihor                  1:24:55 
    8 Labaš Predrag              MER OK Ivan Merz              1:26:10 
    9 Tomanek Ines               RKNT RK Nikola Tesla Bjelovar 1:36:58 
   10 Krajnović Ivo              VIH OK Vihor                  1:48:08 

      Kovač Wanda                KAP OK Kapela                     dns 

Tour de Borik – II. OŠ

II. OŠ Bjelovar

ORIJENTACIJSKA UTRKA

Tour de Borik – bistrim koracima

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

Dana 15. lipnja 2018. godine održana je dječja orijentacijska utrka pod nazivom „Tour de Borik – bistrim koracima“. Utrka je bila namijenjena učenicima trećih razreda 2. Osnovne škole Bjelovar.

U traženju 12 kontrolnih točaka sa slikama poznatih životinja natjecalo se je 55 učenika i učenica, a u pripremi i provedbi sudjelovale su učiteljice Jasminka Pribanić Nađ, Tihana Marincel i Tamara Trnski te članovi OK Bjelovar Milan Radočaj i Željko Belaj.

Utrka je održana u sklopu projekta „Dječje orijentacijske utrke“ kojeg Orijentacijski klub Bjelovar provodi u partnerstvu s Društvom „Naša djeca“ Bjelovar uz potporu Grada Bjelovara.

Svi natjecatelji nagrađeni su zlatnim medaljama i čokoladicama „Životinjsko carstvo“, a orijentacijske karte parka Borik ostale su im za uspomenu.

Postignuti su sljedeći rezultati:

Kategorija: 3. razred dječaci

RANG PREZIME, IME RAZRED mm:ss NAPOMENA
1 BANIĆ, VITO 3.b 10:12
2 RADUJKOVIĆ, NIKOLA 3.b 12:12
3 NAĐ, DORIJAN  3.a 12:15
4 ŽAREC , IVOR 3.b 12:16
5 KRIŽANEC, MATEJ 3.c 12:18
6 BUJAN, JAKOV  3.a 12:20
7 JAVUREK, VIKTOR 3.b 12:30
8 LULIĆ, JAKOV  3.a 12:47
9 SUČIĆ, MIHAEL 3.b 13:28
10 MIHAJLOVIĆ-POLJAN, MISLAV 3.c 13:44
11 BIŠKUP, DINO 3.a 13:49
12 PETROVIĆ, ALJOŠA 3.c 14:48
13 CERJAN, MARKO 3.c 14:58
14 MLADENOVSKI, PATRIK 3.c 16:24
15 ŠANTEKOVIĆ, PETAR 3.c 17:48
16 DVORAČEK, KARLO  3.a 17:55
17 GOLIĆ, ROKO 3.b 18:50
18 HAVRAN, PAVEL  3.a 20:23
19 HORVATEK, BOŽIDAR 3.b 20:24
20 MARTINOVIĆ ČOP, MATA 3.a 21:18
21 VALENTAK, KARLO 3.b 22:57
22 VRHOVSKI, TIN  3.a 10:24 -1 KT
23 DOKMANOVIĆ, DORIJAN 3.a 11:07 -1 KT
24 MATUŠ, OSKAR 3.b 13:21 -1 KT
25 BAJSIĆ, DANIJEL  3.a 13:25 -1 KT
26 POČUČA PERNIĆ, VANJA  3.a 14:08 -1 KT
27 DORA, MARKO 3.a 20:12 -4 KT
28 KORUNČEV, VANJA 3.c 25:13 -7 KT
Kategorija: 3. razred djevojčice

RANG PREZIME, IME RAZRED REZULTAT NAPOMENA
1 VRANAR, ANA 3.c 9:20
2 DED, LORA 3.b 12:11
3 BARUŠKIN, REA 3.c 14:15
4 KOVAČEVIĆ, DEA 3.b 14:32
5 OPAČIĆ, KATJA  3.a 14:34
6 PARILAC, LUCIJA 3.c 14:34
7 GVOJIĆ, JOVANA 3.c 14:43
8 MARUŠIĆ, MATEA  3.a 14:47
9 GERIĆ, PAOLA 3.b 15:36
10 KRTANJEK, LEONA  3.a 15:58
11 ĆURIĆ, NERA 3.c 16:00
12 CRNKOVIĆ, EMA 3.c 17:23
13 POFUK, ELENA 3.b 17:33
14 JUKIĆ, NIKA 3.c 18:10
15 JUKIĆ, LUCIJA 3.c 18:33
16 KLINAC,IRINA 3.c 19:50
17 KUZMEK, LARA 3.b 20:11
18 VESELI, PETRA 3.b 21:01
19 TULIĆ, DOROTEA 3.b 21:37
20 KRIŽOVAN, HANA  3.a 22:12
21 KOŽIĆ, MIŠA  3.a 22:46
22 ILEKOVIĆ, SARA  3.a 23:47
23 PRVONOŽAC, VITA  3.a 11:35 -1 KT
24 ĆURIĆ, IVA  3.a 11:43 -1 KT
25 BARTULOVIĆ, ANJA 3.b 15:16 -1 KT
26 MANJKAS, LEA 3.b 19:08 -1 KT
27 TRNSKI, KATIJANA  3.a 27:33 -3 KT

Fotografije koje je snimila Tihana Marincel pogledajte u našoj o-galeriji.

OK Bjelovar Grb grada Bjelovara Društvo naša djeca Bjelovar

Prolog za pet

Ako se po jutru dan poznaje, sudeći po rezultatima prologa 13. memorijala 7. gbr PUMA održanom u nedjelju u Varaždinu članovi OK Bjelovar u nastavku ovog višednevnog natjecanja mogu očekivati odlične rezultate.

Na današnjem sprintu u centru Varaždina članovi OK Bjelovar osvojili su 5 medalja. Robert Orehoci osvojio je prvo mjesto u kategoriji M35, druga mjesta osvojile su Antonija Orlić u Ž21 i Nikolina Šantić u Ž35 dok su treća mjesta i brončane medalje osvojili Vedran brz-ko-shiba Bijelić u M21 i Alida Sokolović u Ž50.
Nastupili su još Hana Sokolović i Petra Plevnik u Ž21, Ivan Draušnik i Domagoj Šantić u M35 i Slobodan Sokolović u M50.

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na orienteeringonline, a nekoliko fotografija u našoj o-galeriji. Dodane su fotke koje su nam poslali Tonka i Luka.

Cover photo (c) by Luka Bahun.

5th International Heydar Aliyev Orienteering Cup

Od 25-27.05. se u Azerbajdžanu održao 5ti internacionalni Heydar Aliyev kup.  U samom natjecanju učestvovalo je više od 200 natjecatelja iz  Azerbajdžana, Ukrajine, Turske, Irana, Rusije, Gruzije, Belgije, Norveške, Izraela, Moldavije, Kine, Slovenije, Novog Zelanda i Hrvatske. U prvoj disciplini, sprintu u glavnom gradu Baku, u kategoriji M35 je pobjedio Robert Orehoci ispred predstavnika Belgije i Rusije dok je na dugim stazama na sjeveru države zauzeo drugo mjesto između dva predstavnika Rusije. Dio fotografija se može vidjeti na stranicama organizatora.

WOD @ OŠ Berek


DAN OSNOVNE ŠKOLE BEREK I SVJETSKI ORIJENTACIJSKI DAN

PRVENSTVO U ORIJENTACIJSKOM TRČANJU

Berek, 28. svibnja 2018.

Orijentacijski klub Bjelovar i Osnovna škola Berek povodom Dana škole i Svjetskog orijentacijskog dana organizirali su u ponedjeljak 28. svibnja 2018. Prvenstvo OŠ Berek u orijentacijskom trčanju.

Učenici i učenice natjecali su se u osam kategorija i postigli sljedeće rezultate:

KATEGORIJA: 1. i 2. razred dječaci (580 m/7 KT):

      RANG	PREZIME, IME		RAZRED	        REZULTAT
	1	Marković Leo		1.		6:37
	2	Relić Sergej		2.		6:43
	3	Relić Leon		2.		11:04
		Buban Martin		1.		NEPOTPUNO
		Drenovac Leon		1.		NEPOTPUNO
		Jambrušić Luka		1.		NEPOTPUNO
		Jurišić Jurica		2.		NEPOTPUNO
		Makovica Martin		2.		NEPOTPUNO
		Poropatić Leonardo	2.		NEPOTPUNO
		Razum Patrik		2.		NEPOTPUNO
		Mirt Gabrijel		2.		NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 1. i 2. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Hamin Lorena		2.	4:49
	2	Grdan Nina		1.	5:14
	3	Lončarić Valerija	2.	5:23
	4	Modrić Anamarija	2.	5:41
	5	Lukinić Lana		1.	5:44
		Patrlja Lorena 		1.	NEPOTPUNO
		Puček Antonela		1.	NEPOTPUNO
		Vujić Jelena		1.	NEPOTPUNO
		Puček Ana		2.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred dječaci (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šoštarić Tin		4.	3:46
	2	Jantolek Jan 		4.	4:05
	3	Mirt Patrik		4.	4:20
	4	Beriša Alen		4.	4:57
	5	Beriša Samir		4.	5:52
		Buban Mato		3.	NEPOTPUNO
		Ereš Danijel 		3.	NEPOTPUNO
		Kovačević Zoran		3.	NEPOTPUNO
		Nikič Ivan		3.	NEPOTPUNO
		Poropatić Valentino	3.	NEPOTPUNO
		Presečan Mihael		3.	NEPOTPUNO
		Razum Andrej		3.	NEPOTPUNO
		Herceg Marko		4.	NEPOTPUNO
		Beriša David		3.	NIJE STARTAO
		Strabić Silvio		3.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 3. i 4. razred djevojčice (580 m/7 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jurišić Ana 		4.	4:27
	2	Nikić Katarina		4.	4:36
	3	Crkvenac Ema		4.	5:11
	4	Šikić Lana		3.	5:53
	5	Mirt Patricia		4.	8:14
	6	Križan Ema		4.	8:42
		Makovica Lucija 	3.	NEPOTPUNO
		Novak Marija		3.	NEPOTPUNO
		Fištrović Marija	4.	NEPOTPUNO
		Grdić Ivana 		4.	NEPOTPUNO
		Razum Nikolina		4.	NEPOTPUNO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Bakač Leo		6.	20:47
	2	Makovica Luka		5.	25:18
	3	Jurišić Borna		6.	25:43
	4	Legac Tomislav		6.	26:12
	5	Kovačević Jasmin	6.	27:39
	6	Modrić Andrija		5.	28:06
		Pelengić Saša		5.	NEPOTPUNO
		Novak Mihael		6.	NEPOTPUNO
		Međimorec Luka		6.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 5. i 6. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Jambrušić Lorena	6.	25:06
	2	Oršoš Lana		6.	25:08
	3	Krištofac Emina		5.	27:38
	4	Herceg Matea		5.	28:23
	5	Lončarić Antonija	5.	30:11
	6	Minković Matea		6.	32:24
	7	Sedlić Eva Mia		5.	44:46
		Vosmek Lorena		6.	NEPOTPUNO
		Modrić Petra		5.	NIJE STARTALA
KATEGORIJA: 7. i 8. razred dječaci (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Šalković Stjepan 	7.	20:45
	2	Markač Luka 		8.	22:55
		Pelengić Stefan		7.	NEPOTPUNO
		Modrić Ivan		8.	NEPOTPUNO
		Stubičan Karlo		8.	NEPOTPUNO
		Modrić Luka		7.	NIJE STARTAO
KATEGORIJA: 7. i 8. razred djevojčice (2500 m/10 KT):

       RANG	PREZIME, IME		RAZRED	REZULTAT
	1	Razum Magdalena		7.	15:50
	2	Razum Ana		7.	15:59
	3	Novak Žaklina		8.	18:16
	4	Jantolek Ana 		7.	24:24
	5	Modrić Antonela		7.	27:43
	6	Razum Željkica		8.	28:21
	7	Trgovac Dorotea		8.	29:29
	8	Gogić Katarina 		8.	30:20
	9	Crkvenac Lucija 	7.	30:32
	10	Lukač Maja		8.	30:50
	11	Modrić Vlatka		7.	30:54
	12	Beriša Samanta 		7.	31:18
		Sedlić Ema		7.	NEPOTPUNO
		Strabić Silvija		7.	NIJE STARTALA
Fotografije s proglašenja koje je snimio Davor Herceg pogledajte u našoj o-galeriji.

WOD 2018 – izvještaj i rezultati


ORIJENTACIJSKA UTRKA

BORIK 2018

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu Grada Bjelovara, u subotu, 26. svibnja 2018. u parku Borik održana je orijentacijska utrka “Borik 2018”.

Utrka je održana povodom Svjetskog dana orijentacijskog sporta (World Orienteering Day – WOD) i Dana otvorenih vrata udruga.

U vremenu od 11 – 13 sati za natjecanje se je prijavilo 14-ero sudionika. Start je bio pojedinačni s vremenskim razmakom, a postignuti su sljedeći rezultati:

KATEGORIJA A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba:

  1. 	Šimun Holiček		   8:40		14 KT
  2.	Eva Holiček		  13:15		14 KT
  3.	Marta Pađan		  15.03		14 KT
  4.	Oliver Gradečak		  12:24		13 KT
  5.	Filip Anadolac		  15:18		13 KT
  6.	Marko Pađan		  11:04		10 KT
  7.	Fran Radoš		  12:37	         9 KT
U parku je bilo postavljeno 14 kontrolnih točaka (KT), a zadaća natjecatelja je bila pronaći što više KT u što kraćem vremenu bilo kojim redosljedom (score orijentacija).

Svi sudionici kategorije A dobili su zlatnu medalju, diplomu i slatki dar našeg donatora “Kraš” d.d.

KATEGORIJA B) učenici i učenice osnovne škole bez pratnje:

  1.	Adam Anadolac		  13:10
  2.	Lana Veliji		  28:13					
KATEGORIJA C) učenici i učenice srednje škole bez pratnje:
U ovoj kategoriji nije bilo natjecatelja.
KATEGORIJA D) građani

  1.	Mario Holiček 		   6:57
  2.	Matej Prapotnik		   8:59
  3.	Marija Schubert		   9:13
  4.	Velibor Pađan		   9:20
  5.	Emil Anadolac		   9:26
Za kategorije B, C i D u parku je bilo postavljeno 14 kontrolnih točaka (KT), a zadaća natjecatelja je bila pronaći sve KT u što kraćem vremenu zadanim redosljedom.

Za mjerenje vremena korišten je sustav “Sport-Ident”.

Medalje najboljima podijelila je gđa Morana Müller Gradečak, predstavnica Grada Bjelovara.

Organizator zahvaljuje bjelovarskim školama, vrtićima i medijima koji su animirali djecu da sudjeluju u ovom natjecanju te Gradu Bjelovaru na potpori u provedbi ovog projekta.

U pripremi i provedbi natjecanja sudjelovali su članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar Alida Sokolović, Slobodan Sokolović, Petra Plevnik, Vedran Bijelić i Željko Belaj.

Fotografije s natjecanja pogledajte u našoj o-galeriji, izvještaj i rezultate u PDF formatu možete preuzeti ovdje.

o-karta Borik A o-karta Borik B,C,D

13. MTBO pokal Slovenj Gradca

21. i 22. travnja 2018. u okolici Slovenj Gradca održale su se dvije utrke za 13. pokal Slovenj Gradca u MTBO-u: sprint i srednje staze. Druga utrka bila je ujedno i Prvenstvo Slovenije na srednje staze.

Među 95 prijavljenih natjecatelja iz sedam zemalja (Austrija, Hrvatska, Italija, Mađarska, Slovenija, Srbija, Velika Britanija) sudjelovalo je i dvoje članova OK Bjelovar: Slobodan Sokolović bio je četvrti u kategoriji M50, dok je Alida Sokolović osvojila srebrnu medalju u kategoriji W21 short.

SG MTBO Alida 2. mjesto W21S

Rezultate i prolazna vremena možete pogledati na OrienteeringOnline, a zbirku fotografija u o-galeriji.

Pisanicom do Uskrsa – izvještaj i rezultati

DJEČJA ORIJENTACIJSKA UTRKA

PISANICOM DO USKRSA

IZVJEŠTAJ I REZULTATI

U organizaciji Orijentacijskog kluba Bjelovar i Društva “Naša djeca” Bjelovar, a uz potporu (in spe) Grada Bjelovara, u subotu, 31. ožujka 2018. u parku oko Paviljona održana je dječja orijentacijska utrka “Pisanicom do Uskrsa”.

Unatoč jakoj kiši, na startu u 12 sati okupilo se je 13-ero djece u pratnji roditelja i sedmero natjecatelja koji su nastupili samostalno. Start je bio pojedinačni s vremenskim razmakom, a postignuti su sljedeći rezultati:

   Rb Ime i prezime                   Rezultat

KATEGORIJA A) djevojčice i dječaci uz pratnju starijih osoba: 

   1. Ganesh Tkalčević (2. o.š.)       6:24
   2. Marko Pađan (vrtić)              7:47
   3. Klara Končar (3. o.š.)           7:54
   4. Rafael Zeman (4. o.š.)           7:59
   5. Karlo Zeman (3. o.š.)            9:10
   6. Kristina Draušnik (ind.)         9:16
   7. Anja Vranješević (vrtić)         9:21
   7. Lucija Hajoš (4. o.š.)           9:21
   9. Arijan Marohnić (4. o.š.)        9:53
  10. Tin Marohnić (vrtić)             9:54
  11. Korana Zeman (vrtić)            10:39
  12. Jakov Bijelić (ind.)            12:20
  13. Petar Draušnik (ind.)           15:39

KATEGORIJA B) djevojčice i dječaci bez pratnje: 

   1. Adam Anadolac (ind.)             6:27
   2. Lorena Bursać (3. o.š.)          6:29
   3. Anamarija Tušak (3. o.š.)        6:48
   4. Toni Karniš (3. o.š.)            7:23
   5. Ines Tomanek (ind.)              9:18
   6. Filip Anadolac (ind.)           12:56
   7. Petra Tušak (3. o.š.)            6:31 (-1 KT)
  

U parku je bilo postavljeno 15 kontrolnih točaka sa slikama različitih pisanica koje je trebalo obići bilo kojim redosljedom u što kraćem vremenu. Položaji KT bili su ucrtani na orijentacijskoj karti pripremljenoj za ovu priliku, a za mjerenje vremena korišten je sustav “Sport-Ident”.

Svi natjecatelji prošli su stazu, a za nagradu su dobili zlatnu medalju i prigodni dar.

U 13 sati održano je proglašenje najboljih u kategoriji B. Troje najboljih nagrađeno je medaljama i prigodnim darovima.

Organizator zahvaljuje bjelovarskim školama, vrtićima i medijima koji su animirali djecu da sudjeluju u ovom natjecanju.

U pripremi i provedbi natjecanja sudjelovali su članovi Orijentacijskog kluba Bjelovar Milan Radočaj, Željko Oršolić, Slobodan Sokolović, Alida Sokolović, Vedran Bijelić, Petra Plevnik, Ivan Draušnik i Željko Belaj, predsjednica Društva “Naša djeca” Bjelovar Sanja Vranješević, učitelji TZK iz 2. osnovne škole Bjelovar Vladimir Štefun i Robert Milčić te Željko Bukvić i Seida Obarčanin Bukvić, koja je fotografirala cijeli događaj.

Slike su objavljene u galeriji, a izvještaj u PDF formatu možete preuzeti ovdje.